VIDEO Skutočný profík s nami testoval jedlo na vianočných trhoch: TOTO je výsledok!

13. decembra 2016, 06:00
Tip redakcii

Aj vy si radi dáte niečo dobré na vianočných trhoch? Len vždy váhate, v ktorom stánku si kúpiť cigánsku či lokše? Pomôžeme vám! Na trhy na Hlavnom námestí v Bratislave sme zašli s kuchárom Jakubom Jánošíkom z penziónu v Horných Lefantovciach. Tu je jeho hodnotenie a rady.

Na bratislavských vianočných trhoch sme s kuchárom hodnotili cigánsku a lokše.

Na bratislavských vianočných trhoch sme s kuchárom hodnotili cigánsku a lokše.

Autor: Matej Kalina

Ohodnoťte trhy a vyhrajte knihu

Ak počas adventu navštívite vianočné trhy a chcete sa o zážitky z nich podeliť aj s ostatnými, kliknite SEM a ohodnoťte, čo sa vám páčilo viac, čo menej. Na výber máte trhy až v 15 mestách a hodnotiť môžete nielen cenu a chuť jedla, ale aj výzdobu, prístup personálu, atmosféru.

Zatiaľ najviac hodnotení nám prišlo na vianočné trhy v Prešove. „Chcem pochváliť nový stánok s vykrajovačkami, ale aj stánky s ručne robenými výrobkami a tiež stánok Prešovských havkáčov,“ napísala Božena. Hodnotenie sme spojili aj s výhrou - piati z vás, ktorí sa zapoja, môžu získať zaujímavú knihu.

Nič nedokáže pokaziť zážitok z vianočných trhov viac, ako keď si vystojíte dlhočizný rad na cigánsku pečienku a tá potom nestojí za nič. Redaktori denníka Plus JEDEN DEŇ sa „obetovali“ a vybrali sa hľadať to najlepšie jedlo spoločne s kuchárom. Keďže vždy ide v podstate o mäso v žemli, zamerali sme sa na chuť, nie na suroviny a na to, čo nájdete v pečive. Jedlo sme hodnotili jednou až tromi hviezdičkami, čím viac ich bolo, tým nám viac chutilo.

1. stánok Camelot Gril a Bar

cena cigánskej 3,80 eura
hodnotenie ★★★
Bonus je, že si môžete vybrať, či chcete k cigánskej aj čili alebo feferónky. Skúsili sme čili. „Je tu menej cibule a viac ostatných surovín. Tým, že mäso na trhoch je kratšie v marináde, všetky chute ním neprejdú dokonale. Vďaka dodatočne pridaným surovinám však získa na chuti. Mne táto cigánska chutí najviac, je to najmä pre čili,“ povedal kuchár. 

2. stánok Cigánska pečienka

cena cigánskej 3,80 eura
hodnotenie ★★
Cigánsku vám pripravia pomerne rýchlo. „Dobre vyzerá, aj mi chutí. Ale niečo jej predsa len ešte chýba. Niečo, vďaka čomu by ste si jej chuť zapamätali,“ vysvetlil Jakub.

3. stánok Gril u Maťa

cena cigánskej 3,80 eura
hodnotenie ★
Mäso tu nedávajú do klasickej žemle, ale do pletenky. „Vyzerá to síce veľmi dobre, ale chuť je nevýrazná, nemám z toho žiadny pôžitok,“ zhodnotil kuchár Jakub.

Ako chutili lokše? 

Mladý kuchár Jakub ochutnal aj orechové lokše. Ich cena je v každom stánku rovnaká - 1,50 eura. Takisto vám ich všade zohrejú. Rozdiel je však v množstve náplne a v chuti.

1. stánok U Bratrancov

cena lokše 1,50 eura
hodnotenie ★★★
Toto je ono! „Za rovnakú cenu orechová lokša s bohatou posýpkou a kúskami vlašských orechov na povrchu,“ pochvaľoval si Jakub. 

2. stánok Tradičné lokše zo Slovenského Grobu

cena lokše 1,50 eura 
hodnotenie ★★
Tu bol kuchár spokojnejší. „Bohatá plnka je dosť sladká, čo mi chutí,“ zhodnotil.

3. stánok Dubovské scískanice

cena lokše 1,50 eura 
hodnotenie ★
Táto lokša je tenšia. „Menej sladká, cesto sa rozpadá,“ ochutnával Jakub.

 
Autor: Andrea Jánošíková 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
VIDEO Skutočný profík s nami testoval jedlo na vianočných trhoch: TOTO je výsledok!
Andrea Jánošíková