Slováci sú zasa na smiech: Pozrite sa, akej hlúpej bájke opäť uverili!

20. novembra 2016, 12:05
Tip redakcii

To je hanba! Slovenským internetom sa šíri falošná správa o slovanskej dievčine zo sarkofágu, ktorá má byť stará viac než 800-miliónov rokov. Odhalenie tohoto veľkolepého nálezu, ktorý dokazuje, žo Slovania tu boli ešte pred dinosaurami, majú oznámiť ruskí vedci v najbližších dňoch. Z pravdy budete šokovaní!

800-miliónov rokov stará princezná zo sarkofágu je v skutočnosti Snehulienka z filmu starého 29 rokov.

800-miliónov rokov stará princezná zo sarkofágu je v skutočnosti Snehulienka z filmu starého 29 rokov.

Autor: Screenshot

Tisulská princezná, tak sa volá dievča zo sarkofágu, ktorý podľa falošných správ objavili ruskí vedci. Tí vraj zistili, že perfektne zachované telo pochovali Slovania pred 800 miliónmi rokov.

Problémom je, že fotografie Tisulskej princezny nie sú fotografiami Tisulskej princezny, ale herečky Sarah Patterson. Tá si v roku 1987 (teda pred 29 rokmi), zahrala hlavnú úlohu v americkom filme Snehulienka a sedem trpaslíkov. Fotografie sarkofágu sú v skutočnosti zábermi z tohoto filmu, kedy princ našiel snehulienku ležať v truhle so skleneným vekom.


Málo známa herečka Sarah Patterson si zahrala Snehulienku a nie 800-miliónov rokov starú princeznú.
Foto: Screenshot

Čo sa dialo na zemi pred 800-miliónmi rokov

Problémov mnohých čitateľov "alternatívnych médii" je, keď prijímajú zverejnený obsah nekriticky. Mnohí začali na základe článku o Tisulskej princeznej tvrdiť, že tento nález spochybňuje Darwinovu evolučnú teóriu. Nie len to, on navyše spochybňuje aj predstavu kreacionizmu, ktorá tvrdí, že svet je starý približne 5 až 6-tisíc rokov.

Všeobecná zhoda medzi vedcami panuje, že skameneliny prvých mnohobunkových živočíchov sa našli v 600 až 700 miliónov rokov starých horninách z Ediacary v Austrálii. Zachovali sa tu odtlačky ich mäkkých tiel. Tieto skamenené stopy nám pripomínajú mechúrniky, článkonožce a červy. Rody Spriggina a Dickinsonia sa ponášali na obrúčkavce.

Pred 800-miliónmi rokov o človeku nebolo ani chýru.

 
Autor: Peter Borko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Slováci sú zasa na smiech: Pozrite sa, akej hlúpej bájke opäť uverili!
Peter Borko