Televízny moderátor s manželkou: Aj oni sa rozhodli pre spoločnú smrť ako dvojica v Košiciach

19. júna 2017, 18:30
Tip redakcii

Tragický prípad šokoval včera ráno Furčanov. Z jednej z bytoviek na ulici kpt. Jaroša v Košiciach sa ozvalo na krajskom operačnom stredisku záchrannej služby volanie o pomoc. Posádka s lekárom našla v byte muža, ktorému už nebolo pomoci, a ženu s ťažkými zraneniami. Dôvod tragédie šokuje.

Byt, v ktorom došlo ku tragédii, prehľadali technici.

Byt, v ktorom došlo ku tragédii, prehľadali technici.

Autor: noviny.sk

Záchranárom volala Jana F. (63). „Uviedla, že jej 64–ročný manžel si mal ublížiť, potom sa spojenie prerušilo a operátorom sa nepodarilo ženu spätne kontaktovať,“ informoval hovorca Košickej záchranky (KZ) Igor Krupa.

Policajtov zavolali do bytu, k žene v núdzi: Tí prišli a vykopli dvere!

Naháňačka na rožňavskom sídlisku: Ľudia sa vydesene pozerali, čo sa deje

Takto si bratia vyrovnávajú účty: Ich hádka mala krvavé následky!

Mladá Rencsi († 23) sa domov nevrátila: Dojímavý odkaz rodičov

Podrezané žily

„Na adresu boli okamžite vyslané všetky záchranárske zložky, kvôli nejasnému určeniu miesta. Polícia násilne vnikla do bytu, kde boli nájdené dve osoby s poruchou vedomia. Mužovi, ktorý mal hlbokú reznú ranu predlaktia, už, žiaľ, záchranári nedokázali pomôcť,“ spresnil Krupa.

Ochrnutie a depresie

Psychiatrička Jana F. (63) sa prestala svojej praxi venovať potom, keď jej manžel Koloman F. († 64), známy košický stomatológ, ochorel. „Trpel depresiami a ona sa o neho starala. Neskôr za nejasných okolnosti spadol a po úraze ochrnul,“ dozvedeli sme sa z prostredia blízkeho lekárskemu páru.

Nechcel žiť

„Janka najprv situáciu zvládala, ale neskôr aj ona prepadla depresiám. Myslím, že toto, čo sa stalo u nich v byte, je už len špička ľadovca,“ povedal dobre informovaný zdroj. „Koloman netajil, že keď sa bolesť stane neúnosnou, nájde spôsob ako to ukončiť,“ tvrdí náš zdroj.

ODHALENIE: Kto bol zavraždený mladík z mafiánskej historky Milana Reichela?

Tragédia v rodine Kollárovej expriateľky: Zavraždili jej brata?

„Pomohli sme zadržať jej vraha!“ hovorí otec zavraždenej Veroniky

Morbídna dohoda?

Podľa neho malo dôjsť medzi manželmi k dohode, že Jana pomôže manželovi zomrieť a potom sa „postará“ aj o seba.

Indície z bytu manželov hovoria o tom, že žena mužovi pravdepodobne podrezala žily v oblasti lakťa, na čo muž vykrvácal.

Potom sa zrejme pokúsila o samovraždu, ale nemala dosť síl ani odvahu, aby ju dokonala.

Žena skončila vo VÚSCH 

„Žena, ktorá mala obdobné poranenia ako mŕtvy muž, po príchode záchranárov ešte dýchala. V ťažkom šoku z vykrvácania a s podozrením na otravu liekmi bola prevezená na dešokovú ambulanciu urgentného príjmu UN L. Pasteura," spresnil Krupa.

Ako sme sa dozvedeli  pacientku neskôr previezli do Východoslovenského ústavu srdcových chorôb.

V snahe zistiť momentálny zdravotný stav ženy sme oslovili riaditeľa ústavu. Sekretárka nám odkázala, že sa k prípadu nebudú vyjadrovať.

Násilný trestný čin 

Polícia je v danom momente skúpa na slovo. "V pondelok (19.6.) v ranných hodinách bol v jednom z košických bytov nájdený 64-ročný muž bez známok života. Daný prípad polícia vyšetruje ako podozrenie z násilného trestného činu a v súčasnosti vykonáva prvotné vyšetrovacie úkony. Bližšie informácie o prípade poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.ň

Kto bol nepohodlný novinár, ktorého zavraždili na Ukrajine

Šéfovia doháňali zamestnancov k samovraždám, hrozí im súd

Priveľa liekov

Sused ktorý veľmi dobré pozná manželov F. nám povedal, že to boli milí a bezproblémoví ľudia. „Keď Koloman ostal na vozíku, zmenil sa. Užíval veľmi veľa liekov na tlmenie bolesti, ale aj na depresie. Neskôr rezignovala aj Janka. Občas mi prišla ako telo bez duše. Ťažko povedať, čo sa tam dialo, ale myslím, že ich k hroznému činu dohnalo zúfalstvo  a depresie,“ smutne poznamenal Ondrej (54).


Podobný prípad sa stal aj v Bratislave

Pred štyrmi rokmi, v novembri 2013, sa podobná tragédia odohrala v Bratislave. Na Záhrebskej ulici našli ležať v posteli mŕtvych manželov Tesaříkovcov. Išlo o bývalého známeho moderátora Československej televízie Bronislava Tesaříka († 53) a jejho druhú manželku Alenu († 54). Manželia boli pekne oblečení a ležali pokojne bok po boku. Zanechali aj list na rozlúčku, ktorý však polícia nezverejnila. Špekulovalo sa o osobných dôvodoch samovraždy, mnohí upozorňovali, že Alena, inak tiež lekárka, pred smrťou dosť pila. V byte sa našla aj náboženská literatúra, ktorá by potvrdzovala ďalší názor, že išlo o rituálnu samovraždu.


 
Autor: vnb 
 
Aplikácie 7 plus