Kotleba chce mať pod Krásnou Hôrkou oddychovú zónu

12. mája 2012, 19:30
aktualizované 12. mája 2012, 20:07
Tip redakcii

Ide do tuhého! Vo štvrtok večer sa pod hradom Krásna Hôrka znova objavil Marián Kotleba. S ďalšími dvomi majiteľmi pozemkov pod nelegálnou rómskou osadou založili nové združenie. A vraj sa chystajú upratovať.

Kotleba chce

Kotleba chce "poupratovať" s nelegálnymi rómskymi osadami.

Autor: Matej Kalina, Peter Mišo

Podľa realitného poradcu združenia Milana Beličku sú známi traja zakladajúci členovia. „Postupne sa k nim pridajú aj iní, no ďalší postup na pozemkoch v osade zverejníme vtedy, keď to uznáme za vhodné,“ povedal Belička. Podľa informácií, ktoré sa objavili aj na stránke Kotlebovej strany, sú zakladateľmi združenia Štefan Szaniszló a Imrich Lázár, ku ktorým sa pridal Marián Kotleba. Doteraz vraj vlastnia 7-tisíc štvorcových metrov pôdy.


Vajda: Tvrdí, že domy si budú brániť aj vlastnými telami.
Foto: archív

Marián Kotleba o novom združení povedal: „My iba dáme do poriadku právny stav a trochu tu poupratujeme. Obyvatelia Krásnohorského Podhradia si zaslúžia, aby im pod hradom vyrástla pekná oddychová zóna.“ Rómovia sú znepokojení a vystrašení. Ako však hovorí vajda Ľudovít Gunár: „Ak bude treba, budeme si svoje domy chrániť aj telami.“

Starosta Krásnohorského Podhradia Peter Bollo nám vysvetlil: „Keďže ide o pozemky v súkromnom vlastníctve, obec s tým nemôže nič urobiť. Akurát sa môžeme snažiť, aby sa problém riešil pokojnou cestou, bez vášní.“

Na Obecnom úrade v Krásnohorskom Podhradí nám potvrdili, že nelegálne rómske stavby vznikli v rokoch 1994 až 2010. Novopostavená časť osady je bez súpisných čísiel, no obyvatelia majú trvalý pobyt v starej časti. Súkromným vlastníkom patrí oficiálne 11,153 hektára pôdy. Aktivitami Mariána Kotlebu sa cítia ohrození obyvatelia asi 50 nelegálne postavených domov.

 
Autor: PLUS Jeden deň/pem 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Kotleba chce mať pod Krásnou Hôrkou oddychovú zónu
PLUS Jeden deň/pem