Páni politici, z týchto starostov si berte príklad! Po nesplnených sľuboch a problémoch odstupujú

13. augusta 2017, 09:00
Tip redakcii

Urobili pre svoje obce veľa, aj tak sa rozhodli pre radikálny krok. Rok pred koncom volebného obdobia sa starosta Želoviec v okrese Veľký Krtíš Július Makó a starosta Mýtnej v okrese Lučenec Pavel Greksa chcú vzdať kresiel.

Pavel Greksa z Mýtnej a Július Makó zo Želoviec chcú zložiť funkcie.

Pavel Greksa z Mýtnej a Július Makó zo Želoviec chcú zložiť funkcie.

Autor: Peter Mišo

Starosta Želoviec Július Makó šokoval na dňoch obce netradičným príhovorom.

„Vzhľadom na prevládajúce pomery v obci Želovce, ktorých údajným pôvodcom je moja osoba, si vás dovoľujem osloviť týmto spôsobom. Mojím cieľom je nastoliť spoločenský zmier aj za cenu môjho odstúpenia z postu starostu obce Želovce, ak to potvrdí celospoločenská vôľa občanov,“ povedal.

Podľa starostu je snaha riešiť obecné záležitosti za podmienok, ktoré nastoľuje časť obecného zastupiteľstva a niektorí bývalí čakatelia na post starostu obce.

„Problémom je schválenie výstavby stožiara v strede obce, schválenie referenda na umiestnenie čističky odpadových vôd. Mnohí majú snahu kriminalizovať moju osobu vo vzťahu k novovybudovanému verejnému osvetleniu a vo vzťahu naplnených rozhodnutí predošlých zastupiteľstiev,“ tvrdí starosta.

Makó sa rozhodol, že dá možnosť všetkým obyvateľom obce, nech sa vyjadria svojim zpisom v knihe ktorá je už k dispozícii na obecnom úrade. „Žije tu tisíc obyvateľov. Ak bude v knihe 400 ľudí z obce proti mne, nemám problém odstúpiť. Ja si robotu viem nájsť aj inde,“ povedal Makó.

Greksa: Neriešenie cesty beriem ako moje zlyhanie

Starosta Mýtnej sa už roky bije za čo najrýchlejšiu výstavbu rýchlostnej cesty a obchvatu Mýtnej. Ročne príde na ceste smrti o život niekoľko nevinných vodičov alebo ich spolujazdcov.

„Rozhodol som sa, že odstúpim, keďže vláda nerieši tento problém. Aj keď nedávno premiér povedal, že cesta sa bude stavať, svoje rozhodnutie nemením,“ povedal Pavel Greksa.

 
Autor: pem 
 
Aplikácie 7 plus