Prevrátená vojenská tatrovka: Tu sú dôvody, prečo havarovala

19. mája 2017, 11:54
Tip redakcii

Neďaleko Žiaru nad Hronom sa včera prevrátila vojenská tatra 815. Zranilo sa pritom 17 vojakov. Už sa objavili prvé správy, prečo došlo k nešťastiu.

Vojenské vozidlo skončilo v priekope.

Vojenské vozidlo skončilo v priekope.

Autor: polícia

Havária sa stala pri obci Jalná neďaleko Žiaru nad Hronom. Vozidlo patrilo k vojenskej základni Močiar.

Na korbe tatrovky sedelo v čase nešťastia 19 vojakov. Iba dvaja z nich vyviazli bez zranení. Jeden vojak sa zranil ťažko, piati stredne a ľahšie.

Podľa našich informácii išlo vojenské auto po ceste, kde sa prevrátilo, prvý raz. Doteraz vždy chodilo inou cestou.

Vyhýbal sa cyklistovi

Už sa objavili aj prvé správy, ako k havárii došlo.

Vodič (31) sa pri prechádzaní mierne pravotočivej zákruty sa snažil v smere jeho jazdy s vozidlom vyhnúť pri ľavom okraji cesty stojacemu cyklistovi. "Pravým kolesom však vyšiel mimo cestu, pričom ho na šikmom brehu stiahlo a s vozidlom sa prevrátil na pravý bok do miestneho potoka," uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Vinníkovi hrozí 4 až 10 rokov

Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal trestné stíhanie pre zločin všeobecné ohrozenie. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Na korbe vozidla sa nachádzalo ďalších 19 prepravovaných osôb. Pri dopravnej nehode sa zranilo 17 osôb a 6 z nich sú ťažko zranení. Vodič sa pri dopravnej nehode nezranil. Do vyšetrovania dopravnej nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

 
Autor: reg 
 
Aplikácie 7 plus