Relikvie dona Bosca prevezú do trnavskej Katedrály sv. Jána Krstiteľa

Relikvie dona Bosca prídu do Malého Ríma, ako Trnavu nazývajú. Po svätej omši ich prevezú z katedrály k trnavským saleziánom do Kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov.

22. apríla 2013, 08:26
Relikvie dona Bosca presunú do Trnavy.

Relikvie dona Bosca presunú do Trnavy.

Autor: TASR

Relikvie zakladateľa saleziánov dona Bosca prídu vo štvrtok do Trnavy. Veriaci ich môžu privítať o 10:30 v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, kde budú celý deň vystavené.

Večer po slávnostnej svätej omši, ktorú bude celebrovať apoštolský administrátor Ján Orosch, relikvie prevezú z katedrály k trnavským saleziánom do Kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov.

V sobotu ráno poputujú pozostatky pravej ruky talianskeho svätca k saleziánom do Šaštína – Stráží. Relikviou je časť pravej ruky (prsty a dlaň) dona Bosca, ktorá je umiestnená v presklenej truhličke.

Špeciálna konštrukcia

Tá je vložená do hrude sochy, ktorá je kópiou sochy vystavenej v Bazilike Panny Márie Pomocnice kresťanov v Turíne, kde don Bosco počas svojho života pôsobil.

Celá socha sa nachádza v špeciálnej konštrukcii, ktorá spolu s podstavcom váži 850 kilogramov. Jej rozmery sú – šírka 1 meter, dĺžka 2,5 metra, výška 1,32 metra. Preváža sa na dodávke, ktorú pre tento účel upravili v Taliansku.

Ján Bosco, vlastným menom Giovanni (Melchior) Bosco, sa narodil 16. augusta 1815 v Becchi pri Turíne, zomrel 31. januára 1888. Počas svojho života pôsobil v Turíne.

Bol kňazom a vychovávateľom, založil rád saleziánov. V roku 1934 bol vyhlásený za svätého. Jeho relikvie putujú už niekoľko rokov po celom svete, na Slovensku sú od 11. apríla.

Autor: SITA
FocusMedia

video

 


 

 
Aplikácie 7 plus

 
Relikvie dona Bosca prevezú do trnavskej Katedrály sv. Jána Krstiteľa
SITA