Hrad Krásna Hôrka bude aj tento rok bez turistov

10. januára 2013, 16:41
aktualizované 10. januára 2013, 18:33
Tip redakcii

A majú po sne. Všetci si ešte veľmi dobre pamätáme katastrofu, ktorá postihla jeden z našich najkrajších hradov Krásna Hôrka presne pred desiatimi mesiacmi. Keď sa začalo s jeho opravami, v Slovenskom národnom múzeu verili, že časti hradu pre turistov otvoria už v lete. Opak je pravdou, rekonštrukcia je náročnejšia, ako sa očakávalo.

Autor: PETER MIŠO/Plus JEDEN DEŇ

Na hrade už takmer tri mesiace pracuje denne asi štyridsiatka robotníkov, plán opráv však pribrzdila zima. „Bojujeme s vetrom i mrazom a snažíme sa robiť tak, aby sme hradu neublížili,“ vysvetľuje šéf stavebnej firmy Marián Fifík.

Dobrou správou je, že v týchto dňoch už budú mať postavené lešenia takmer na celom hrade. „S omietkami však budeme môcť začať, až keď budú plusové teploty,“ dodal Fifík.

Riaditeľka Múzea Betliar Eva Lazárová potvrdila, že v tomto roku sa na hrad nedostane ani jeden turista. „Od jari by sa mala stavať stála strecha a chceli by sme, aby sa nám v lete roku 2014 podarilo sprístupniť verejnosti aspoň časť dolného a celý stredný hrad,“ tvrdí riaditeľka.

 
Autor: Pluska.sk/pem 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Hrad Krásna Hôrka bude aj tento rok bez turistov
Pluska.sk/pem