Dubnická škola nesie meno Pavla Demitru

28. novembra 2011, 15:27
Tip redakcii

Základnú školu s materskou školou Centrum II v Dubnici nad Váhom pomenovali včera po svojom bývalom žiakovi hokejistovi Pavlovi Demitrovi. Stalo sa tak v predvečer jeho nedožitých narodenín. Zajtra by mal 37 rokov.

DUBNICKÍ ŠKOLÁCI: S odkazmi pre Paľa.

DUBNICKÍ ŠKOLÁCI: S odkazmi pre Paľa.

Autor: Martin Kukučka

Ministerstvo školstva udelilo tento čestný názov na žiadosť školy, do ktorej chodil Paľo od druhej triedy a s ňou sú spojené aj jeho hokejové začiatky. "Športový demitrovský duch na týchto chodbách a v triedach stále zostáva. Paľo Demitra je vzor pre našich žiakov, aj pre nás, dospelých," povedal v slávnostnom príhovore riaditeľ školy Ferdinand Brunovský.

Demitrovi nasledovníci

Škola sa môže popýšiť piatimi hokejovými triedami, v ktorých je stovka Paľových nasledovníkov. "Keď sme prišli na tréning do Trenčína, na ľade sme uvideli Paľa. Podpísal sa nám, s každým sa odfotografoval a venoval nám hokejku. Potom nám poprial, aby sa nám darilo. Som hrdý, že naša škola má jeho meno," povedal s nadšením Martin (9) zo IV.B.

Svetoznámy hokejista Pavol Demitra (+36) zahynul 7. septembra pri leteckom nešťastí, ktoré pripravilo o životy tím klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

 
Autor: Pluska.sk/ Martin Kukučka 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Dubnická škola nesie meno Pavla Demitru
Pluska.sk/ Martin Kukučka