Prešovský župan Chudík zamestnal na úrade dcéru. Darilo sa aj blízkym

13. augusta 2014, 12:00
Tip redakcii

Tomu sa povie náhoda! Práve dcéra župana Petra Chudíka (53) bola tou vyvolenou osobou, ktorú zamestnali na odbore cezhraničnej a medzinárodnej spolupráce v úrade Prešovského samosprávneho kraja. Podobné šťastie mali aj ďalší príbuzní vedúcich predstaviteľov samosprávy.

Prešovský župan:  Na práci pre dcéru  nevidí nič podivné.

Prešovský župan: Na práci pre dcéru nevidí nič podivné.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková, archív

„Bez priameho kontaktu s Chudíkom by ste prácu na prešovskom župnom úrade nedostali,“ toto tvrdia neprajníci na margo zamestnávania v úrade. „Keď sa pozriete na zoznam pracovníkov, veľa mien sa tu opakuje,“ upozorňuje jeden zo zamestnancov, ktorý chcel zostať v anonymite.

Faktom je, že tam pracuje niekoľko príbuzných nielen župana Chudíka, ale aj riaditeľa úradu, poslanca parlamentu a krajského predsedu Smeru v jednom Stanislava Kubánka. Samotný Chudík dohodil úradnú stoličku nielen bratrancovi, ktorý ako vyštudovaný učiteľ hudby má na starosti múzeá a galérie, ale nedávno sa jedna ušla aj jeho dcére Diane.

Mladá žena študovala na Prešovskej univerzite nemecký jazyk a politológiu a iba pred pár dňami sa vydala. Keď sme sa ju snažili zastihnúť, služobnú pevnú linku nedvíhala. Získať stabilnú a pomerne dobre platenú prácu sa podarilo aj príbuzným a známym riaditeľa Kubánka.

Lukratívnu prácu napríklad dostal jeho švagor, ktorý je ako elektrotechnický inžinier vedúcim odboru regionálneho rozvoja. Župan Chudík nevidí nič neštandardné na tom, že úrad vyzerá ako jeden veľký rodinný podnik. Odkázal nám, že príbuzní vedúcich predstaviteľov samosprávy majú právo byť zamestnaní.

„Nemôžeme ich diskriminovať z dôvodu príbuzenského vzťahu. Ide o ekonomicky aktívnych ľudí s primeraným vzdelaním, ktorí majú právo zamestnať sa tak, ako každý iný občan tejto republiky,“ uviedla hovorkyňa župy Marta Sibalová. Dodala, že pre nikoho nebolo vytvorené špeciálne pracovné miesto. Obsadili len voľné pracovné pozície, na ktoré spĺňali potrebné kritériá a požiadavky. Na otázku, kedy a akým výberovým konaním prešli, však už nereagovala.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Prešovský župan Chudík zamestnal na úrade dcéru. Darilo sa aj blízkym
Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková