Dojímavý príbeh z horiaceho paneláka v Bratislave: Neuveríte, kvôli čomu riskovala Antea život!

05. novembra 2016, 06:00
Tip redakcii

Pri tragickom požiari z štvrtka na piatok zahynula v bratislavskej Dúbravke Zuzana († 24). No v dome, ktorý zachvátili plamene, bojovalo o život viacero ľudí. Medzi nimi aj Antea (33), ktorá sa dusila štipľavým dymom. Ona však viac, ako na seba myslela na záchranu domáceho miláčika.

Tragický požiar v Dúbravke.

Tragický požiar v Dúbravke.

Autor: Hasiči

Požiar vypukol okolo desiatej večer. Príčinou hrozivého ohňa, po ktorom zomrelo mladé dievča a ďalší dvaja ľudia skončili s vážnymi popáleninami v bratislavských nemocniciach, je pravdepodobne sviečka. Zapáliť si ju mala takmer deväťdesiatročná starenka na štvrtom poschodí.

Dym bol všade

Viacerí obyvatelia stihli vybehnúť z paneláka ešte predtým, než sa štipľavé kúdoly dymu dostali do ich bytov. Nie každý ale mal také šťastie."Počula som najskôr hluk na chodbe. Bola som veľmi vystrašená, ale neprikladala som ohňu ešte veľkú váhu," povedala Antea.

Učupená na balkóne

To sa ale čoskoro zmenilo. Zrazu si uvedomila, že jej ide o život a z bytu sa nemá pre zadymené priestory šancu dostať. Zobrala si do náručia domáceho miláčika - zajačika a sadla si s ním na balkón. Okolo nosa si prehodila mokrý uterák, aby mohla dýchať. "Keď sa to dialo, bola som už v posteli. Ak by som zaspala a nikto by nevyrazil dvere, tak by som sa mohla udusiť. Dym bol absolútne všade. Aj na balkóne som sa bála, že sa udusím," tvrdí Antea.


Antea (33) skončila evakuovaná v Dome kultúry v Dúbravke aj so svojím zajačikom.
Zdroj: Martin Domok

Bál sa aj zajačik

Jej stav bol o to vážnejší, že máva problémy s dýchaním. Našťastie ju tam objavili hasiči a pomohli jej dostať sa z pekla aj so zvieratkom. Spolu s ďalšími obyvateľmi, ktorých hasiči evakuovali, strávila potom noc v Dome kultúry v mestskej časti Dúbravka.

Vystrašená bola nielen ona, ale aj zajačik, ktorý sa vraj od nej nechcel ani pohnúť.

 
Autor: Peter Borko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Dojímavý príbeh z horiaceho paneláka v Bratislave: Neuveríte, kvôli čomu riskovala Antea život!
Peter Borko