Darujte Vianoce: Snaživému študentovi vysnívala profesorka chémie notebook

18. decembra 2012, 06:00
Tip redakcii

Teší sa z nového notebooku! Prešovský gymnazista František Kostráb (19) ho dostal vďaka profesorke Miroslave Martonovej (28). Tá upozornila na výnimočného študenta denník Plus JEDEN DEŇ, ktorý preňho zabezpečil notebook v rámci projektu Darujte Vianoce v spolupráci s Nadáciou Orange.

Študent s pedagogičkou:
Vďaka nej získal
notebook.

Študent s pedagogičkou: Vďaka nej získal notebook.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/INGRID TIMKOVÁ

Ferko pochádza zo skromných pomerov. Jeho nezamestnaní rodičia mu nemôžu notebook kúpiť. Ale mladík ho bude potrebovať pri ďalšom štúdiu. O tom dobre vie jeho učiteľka chémie Miroslava Martonová (28). Od prvého ročníka gymnázia pripravovala dnes už maturanta Ferka na vedomostnú olympiádu z chémie.

„Chcela som mu pomôcť získať potrebný notebook. Keď som vo vašom denníku objavila výzvu Nadácie Orange, neváhala som,“ vraví.

Spolužiaci mu prajú

Učiteľka zdôrazňuje, že František je výborný študent, ktorý sa učí na samé jednotky. V škole chýba iba vtedy, keď ju reprezentuje na nejakej súťaži.

„Je snaživý, pracovitý a najmä skromný. Úspechy dosahuje v chémii, ale aj vo fyzike a v španielskom jazyku, ktorý sa sám doučil. Jeho zošity sú ukážkové, vyzerajú ako učebnice,“ vyratúva Ferkove prednosti pedagogička. Odmenený maturant má dobré srdce.

Pomáha kamarátom

„Pomáha spolužiakom, všetci ho majú veľmi radi. Nikto mu tu nepovie inak ako Ferko,“ chváli ho Miroslava Martonová. Pri preberaní daru mu spolužiaci tlieskali.

„Nečakal som to. Určite ho využijem, bude to pre mňa veľká pomoc,“ povedal Ferko. Chce študovať informatiku a maturovať bude z matematiky a fyziky. Gymnázium sv. Moniky v Prešove, ktoré Ferko už štvrtý rok navštevuje, mu kúpilo na nový počítač aj tašku.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/INGRID TIMKOVÁ



 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Darujte Vianoce: Snaživému študentovi vysnívala profesorka chémie notebook
Plus JEDEN DEŇ/INGRID TIMKOVÁ