To je smrad! Na zdravý horský vzduch v Tatrách zabudnite!

19. mája 2017, 11:02
Tip redakcii

Aj keď Tatry majú byť pýchou Slovenska, táto vec im poriadne kazí povesť! V blízkosti zdravotného strediska i múzea TANAP-u sa už dlhší čas šíri neopísateľný zápach. To všetko sa deje pred začiatkom letnej sezóny. Miestni hromžia a svoj hnev ukázali aj na verejnom zhromaždení.

Turistov prichádzajúcich za dobrým vzduchom v Tatrách už pred hlavnou sezónou pribúda.

Turistov prichádzajúcich za dobrým vzduchom v Tatrách už pred hlavnou sezónou pribúda.

Autor: Peter Rindoš

Mesto už žiadalo od vodárenskej spoločnosti nápravu. „Ten smrad je taký odporný, že ho cítiť aj v zdravotnom stredisku. Trvá to už asi tri mesiace a nikto s tým nič nerobí. Toto sa predsa musí rýchlo riešiť,“ hnevá sa dôchodkyňa Eva Plučinská z Tatranskej Lomnice. Rovnako búrlivo reagovali na nedávnom verejnom zhromaždení aj ďalší obyvatelia. „Naozaj je to nechutné,“ podotýka aj Július Kotoč.

Smrad v Tatranskej Lomnici je zrejme spôsobený prasknutou kanalizáciou. Odpad z nej sa rozlieva po okolí a zasahuje aj do cesty. Najhoršie je, keď naprší. Odpad je všade.

To všetko sa deje v chránenom národnom parku, v blízkosti múzea TANAP-u. Okolo prechádzajú turisti z okolitých hotelov a penziónov. „Nie je to len o zápachu, ale miesto môže byť aj zdrojom nebezpečnej nákazy,“ tvrdí tunajšia lekárnička.
Mesto Vysoké Tatry v tejto súvislosti uviedlo, že už oslovilo zodpovednú spoločnosť. „Posielali sme im naše stanovisko listom,“ povedala Dana Šípková z miestneho úradu. Zástupcovia kanalizácií to popreli. „Doteraz nám nič neprišlo,“ uviedli zamestnanci Podtatranskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti. Kedy tak smrad z Tatier zmizne, nik nevie. 

 
Autor: Peter Rindoš 
 
Aplikácie 7 plus