28.05.2018
Meniny má Viliam

Letné podujatia v Nitre: Prvé odštartuje kúpalisko a žrebčín

23.04.2013 11:52|Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/ds
Trochu kultúry, duchovna, ale najmä veľa potešenia pre všetkých! To nachystali v Nitrianskom kraji na letnú turistickú sezónu. Niektoré podujatia budú už o pár dní.
Kaštieľ v Topoľčiankach: Bývalé letné sídlo prezidentov patrí k najzaujímavejším atrakciám v celom regióne. Slúži ako múzeum so zachovalým dobovým interiérom a zámockou knižnicou.
Foto: archív

Ako prvé odštartuje letnú sezónu termálne kúpalisko v Štúrove, už 27. apríla. Len pár dní nato, 1. mája, bude tradičný deň otvorených dverí v Topoľčiankach. Bývalé letné sídlo prezidentov má doteraz čo ponúknuť.

Určite by ste nemali vynechať Národný žrebčín, hipologické múzeum, zámok a vínne pivnice. Hlavná sezóna vypukne 10. mája aj v Arboréte Mlyňany vo Vieske nad Žitavou. Vzácny park plný rozkvitnutých rastlín je krásny počas celého roka, ale rododendrony či rozárium hýria farbami najviac práve na jar a v lete.

Komu víno, komu jahody

V samotnej Nitre štartuje letná sezóna 17. mája, keď Svätoplukovo námestie zaplnia netradiční hudobníci, výrobcovia vína a miestnych špecialít. O deň neskôr tu bude Jarný festival vína.

Milovníci sladkého ovocia si prídu na svoje v máji a júni, keď bude Nitra patriť jahodám. Každý víkend môžete ochutnávať jahodové špeciality. Počas osláv dňa detí sa v parku na Sihoti pokúsia vytvoriť najväčšiu jahodovú cukrovú vatu.

Zážitkové autobusy

Nitrianska organizácia cestovného ruchu pripravila pre vás balíčky zážitkov. Vybrať sa môžete napríklad na objavnú plavbu po Dunaji. Alebo dvojdňový výlet vás zavedie do Nitrianskeho hradu, kazemát či benediktínskeho kláštora v Hronskom Beňadiku.

Letné podujatia v Nitre: Prvé odštartuje kúpalisko a žrebčín
Plus JEDEN DEŇ/ds