Nezabudnuteľný Silvester: V Lučenci boli dva sobáše

31. decembra 2011, 21:03
Tip redakcii

V sobotu majú dvojnásobný dôvod na oslavu a prípitky! Aj keď je sobota, predsa len svadba na Silvestra je raritou. V Lučenci v sobotu boli zamestnanci úradu v poriadnej permanencii až do večera, lebo museli zvládnuť až dva sobáše.

Sobáš: V Lučenci na Silvestra oddávali na mestskom úrade v netradičnom termíne až dva páry.

Sobáš: V Lučenci na Silvestra oddávali na mestskom úrade v netradičnom termíne až dva páry.

Autor: Peter Mišo

Najskôr si svoje Silvestrovské navždy „áno“ povedali Dušan Dohonyi (39) a Miriam Žatková (32), ktorí bývajú v dedinke Holiša. „Žiadosť na sobáš sme mali na úrade od januára. Nejako to nevychádzalo až sme sa dohodli, že svadba bude v decembri. Prehovárali nás na prvú decembrovú sobotu, ale my sme sa rozhodli pre posledný deň roku a bude to pre nás nezabudnuteľný zážitok,“ zhodli sa novomanželia.

Vernosť si sľúbili aj s dcérkou

Nádherné okamihy ponúkla aj druhá svadobná dvojica. Jaroslav Kapcát (46) a Stanislava Fehérpatakyová (39) si vedľa seba postavili aj deväťročné dievčatko, Lenku. „Je to naša dcérka. My spolu už žijeme 14 rokov a nedávno nám asi uleteli včely. Jednoducho som vymyslela, že na Silvestra budeme mať svadbu,“ smiala sa nevesta v modrých šatách Stanislava.

Od zamestnancov úradu sme sa dozvedeli, že naposledy mali sobáš na Silvestra pred vyše desiatimi rokmi ešte na starej radnici, ale vôbec im neprekážalo, že museli pracovať aj dnes podvečer. Silvestrovské sobáše dnes v Lučenci naozaj stáli zato a s prianím všetkého najlepšieho nielen v roku 2012, ale na spoločnej ceste životom na veľa veľa rokov sa pripája aj náš denník i web.

 
Autor: Pluska.sk/ pem 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nezabudnuteľný Silvester: V Lučenci boli dva sobáše
Pluska.sk/ pem