Tip redakcii
 

Čím zahŕňa Alena Heribanová svoju vnučku?

Nie som taká babička, ako by som si predstavovala – priznáva moderátorka.

08. mája 2017, 16:45
S vnučkou Emilkou a dcérou Tamarou. Snaží sa s nimi tráviť toľko času, koľko len ide.

S vnučkou Emilkou a dcérou Tamarou. Snaží sa s nimi tráviť toľko času, koľko len ide.

Autor: Instagram

Sú to už štyri roky, čo moderátorka zmenila svoj život tým, že začala podstatnú časť svojho času tráviť v Rakúsku. „Áno, beží to rýchlo,“ povzdychla si riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni. Alena Heribanová sa hneď po prevzatí funkcie energicky vrhla do aktivít a nadšením z tohto lukratívneho pracovného miesta srší aj dnes. „Baví ma hľadať mosty medzi Rakúskom a Slovenskom aj cez známe osobnosti. V júni napríklad chystáme vo Viedenskej štátnej opere odhalenie sochy našej svetovej sopranistky Lucie Poppovej, ktorá bola a stále je miláčikom rakúskeho publika,“ hovorí. Operná speváčka, ktorá ako prvá Slovenka spievala nielen vo viedenskej opere, ale aj v milánskej La Scale či v newyorskej Metropolitnej opere, podľahla rakovine. Mala len päťdesiatštyri rokov. „Jej socha bude stáť v jednom z viedenských obvodov, kde podľa nej aj pomenujú ulicu!“ dodáva.

FOTO: Gesto prvej dámy Francúzska Brigitte Macronovej hovorí za všetko. Toto urobí len naozaj zaľúbená žena!

V siedmom nebi

Našla si vo Viedni miesta, ktoré jej prirástli k srdcu? „Mám rada centrum Viedne, kde je aj náš inštitút, Dóm svätého Štefana, kde sme nedávno usporiadali dva úžasné koncerty, ale aj môj byt neďaleko Schönbrunnu,“ hovorí Alena Heribanová, ktorá žije v diplomatickej štvrti. Keď pred štyrmi rokmi odišla, rodina si musela zvyknúť, že nie je k dispozícii každý deň. Dcéry sa medzitým vydali a staršia Tamara (31) jej pred rokom už dala aj vnučku. „Emilka má štrnásť mesiacov. Nie som ideálna babička, mám na ňu málo času, ale snažím sa. Milujem ju a dúfam, že to cíti, aj keď nie sme spolu,“ hovorí.

Na otázku, či sa to snaží kompenzovať nejakými darčekmi, reaguje: „Nenosím jej ani hračky, ani šaty, ona má navyše toho dosť aj po iných deťoch, my totiž recyklujeme… Zahŕňam ju skôr láskou. Keď prídu za mnou do Viedne, ideme na prechádzku po meste, keď prídem domov, vezmem ju zasa na Železnú studničku. Alebo sa hráme. Keď ma objíme a povie baba, som v siedmom nebi.“ Dcéru aj vnučku však poteší rakúskymi bylinkovými čajmi na trávenie.

Seriál Tajné životy dojal divákov. Lenže realita je ešte KRUTEJŠIA

Našla si kaderníčku

Moderátorka stále vyzerá výborne, tvrdí však, že nič zvláštne pre to nerobí: „Keďže trpím hypermobilitou, nemôžem behať ani zvlášť namáhavo cvičiť. Pokojne si dám rezeň, ale na druhý deň to kompenzujem šalátmi. Aj dobrú pleť som zdedila po mame, pomáham si len tvárovou gymnastikou, a vo Viedni nechodím ani na kozmetiku. Našla som si tu len kaderníčku.“ A ako trávi večery, keď je preč od rodiny? „Večery mi vypĺňajú podujatia, ktoré organizujeme my, alebo akcie mojich kolegov. Nemám čas sadnúť si a pozerať televízor… Ale rada si pozriem dobrý film. Naposledy som si vychutnala Učiteľku a Masaryka,“ uzatvára Alena Heribanová, ktorej sa v lete narodí druhá vnučka, od mladšej dcéry Barbary.

Autor: kač

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Nebudete sexy, ale neprechladnete. TIETO nohavičky vám doprajú komfort aj v mraze

Ženská bielizeň si rozumie aj s drsnou klímou.
 

FOTO Česko-Slovenský ples: Celeste sa nevhodne odhalila a Tereza Kerndlová úplná katastrofa

Slovenky verzus Češky na spoločnom plese bojovali aj s nevkusom ale najmä...
 

Snažím sa z ničoho nepos* ať - hovorí o moderovaní neprehliadnuteľná Sharlota zo šou The Voice

Raperka má tetovanie v rodine, preto jej nepripadá čudné, že má telo posiate...
 

Mamba si nedávala servítku pred ústa. Drahé kabelky sú pre mňa...

Dáša Šarközyová (29) nám rozzipsovala svoju kabelku. Aha, čo všetko tam...
 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Čím zahŕňa Alena Heribanová svoju vnučku?
kač