VIDEO Veľká tragédia pri Prešove: Spadol vrtuľník, dvaja dlhoroční hasiči sú mŕtvi!

10. mája 2017, 14:45
Tip redakcii

Na vojenskej základni v Nižnej Šebastovej pri Prešove došlo k tragédii. Spadol vrtuľník ministerstva vnútra aj s posádkou. Na palube boli dvaja policajní piloti a dvaja hasiči, ktorí mali výcvik. Žiaľ, dvaja z nich pád stroja neprežili.

Pohľad na zničený vrtuľník je desivý.

Pohľad na zničený vrtuľník je desivý.

Autor: Ingrid Timková

Vo vrtuľníku typu Bell 429 boli štyria ľudia, dvaja policajti a dvaja hasiči na výcviku. Záchranári museli bojovať o životy dvoch z nich.

Jedným z nich bol okresný veliteľ hasičov z Prešova, druhým dlhoročný hasič a záchranár.

Najsmutnejšie správy

Žiaľ, napriek napriek všetkej snahe obaja hasiči zomreli. Dlhoročný hasič a letecký záchranár Peter Toďor(†43)skonal na mieste.

Okresného riaditeľa Hasičského a záchranného zboru v Prešove Radoslava Lacka (†48)previezli do Univerzitnej nemocnice v Košiciach, kde ho okamžite operovali. Ani to nepomohlo. Lekári 50 minút bojovali o jeho život, ale nepodarilo sa im ho zachrániť.

Zranení policajti sú vo vážnom stave

Dvaja policajti, ktorí boli vo vrtuľníku, sú v prešovskej nemocnici. 

Jeden z nich je hospitalizovaný na oddelení úrazovej chirurgie. Je stabilizovaný, pri vedomí, mimo ohrozenia života. Utrpel zlomeninu pravej stehennej kosti, zlomeniny pravých rebier ako aj tvárových kostí vpravo. 

Druhý policajt je na ARO – v bezvedomí , na umelej pľúcnej ventilácii. Utrpel mnohopočetné zlomeniny ľavej dolnej končatiny a mnohopočetné zlomeniny tvárových kostí  vľavo. Je stabilizovaný, ale v kritickom stave.

Na miesto ide aj minister

Skupina hasičov prišla krátko po tragédii na miesto nešťastia. Minútou ticha si uctili mŕtvych kamarátov.

Na miesto nešťastia mieri aj minister Robert Kaliňák, policajný prezident Ľubomír Ábel a hasičský prezident Alexander Nejedlý. Lety sú však zastavené, takže na miesto tragédie sa presúvajú autami.


Situáciu ďalej sledujeme.


 
Autor: tim 
 
Aplikácie 7 plus