Vo Valči sa stretli jednovaječní, prišlo viac než tristo dvojičiek

08. júna 2013, 21:08
Tip redakcii

Druhý ročník stretnutia dvojčiat a viacerčiat vo Valči sa vydaril ešte viac ako predošlý. Rovnakí súrodenci vytvorili nový rekord. Dvojičiek prišlo 319, trojičiek 18, prvýkrát sa objavili aj dve rodiny so štvorčatami.

Trojčatá.

Trojčatá.

Autor: Miroslava Dírerová/Plus JEDEN DEŇ

VALČA - Oveľa viac aktivít i rovnakých súrodencov – takýto bol druhý ročník, ktorý pripravila vo Valčianskej doline partia mamičiek.

Vlani sa na jednom mieste stretlo 173 dvojičiek a 9 trojčiat, tento rok prišlo 319 dvojíc, 18 trojíc a prvýkrát i dve štvorčatá. S takýmto bohatým kŕdlikom prišli aj Kyselicovci z Trenčianskych Teplíc, ktorí majú okrem 11-ročnej Evky aj 4 a pol ročných Peťka, Ondreja, Janku a Hanku.

Ako asi jediní neboli rovnako oblečení. „Nezakladáme si na tom, aj tak sú rozdielni. Akurát konečne sa naučili pozerať rovnaké rozprávky,“ prezradil otec Miloš (42).

Skupinu trojčiat prišli posilniť aj redaktorka televízie Joj Dana Strculová s bratom Matejom. Žiaľ ich trojička Janka nemohla zo zdravotných dôvodov prísť.

Obaja súrodenci pracujú v televízii, Danku si vraj s Jankou neraz zmýlia aj kolegovia z Jojky. Medzi dvojičkami sa objavili aj najmladší párik z Hornej Štubne.

Bábätká mali len pol roka. Najstaršie sestry prišli z Martina. Elena a Anna majú 77 rokov a niekedy sa oblečú rovnako. Napríklad aj na toto stretnutie.

 
Autor: Miroslava Dírerová/Plus JEDEN DEŇ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Vo Valči sa stretli jednovaječní, prišlo viac než tristo dvojičiek
Miroslava Dírerová/Plus JEDEN DEŇ