Tip redakcii
 

Bývalý superstarista Jaro Smejkal ŠOKUJE imidžom. Potetovaná tvár a množstvo pírsingov. Kedy chce prestať?

Neodolal ani modrým alebo ružovým vlasom. Čo na to jeho okolie?

10. marca 2018, 18:00
 Jaroslav Smejkal

Jaroslav Smejkal

Autor: TV Markíza

Prešlo takmer päť rokov, čo sa Jaro objavil na kastingu speváckej šou a porotcov nesmierne zaujal. Nenápadný mladík s výrazným „chrapľákom“ síce šou nevyhral, ale prebojoval sa až do finále, a dokonca historicky ako prvý finalista nahral vlastnú pieseň aj s klipom ešte počas šou. Porotcovia Pavol Habera aj Ewa Farna ho označovali za obrovský talent s veľkou budúcnosťou. Dokonca po skončení súťaže s ním Ewa aj bývala v spoločnom prenajatom byte.

Nie, nie, kto by si myslel, že išlo o lásku, je na omyle – Jaro už pred časom vyšiel s pravdou von, že sa mu páčia muži. Jaro je pre svoj vzhľad naozaj neprehliadnuteľný. Už počas šou mal síce potetovanú ruku, dnes má však ornamentov na tele podstatne viac. Dokonca aj na tvári, ktoré mu ešte dopĺňajú aj pírsingy. Vysvetlil nám, prečo tak vyzerá, kým sa inšpiruje a ako to celé vnímajú jeho rodičia.

V súťaži ste sa prezentovali ako jednoduchý chlapec s úžasným hlasom. Prečo ste sa rozhodli pre taký výrazný výzor?

Baví ma zaplňovať si telo farbami a meniť vlasový imidž. Nachádzam v tom svoj komfort, robím to pre seba a vyhovuje mi to. Nevnímam tetovanie ako prejav drsnejšieho prejavu či iného charakteru. Aj pomaľovaný si stále poplačem pri filme, presne tak ako pred rokom, keď som mal viac „telovej farby“ na pokožke. (Smiech.)

Čo pre vás znamenajú vaše tetovania?

V prípade citátov vystihujú tetovania môj životný postoj. Často sa týkajú rodiny, lásky a myšlienky ísť si za svojím a byť sám sebou. Ak ide o obrázky, ak sa mi niečo páči, dám si to zvečniť. Nepremýšľam nad tým, či sa mi daný obrázok bude páčiť aj o desať rokov, ale skôr, ktorý ďalší obrázok by sa k nemu v budúcnosti hodil.

Aké bolo prvé?

Prvé tetovanie som si dal urobiť v osemnástich a bol to drak na ramene. Pôvodne som si vybral malého dráčika ako symbol pozitívnych zmien podľa feng šuej, ale nakoniec som odchádzal s pomaľovaným polrukávom. Vtedy som sa prvýkrát zamiloval do tetovaní.

Koľko ich máte?

Veľmi ich nepočítam. Ani to nejde. Jednotlivé obrázky sa dajú spojiť len malou farebnou čiarou. Mamka mi pri prvom tetovaní vravela, aby som zostal len pri jednom, možno jej to postupne aj splním.

Neľutujete niektoré?

Neľutujem a nemyslím si, že niekedy aj budem. Ani ich nevnímam a sú mojou súčasťou, je to pre mňa prirodzené. A teraz si predstavujem, že dáte do zátvorky poznámku redakcie – že je fakt divný. (Smiech.)

A ako ste sa odvážili dať sa tetovať aj na tvári?

Citáty mi napadli v spojitosti s festivalom Tomorrowland v Belgicku, kde každý rok chodíme s priateľmi. Je to unikátny festival s vlastným príbehom, kde nájdete zástupcov všetkých krajín sveta – preto Unite, a všetci ľudia tam komunikujú s láskou a rešpektom – preto love.

Vidno, že máte rád aj pírsing...

Aj pírsing mi nie je cudzí, ale v porovnaní s tetovaniami ich mám oveľa menej.

Pridávate mnoho príspevkov na sociálne siete a vidieť, že máte rád výstrednú módu. Čo alebo kto je vašou inšpiráciou?

Svoju záľubu v extravagancii prejavujem skôr v pírsingoch a tetovaniach. Ale veľmi dobrou inšpiráciou je dnes Instagram, i keď najlepšie je riadiť sa sám sebou, nosiť to, čo sa nám páči a v čom sa cítime dobre. A ak nemáme a nesplňujeme trendy alebo sa to niekomu nepáči, je dôležité sa z toho hlavne nepos..ť. Byť sám sebou je to, čo by nás malo robiť šťastnými.

Máte pomerne štíhlu postavu, teda aspoň podľa záberov. Je to cielené alebo odrazom niečoho?

Je to cielené. Kontrolujem si množstvo jedla a mimo zimy chodím pravidelne behať alebo si zahrám tenis. Rýchle spaľovanie ma obišlo míľovými krokmi, takže sa cez týždeň snažím jesť hlavne tofu a zeleninu. Počas víkendu niekedy zhreším.

Čo na váš vzhľad hovorí okolie, rodina a priatelia?

Verím, že by si rodina dokázala predstaviť na mojom tele o pár obrázkov menej, ale nikdy mi moje výstrednosti nezakazovali. Máme láskyplné vzťahy, rešpektujeme sa a podporujeme.

Ako to vníma vaša polovička, teda ak nejakú máte?

Nie som práve vzor partnera a nemyslím si, že je ľahké so mnou žiť. Dušu umelca nezapriem, ale áno, nie som teraz sám.

Vráťme sa však o päť rokov späť. Čo vám dala súťaž a ako sa vám darí v speváckej kariére?

Súťaž ako Superstar vám v určitom časovom období ponúkne pestrú možnosť prezentovať sa. Mal som šťastie, a to ponuku natočiť pieseň Never mind a odpremiérovať ju v rámci grandfinále môjho ročníka súťaže. To sa doposiaľ nikomu nestalo. Odvtedy sa spevu venujem profesionálne. Pravidelne koncertujem sám, ale aj s kapelou Burma Jones. Zároveň som lektorom spevu a hudobnej prezentácie na súkromnej škole v Plzni, kam štyrikrát do týždňa dochádzam. Nedávno som s producentom MarkDannMusic naspieval Again, ktorú na Slovensku často hrajú.

Autor: Gr

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Aj keď si dopraje luxus, na toto sa Dominika Cibulková ešte neodhodlala!

Zdá sa, že úspešná tenistka je márnotratná, no na kúpu vysnívaného šperku...
 

Zimným športom holduje len hŕstka Slovákov. Aj v zime skôr behajú

Lyže a korčule sú už len symbolom zimy a nie jej skutočnou súčasťou. Prieskum...
 

LUNÁRNY KALENDÁR: Piatok prináša radosť zo života a praje aj láske...

Počas úspešnej nedele sa vám ľahko vydarí všetko potrebné.
 

Ďalšia pohroma v paláci. Od Meghan odchádza už druhá dôležitá osoba

Pracovať pre vojvodkyňu zo Sussexu nie je naozaj jednoduché.
 

Vaše diétne tipy

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 
 
Bývalý superstarista Jaro Smejkal ŠOKUJE imidžom. Potetovaná tvár a množstvo pírsingov. Kedy chce prestať?
Gr