Nezvestný mladík, ktorého hľadala celá Orava: Ako vlastne zomrel?

21. apríla 2016, 08:00
Tip redakcii

Zhasla aj posledná nádej. Martin († 20) z Brezovice zmizol za záhadných okolností vlani v novembri. Jeho nehybné telo našli v utorok večer až pri Tvrdošíne, čo je približne päť kilometrov od miesta, kde sa skončila po ňom akákoľvek stopa.

Polícia skúma, ako Martin zomrel. Po mladíkovi pátral aj vrtuľník ministerstva vnútra.

Polícia skúma, ako Martin zomrel. Po mladíkovi pátral aj vrtuľník ministerstva vnútra.

Autor: archív

Martina Kaníka videli ako poslední živého dvaja policajti 14. novembra o pol tretej ráno na ceste z Trstenej do Brezovice. Mladík mal ísť z oslavy. „Kolega ho spoznal, a tak mu ponúkol, že ho odvezú domov, no odmietol to,“ povedal zdroj z polície. Domov sa však nevrátil a mobil mal vypnutý. „Do pátrania po ňom sa zapojilo približne 500 dobrovoľníkov, 15 členov oravského záchranného systému a psovodi zo Žiliny. Na pomoc prišiel aj vrtuľník ministerstva vnútra. Stopu sme však nenašli,“ uviedol záchranár Igor Janckulík.

Martinova rodina však napriek nepriaznivému vývoju pátrania stále živila nádej, že sa ich syn a brat nájde. Žiaľ, tá v stredu definitívne zhasla, keď turista, ktorý bol na prechádzke v okolí Tvrdošína, našiel v lese v Nižnej nad družstvom bezvládne telo. „Martina identifikovali pomocou dokladov, ktoré sa našli spolu s mobilom. Telo bolo v močiari, na nohe mu chýbala jedna teniska. Možno sa na nešťastí zrejme podpísal aj alkohol, ktorý mladík vypil na stretnutí s kamarátmi,“ povedal nám záchranár. Snažili sme sa skontaktovať aj s Martinovými najbližšími, ale bez úspechu.

Prípadom sa zaoberá už aj polícia. „Začali sme trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. K presnému určeniu totožnosti mŕtveho muža sa vyjadríme až po analýze DNA. Telo bude podrobené súdnej pitve, po vykonaní ktorej sa súdny znalec okrem iného vyjadrí aj k príčine smrti,“ informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/kon 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Nezvestný mladík, ktorého hľadala celá Orava: Ako vlastne zomrel?
Plus JEDEN DEŇ/kon