Šokujúci zvrat v kauze Rezešová: Mohla ísť domov, ale...

09. decembra 2016, 13:19
Tip redakcii

Zmena životných priorít. Vyzerá to tak, že slovenská milionárka Eva Rezešová, ktorá spôsobila smrť štyroch ľudí pri havárii v roku 2012 na maďarskej diaľnici M3, sa naozaj obrátila na správnu cestu. Mala totiž možnosť na obnovu súdneho procesu, no odmietla to. A dôvodom prekvapuje!

Pobyt vo väzení ju zmenil. Eva Varholíková Rezešová má iné životné hodnoty.

Pobyt vo väzení ju zmenil. Eva Varholíková Rezešová má iné životné hodnoty.

Autor: Plus JEDEN DEŃ

Slušne sa správa, ba čo viac, aj pracuje. Možno prvý raz vo svojom živote, píše maďarský denník Blikk o Eve Varholíkovej Rezešovej (40).

Vyzerá to tak, že slovenská milionárka, ktorá spôsobila smrť štyroch ľudí pri havária v roku 2012 na diaľnici M3, sa naozaj obrátila na správnu cestu. Podľa informácií, ktoré uviedol Blikk na svojom internetovom portáli, mala Rezešová možnosť na obnovu súdneho procesu. No odmietla o neho požiadať.

Nechcela totiž vystaviť svoju rodinu novým tortúram súvisiacimi s obnovenými súdnymi pojednávaniami. Radšej si v tichosti odsedí trest a vo väzenskej krajčírskej dielni usilovne pracuje. 

Pritom podľa odborníkov jej nový proces mohol priniesť miernejší trest.  “Obnova procesu je možná iba za zvláštnych legislatívnych podmienok, keď sa vyskytnú nové dôkazy,” uviedol advokát Peter Kamarás. Tie môžu znamenať oslobodenie odsúdeného alebo možnosť oveľa nižšieho trestu, než dostal.  Dôležité však je, že O obnovu môže žiadať nielen obhajca, ale aj žalobca. Kto túto príležitosť odmietne, stratí šancu na priaznivejší rozsudok. 

Rodina stojí pri nej

Podľa denníka Rezešovú jej mama a dcéry pravidelne vo navštevujú. Jej staršia dcéra napísala na sociálnu sieť status o tom, ako veľmi ľúbi svoju mamku, ktorá je jej vzorom. 

Vychádzajúc zo správania a rozhodnutia Evy Rezešovej si denník myslí, že prešla veľkou zmenou. Vyzerá to tak, že žena, ktorá pred tragickou nehodou žila svojim bezstarostným milionárskym životom, už viac neexistuje. 

Preferujú iné hodnoty

To, že sa jej osobnosť natoľko zmenila, je podľa psychologičky Hajnalky Csehákovej  zákonitý: “Čím táto žena prešla, je možné najviac prirovnať k smrteľnému zážitku.” Viaceré skúmania podľa nej dokazujú, že ten, kto niečo také zažil, neskôr naozajstne prejaví ľútosť. A spravidla zmení svoj život, postoj k nemu. V base niečo podobné mohla zažiť, po prežitej traume môže skutočne žiť svoj život na základe iných hodnôt. 

 
Autor: Ingrid Timková 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Šokujúci zvrat v kauze Rezešová: Mohla ísť domov, ale...
Ingrid Timková