VIDEO Vyzliekli kroje, navliekli kožené bundy: Čarovné ostrohy poriadne pritvrdili, to musíte vidieť!

21. novembra 2016, 22:00
Tip redakcii

Kroje vymenili za rifle či kožené sukne a poď ho zvŕtať sa na rockovú muziku! Čarovné ostrohy projektom Rockom krokom alebo folklór natvrdo zdvihli nedávno zo sedadiel fanúšikov z bratislavskom Ružinove.

Čarovné ostrohy tancujú aj v rockovom štýle.

Čarovné ostrohy tancujú aj v rockovom štýle.

Autor: Matej Kalina

Čarovné ostrohy sú známe tým, že spájajú rockovú hudbu alebo pop s ľudovkami. Snom Petra Živnera, ktorý je šéfom, tanečníkom a choreografom v jednom bolo vyprodukovať niečo zaujímavé, čo by spojilo folklór s "iným svetom". Avšak nielen choreograficky, ale aj niečím naviac, čo by projekt výrazne obohatilo a ozvláštnilo.

Spolupráca s klaviristom z Elánu

"Lebo doteraz, keď sa niekto pokúšal spojiť dva svety, každý pokus sa skončil nespojením. Preto som na tento projekt oslovil klaviristu zo skupiny Elán Ľuba Hornáka, aby sme vytvorili piesne rockové a pritom ľudové. Počul som totiž o ňom, že presne také má rád, čiže som dúfal, že by to mohlo zafungovať," prezrádza Peter.

Stavili na hudobné nástroje a tak k cimbalu či husliam pridali bicie, gitary a klávesy.

Angažmá v Las Vegas

"Momentálne hráme hádam s najlepšími muzikantmi na Slovensku - Štefan Bugala (bicie), Juraj Zaujec (gitara), Ľubo Horňák (klávesy). Program Rockom krokom prechádza od folklórnych tancov cez tance na filmovú hudbu až po modernu," hovorí Živner, ktorý je režisérom a aj choreografom projektu. Dokonca s ním získali angažmá na 360 vystúpení v Las Vegas. "Je to nepredstaviteľne veľa, preto sa to stále odkladá. Problém nie je tam ísť, ale vzládnuť to. Jedna skupina tanečníkov to určite nemôže ťahať sama a naučiť to iných sú roky driny," dodáva Peter.

Stvorili folklórnu modernu

Nedávno Čarovné ostrohy folklórnu modernu predviedli v plnej paráde aj v bratislavskom Ružinove. Ľudové tradície sa na pódiu striedali napríklad s vsuvkami breakdancu či vzdušnej akrobacie. Tanečníci bravúrne zvládli aj bubnovanie do rytmu s plastovými fľašami a v závere nestíhali pridávať ďalšie prídavky, ktoré si publikum pýtalo počas standing ovation.

 
Autor: mmk 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
VIDEO Vyzliekli kroje, navliekli kožené bundy: Čarovné ostrohy poriadne pritvrdili, to musíte vidieť!
mmk