Richard Rybníček mieri do vysokej politiky. Kam to bude, pán primátor?

10. júna 2015, 12:00
Tip redakcii

Trenčiansky primátor Richard Rybníček, ktorý sa preslávil najmä ako riaditeľ verejnoprávnej televízie STV, rozhodne v samosprávnej politike nezakrpatie. Naznačil, že sa chystá kandidovať na vyššie posty.

Trenčiansky primátor mieri do vysokej politiky. Kam to bude?

Trenčiansky primátor mieri do vysokej politiky. Kam to bude?

Autor: ilustračné, Plus JEDEN DEŇ/Martin Kukučka

Prvoradý je pre primátora Richarda Rybníčka jeho Trenčín a dokončenie toho, čo v meste na strednom Slovensku začal. Hlavou samosprávy je nezávislý politik už druhé volebné obdobie a podporu mu vyjadrilo až 70 percent obyvateľov. Zamieri ale známa tvár, ktorú poznáme aj z čela Slovenskej televízie vyššie? Pre týždenník Trend naznačil kladnú odpoveď.

Kam, to je otázka

Rybníček si myslí, že viesť prosperujúce mesto je náročnejšie ako sedieť v ministerskom kresle. "Dnes musím povedať a myslím to so všetkou vážnosťou, že byť primátorom krajského mesta, ktoré prosperuje a má dobré výsledky, je ťažšia práca ako funkcia ministra," povedal.

Napriek tomu, že ambície primátora siahajú vysoko Trenčín je "absolútnou prioritou". Do parlamentných volieb v roku 2016 podľa vlastných slov pripravovanú komunálnu reformu nestihne, a tak na kandidatúru nepomýšľa. "Moje ambície vstúpiť do veľkej politiky sú, ale možno až v ďalších voľbách, teda až v roku 2020," povedal pre Aktualne.sk.

Portál Rybníček uistil, že na kandidátke žiadnej strany ho momentálne hľadať nemusíme, neprezradil ani, s akou stranou by sa do parlamentných volieb pustil. Ostáva teda otázkou, kam sa v roku 2020 z primátorského kresla Rybníček poberie.

 
Autor: Pluska.sk/miku 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Richard Rybníček mieri do vysokej politiky. Kam to bude, pán primátor?
Pluska.sk/miku