Z Lučenskej primátorky Alexandry Pivkovej sa dnes stala vozičkárka

Vozičkári a ani mamičky s deťmi to v Lučenci nemajú ľahké. Ich primátorka si teda aspoň na chvíľu vyskúšala život na vozíčku.

21. septembra 2012, 12:53
NA VOZÍKU: Primátorka Alexandra Pivková zistila na vlastnej koži, že život na vozíku nie je žiadna sranda.

NA VOZÍKU: Primátorka Alexandra Pivková zistila na vlastnej koži, že život na vozíku nie je žiadna sranda.

Autor: Peter Mišo/ Plus JEDEN DEŇ

Prvá žena centra Novohradu dnes spoznala problémy vozičkárov na vlastnej koži. Pred mestským úradom sa totiž zišlo niekoľko ľudí s hendikepom, aby upozornili radných pánov na pretrvávajúce problémy v meste. Chcú odstraňovať nielen bariéry v meste, ale aj psychické bariéry.


VOZIČKÁRI: Majú to ťažké a aj preto dnes vyzvali primátorku o pomoc pri búraní bariér.
Foto: Peter Mišo/Plus JEDEN DEŇ

„Chceme vyzvať mesto, aby sme spojili sily a ukázali to, čo nám chýba a nejako spoločnými silami architektonické bariéry aj sociálne bariéry odstraňovali,“ tvrdia vozičkári. „Chceme ukázať pochodom, kde sa nedá prejsť bez toho, aby nám pomohol nejaký občan, alebo dobrovoľník, lebo sami nedokážeme vozíky zdvihnúť,“ dodali.


MLADÁ MATKA: Problémy nemajú len vozičkári, ale aj tejto mladej mamičke s kočíkom musel pomôcť vyjsť do schodov na mestský úrad dobrovoľník.
Foto: Peter Mišo/Plus JEDEN DEŇ

Primátorka Alexandra Pivková vyšla ľuďom s hendikepom v ústrety a dokonca súhlasila aj s tým, že si vyskúša život vozičkára na niekoľko minút na vlastnej koži. „Pohybovať sa aj v menších bariérach, cestách, pri zvažovaní sa z chodníka na cestu je veľmi ťažké. Chcem vnímať ľudí s hendikepom ako seberovných a chcem odstraňovať fyzické bariéry, aj keď sú na to potrebné nemalé financie,“ potvrdila primátorka. „Pri nových stavbách vždy myslíme na bezbariérovosť, horšie je to u starších stavieb. Máme napríklad pripravenú bezbariérovosť do kina B.S. Timravy,“ dodala primátorka.

Autor: Pluska.sk/pem
FocusMedia

video

 


 

 
Aplikácie 7 plus

 
Z Lučenskej primátorky Alexandry Pivkovej sa dnes stala vozičkárka
Pluska.sk/pem