Mariášisti pokračujú vo svojom spore, ten je na súde

06. júna 2014, 12:06
Tip redakcii

Mariáš sa už ocitol dokonca aj na súde. Dve skupiny vyznávačov tejto známej kartovej hry sa poriadne pustili do seba.

JOZEF OROS (59):  „Žalujeme ich, pretože  nám nedali možnosť  usporiadať turnaj,  na ktorý sme mali právo.“

JOZEF OROS (59): „Žalujeme ich, pretože nám nedali možnosť usporiadať turnaj, na ktorý sme mali právo.“

Autor: Plus JEDEN DEŇ/STANISLAVA VDOVCOVÁ

Súdny spor Šarišského mariášového klubu a Slovenského zväzu mariášových klubov za odoprenie možnosti organizovať turnaj najvyššej celoštátnej súťaže v roku 2012 sa Okresnému súdu v Liptovskom Mikuláši zatiaľ nepodarilo ukončiť. Ďalší predvolaní svedkovia budú vypovedať 11. septembra.

Malichernosť či morálne zadosťučinenie?

"Hoci sa to niekomu zdá ako malichernosť, nejde nám o nič iné, len o princíp a morálne zadosťučinenie, že sme vtedy boli v práve. Nechceme spätne anulovať výsledky, ale aspoň morálne musia byť potrestaní tí, ktorí škodia slovenskému mariášu," zdôraznil prezident žalujúceho prešovského klubu Jozef Oros.

Právny zástupca žalovaného zväzu Vladimír Vaňo reagoval, že ľudia sa už súdia doslova o hocičo. "Nečudujme sa preto našim súdom, keď sú zahltené takýmito nezmyselnými podaniami. Prakticky už o nič nejde, lebo takmer tri roky staré rozhodnutie sa už nedá zmeniť ani opraviť a je dávno premlčané," zdôraznil.

"Nerád sa vyjadrujem pred úplným skončením pojednávania, no myslím si, že touto kauzou by sa súd nemal vôbec zaoberať, lebo žalobca nevyčerpal všetky riadne a mimoriadne opravné prostriedky v rámci nášho občianskeho združenia. Nevyužil predsa možnosť obrátiť sa so svojou sťažnosťou na valné zhromaždenie," dodal Vaňo. 

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Mariášisti pokračujú vo svojom spore, ten je na súde
TASR