Po Prievidzi bezpečnejšie: Zelené tátoše čakajú na osedlanie

06. septembra 2016, 22:00
Tip redakcii

Zdravo a zároveň ekologicky sa na bicykli môžete prepravovať v baníckom meste Prievidza, aj keď dvojkolesového tátoša nevlastníte. Bratia Mirety (33) a Jaroslav (25) Dianovci vám ho totiž požičajú za pár drobných.

Pred prvou jazdou dostanete inštrukcie ako požičiavanie funguje.

Pred prvou jazdou dostanete inštrukcie ako požičiavanie funguje.

Autor: Martin Kukučka

„Veľmi sa mi páči táto myšlienka, je to niečo nové. Treba to skúsiť. V Prievidzi preplnenej autami je bicykel naozaj super,“ pochvaľuje si Ján (25), ktorý si spolu s priateľkou Dominikou (26) predplatil bicykel na celý mesiac.

S projektom nazvaným Zelený bicykel prišli bratia Dianovci začiatkom roka. Aby zbytočne nemíňali, nakúpili potrebné komponenty a bicykle si poskladali sami. Teraz ich majú vyše sto a parkujú na 20 zelených stojanoch rozmiestnených po celom meste. Požičiavanie funguje od polovice júla.

Jazda za 0,49 eura

„Premávka v meste je komplikovaná, takže sme chceli ponúknuť rýchlejšiu a pohodlnejšiu prepravu. Dôležitá je aj ekológia. Naozaj záleží len na nás, kam sa bude svet uberať. Okrem toho, jazda na bicykli je zdravá, takže robíte aj niečo užitočné pre seba,“ povedali bratia o svojom projekte. Ako prezradili, zaregistrovaných majú okolo 900 záujemcov, čo výrazne prekročilo ich očakávania.

Za pol hodiny jazdy zaplatíte 0,49 eura, predplatné na celý mesiac vás vyjde 4,90 eura, pričom jazdiť môžete dve hodiny denne. Najskôr sa však musíte bezplatne zaregistrovať a založiť si účet. Po osobnom stretnutí Dianovcov so záujemcom o bicykel, ktorý dostanete všetky potrebné inštrukcie, vám účet aktivujú.

Prijali by ste nápad so zelenými bicyklami aj vo vašom meste?

Áno
64%
 
Nie
36%
 
Celkový počet hlasujúcich: 64

 
Autor: Martin Kukučka 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Po Prievidzi bezpečnejšie: Zelené tátoše čakajú na osedlanie
Martin Kukučka