Prieskum: Túto sobotu by sa stal županom Frešo. Kto mu šliape na päty?

25. októbra 2013, 16:27
Tip redakcii

Prieskum verejnej mienky uskutočnila agentúra Focus práve pre kandidáta na predsedu Bratislavského kraja Pavla Freša a jeho volebný štáb. Spýtali sa celkom 427 respondentov nad 18 rokov.

Pavol Frešo: Súčasný župan je podľa prieskumu horúcim kandidátom na post v ďalšom období.

Pavol Frešo: Súčasný župan je podľa prieskumu horúcim kandidátom na post v ďalšom období.

Autor: ilustračné, Plus JEDEN DEŇ/Matej Kalina

BRATISLAVA. Prvé kolo volieb predsedu Bratislavského samosprávneho kraja by vyhral Pavol Frešo (SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd, SaS, SMK-MKP, OKS, SZ).

Víťazom by bol Frešo

Hlas by mu v prípade, že by sa krajské voľby konali už túto sobotu, dalo 43,8 percenta opýtaných. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 14. až 20. októbra pre volebný štáb Pavla Freša robila agentúra Focus.

Za Frešom by skončila kandidátka Smeru-SD Monika Flašíková-Beňová s 35,1 percenta hlasov a Daniel Krajcer s 10,1 percenta. So štyrmi percentami hlasov by skončil Oskar Dobrovodský a 2,6 percenta by získal kandidát Jaroslav Paška.

Telefonický prieskum

Ostatní kandidáti na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja by skončili v prípade volieb už túto sobotu s menej ako dvoma percentami hlasov.

Telefonický prieskum robila agentúra Focus na vzorke 427 respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí uviedli, že sa na novembrových krajských voľbách pravdepodobne zúčastnia.

Niektorí neodpovedali

Respondenti odpovedali na otázku: " Predstavte si, že by sa voľby župana Bratislavského samosprávneho kraja konali už túto sobotu. Ktorého z nasledujúcich kandidátov by ste volili za predsedu VÚC, teda za župana?"

Na otázku nechcelo odpovedať alebo nevedelo 19,6 percenta opýtaných. Agentúru SITA o prieskume informoval Martin Šlosiarik z agentúry Focus.

Kandidát % potenciálnych voličov 95% interval spoľahlivosti
október 2013 október 2013
Pavol Frešo 43,8 39,1 - 48,5
Monika Flašíková - Beňová 35,1 30,6 - 39,7
Daniel Krajcer 10,1 7,2 - 12,9
Oskar Dobrovodský 4,0
Jaroslav Paška 2,6
Rastislav Blaško 1,9
Karol Ondriáš 1,2
Peter Marček 0,5
Zdenka Beňová 0,4
Anton Čulen 0,2
Roman Ruhig 0,2
Gabriel Karácsony 0,0
údaje sú v percentách

 
Autor: SITA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Prieskum: Túto sobotu by sa stal županom Frešo. Kto mu šliape na päty?
SITA