Škandalóznej poisťovni naletela aj Drahomíra (68): Okradli ma o tisíce eur!

21. apríla 2017, 11:00
Tip redakcii

Drahomíra našla možnosť poistenia cez vtedajšiu Prvú Česko-Slovenskú poisťovňu. Uzavrela poistnú zmluvu do svojej sedemdesiatky, ktorú bude mať v roku 2019. Medzitým sa poisťovňa transformovala na životnú poisťovňu Rapid life. A vtedy sa to celé začalo.

DRAHOMÍRA BÁLINTOVÁ: Všetko to začalo keď mala 58-rokov a dnes už vie, že naletela „sladkému“ plagátu vtedajšej Prvej Česko-Slovenskej poisťovne.

DRAHOMÍRA BÁLINTOVÁ: Všetko to začalo keď mala 58-rokov a dnes už vie, že naletela „sladkému“ plagátu vtedajšej Prvej Česko-Slovenskej poisťovne.

Autor: pem

Keď vlani hľadala pani Drahomíra telefónny kontakt na poisťovňu, narazila na komentáre o jej nekalej činnosti. Zľakla sa.

Dokopy zaplatila vyše 2-tisíc eur, navyše od nej vymámili aj ďalší mimoriadny vklad vo výške 2000 slovenských korún. A teraz dostala strach, že o svoje peniaze príde. 

Koncom minulého roka preto napísala žiadosť o odkúpenie hodnoty poistky, ktorej platnosť je do roku 2019.

„Vtedy mi ešte odpovedali a poslali mi tlačivo na vyplnenie a ešte aj iné dokumenty. Všetko som vyplnila a poslala im späť,“ hovorí dôchodkyňa. Na odpoveď aj svoje peniaze však čakala márne.

„Dodnes mi nič nevyplatili k dátumu ukončenia poistnej zmluvy. A to som im za tie roky zaplatila 2172 eur. Dnes už viem, že ma podviedli a takých ako ja je na Slovensku asi neúrekom,“ dopĺňa pani Drahomíra Bálintová.

Keďže poisťovňa nereaguje, skúsila ich kontaktovať opäť aspoň telefonicky.

„Už sa tam nedá ani dovolať, nikto nereaguje. A nereagujú ani na písomné urgencie. Som rada, že som našla vašu výzvu na Facebooku a verím, že sa aj za pomoci Plus JEDEN DEŇ k mojim peniazom takto skôr dostanem. Zvažujem aj podanie trestného oznámenia,“ dodala dôchodkyňa z Klenovca.

 
Autor: pem 
 
Aplikácie 7 plus