Škandál v nitrianskej nemocnici nemá konca: Neuveríte, kto sa postavil na stranu pobúrených pacientov

20. novembra 2016, 18:01
Tip redakcii

Stovky reakcií zaplavili redakciu denníka Plus JEDEN DEŇ po prevalení škandálu v Nitrianskej nemocnici. Päťdesiatnička v kritickom stave čakala na pohotovosti takmer hodinu na ošetrujúceho lekára, toho nevedeli nikde zohnať. Ku pacientom sa pridali tento víkend aj záchranári.

Na stranu poškodených pacientov sa postavili aj nečakaní spojenci.

Na stranu poškodených pacientov sa postavili aj nečakaní spojenci.

Autor: Peter Borko

Petra z Nitry zostala zhrozená, keď na vlastné oči videla, ako záchranári priviezli minulý týždeň v noci z pondelka na utorok stonajúcu ženu, o ktorú sa nikto nechcel postarať.

Záchranár, ktorý ju priviezol, ju sám ošetroval na chodbe a viackrát sa domáhal, aby sa na päťdesiatničku niekto prišiel pozrieť. "Sestrička mu povedala, že lekára vraj už zavolala, pacientka má počkať na chodbe," hovorí Petra o príšernom pohľade na nitrianske zdravotníctvo. Ten ju chcel pretlačiť aspoň do ambulancie, lebo na chodbe bola príšerná zima a pani v kritickom stave doviezli len v pyžame a ľahkej prikrývke. Ani cez viaceré naliehania sa nikto z personálu nepostaral o ženu v kritickom stave.


Celé oddelenie je pod drobnohľadom kamier. Dopátrať a pravdy by preto nemal byť problém.
Foto: Peter Borko

Nevídaný spojenec pacientov

Do redakcie nám prišli stovky správ a komentárov o nitrianskej nemocnici, ktorá je podľa nedávneho hodnotenia vraj najlepšia na Slovensku. 

K nespokojným pacientom so zlými skúsenosťami sa pridali cez víkend aj záchranári, ktorí privážajú zranených, chorých a nevládných pacientov na pohotovosť. "To čo ste napísali v novinách, je pravda," hovorí nám jeden z nich, keď mu ukazujeme článok v novinách. Nevie síce, ktorý kolega s chorou pani sa domáhal ošetrenia, lebo v Nitre je 15 posádok, ale túto situáciu dôverne pozná. 

Čo povedali záchranári ďalej o oddelení urgentného príjmu, sa dočítate už zajtra v denníku Plus JEDEN DEŇ.

 
Autor: Peter Borko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Škandál v nitrianskej nemocnici nemá konca: Neuveríte, kto sa postavil na stranu pobúrených pacientov
Peter Borko