Smrť pilčíka Daniela (+28): Smúti tehotná manželka Jarka a dcéra Nelinka (2)

16. marca 2016, 07:52
Tip redakcii

Prácu pilčíka robil rád. Vytúženého druhého dieťatka sa nedočkal! Pilčík Daniel Lorinc (28) zomrel v pondelok v lese v katastri obce Kecerovský Lipovec (okres Košice-okolie). Na hlavu mu z veľkej výšky spadol hrubý odlomený konár padajúceho stromu.Nepomohla mu ani prilba.

Láska Jarky a Daniela predčasne skončila.

Láska Jarky a Daniela predčasne skončila.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/ Ingrid Timková

Boli spolu takí šťastní! A zrazu je všetkému koniec. Danielova manželka Jarka pochádza z Prievidze a na východ sa presťahovala kvôli svojej životnej láske. Mali sa hrozne radi, pred dvomi rokmi sa im narodila vytúžená dcérka Nelka. Teraz sa tešili na ďalšie dieťatko, Jarka je v šiestom mesiaci tehotenstva. No bábätko už svojho ocka nikdy neuvidí. Mladá vdova prežíva najhoršie chvíle svojho života. “Nechce tomu uveriť, že Daniel zomrel,” plačú rodičia mŕtveho muža Daniel a Jana.

Dano bol najstarší z ich troch detí, spolu s otcom pracoval v lese už niekoľko rokov, spolu s otcom a bratom vyčisltili po kalamite niekoľko hektárov lesa. Skúsený drevorubač mal svoju prácu rád, chválil sa ňou na sociálnych sieťach. Aj preto, že miloval svoju rodiny, dával si pozor a neriskoval.


Daniel s Jarkou ako novomanželia.
ZDROJ: Plus JEDEN DEŇ/ Ingrid Timková

“Keď vojdeme do lesa, sme tam sami. Neboli sme s mladším synom v jeho blízkosti, keď sa to stalo. No keď sme ho nevideli a počuli iba pílu, vedeli sme, že je zle. Daniel rezal strom. No ten keď pri odpílený púšťa, láme konáre ostatných stromov. Preto musí pilčík sledovať, či na neho nepadá nejaká vetva. Asi sa zabudol pozrieť hore alebo sa nestihol uhnúť,” vravel s plačom zúfalý otec.


Daniel s manželkou Jarkou.
ZDROJ: Plus JEDEN DEŇ/ Ingrid Timková

Podľa neho jeho synovi nepomohla ani ochranná prilba, ktorú mal na hlave. Praskla a vetva mu poranila hlavu. “Tiekla mu krv z nosa aj z uší. Bola som sa pozrieť na môjho synčeka, vyzeral, akoby iba spal. No už sa nedal zobudiť,” plakala žalostivo jeho mamka Jana. Za mladým mužom smúti celá obec. Daniel bol totiž veselej a dobráckej povahy, mal rád futbal, no najradšej zo všetkého svojich blízkych.

 
Autor: Pluska.sk/ Ingrid Timková 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Smrť pilčíka Daniela (+28): Smúti tehotná manželka Jarka a dcéra Nelinka (2)
Pluska.sk/ Ingrid Timková