Hrôzostrašná havária kamióna pri Lučenci: Ako dopadol vodič v stlačenej kabíne?

19. mája 2017, 12:30
Tip redakcii

Pohľad na kamión, ktorý sa dnes doobeda prevrátil na ceste dole kopcom pri Slatinke smerom na Lučenec je otrasný. Kamión bol plne naložený štrkom a vodičovi mala prasknúť pneumatika. Kolos sa prevrátil s kolesami nahor a kabína bola úplne stlačená. Neuveríte ako z nehody vyviazol vodič Marián (41).

Neuveríte ako skončil vodiť z tohto prevráteného kolosu.

Neuveríte ako skončil vodiť z tohto prevráteného kolosu.

Autor: Peter Mišo

Kamión šiel prudkým svahom a vodič nemohol tušiť, že zrazu dostane na jedno koleso defekt,. Niekoľko tonový kolos sa stal v zlomku sekundy neovládateľný, „Nedalo sa nič robiť. Len som sa silno chytil volantu a čakal som čo bude. Keď som sa prevrátil, podarilo sa mi vyjsť z kamióna von. Mám len udreté rameno,“ povedal Marián. „Žena sa bude na mňa isto hnevať, ale ja som rád, že žijem. Mal som šťastie v nešťastí. Bol to čistý defekt a pneumatika jednoducho praskla, Niečo také sa nedá nikdy predpokladať, zvlášť keď bola v poriadku a mala dezén podľa predpisov,“ dodal.

V sanitke ho ošetrili a odmietol ísť na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. „Skúška na požitie alkoholu bola 0,00,“ povedal dopravný policajt.

Marián má teraz o starosť naviac, ako kamión dostať na cestu a hasiči museli odčerpávať aj naftu, ktorá začala z nádrže vytekať na lúku,

 
Autor: pem 
 
Aplikácie 7 plus