Tip redakcii
 

Kamila Magálová nekompromisne odpíli zo svojho života niektorých ľudí. Silné slová o LÁSKE

Herečka má po životných lekciách už nos na faloš.

06. novembra 2018, 17:00

Autor: Profimedia.sk

Kamila Magálová (67) je chodiaci vysielač energie v tom najlepšom zmysle slova a stále otvorená všetkým výzvam – pracovným aj súkromným. Len pred dvoma rokmi prvýkrát v živote napríklad vyskúšala kúpele. So smiechom nám vtedy povedala: „Hrozné bolo, že neviem oddychovať a tam som bola nútená. Ale masírovanie, hladkanie a ohadzovanie piešťanským bahnom je naozaj veľmi príjemné.“ Na plnenie akýchkoľvek snov podľa nej nikdy nie je neskoro. Ako príklad uviedla Leni Riefenstahlovú, dvornú Hitlerovu fotografku, ktorá sa dala v sedemdesiatpäťke na potápačský kurz.

Na potápanie sa síce herečka ešte nedala, ktovie, čo je horšie – ponoriť sa do hĺbky s prístrojom alebo ochutnať pražené červy? Tie sa Kamila Magálová, inak vyhlásená kuchárka, rozhodla ochutnať na jar na premiére filmu Hmyz od skvelého režiséra Jana Švankmajera.

Nie Al Pacino, ale Gott

Herečke, ktorá je ochotná pre film aj spadnúť tak, že jej praskne meniskus, práca opäť prihrala celkom novú skúsenosť. Na jednej strane sympaticky priznala trému, na druhej jej je ľúto, že to neprišlo skôr. Reč je o jej účinkovaní v česko - slovenskej rozprávke Keď draka bolí hlava, ktorá mala nedávno premiéru v oboch krajinách. To, že si až v šesťdesiatich siedmich rokoch zahrala prvýkrát babičku, je len čriepok v mozaike, dôležitejšie je, že sa prvýkrát na pľaci stretla s Karlom Gottom a zaspievala si s ním. A nielen zaspievala, vo filme si dajú aj kráľovský bozk. Karel Gott je síce už muž v rokoch, ale veľa fanúšičiek v ňom stále vidí svoj mladý idol.

Kamile Magálovej sme pripomenuli jej vyjadrenie o tom, že si kedysi chcela zahrať so svojimo sexidolmi Al Pacinom alebo Robertom De Nirom. Na otázku, či je ikonický Karel Gott dostatočnou náplasťou, odpovedala: „Karel Gott je spevák, takže nikdy som s ním tieto ambície nemala. Teraz som sa s ním stretla prvýkrát ako s hercom. Ale, ako vidíte, ani Lady Gaga nie je herečka, a v najnovšom filme Zrodila sa hviezda hrá famózne. Je škoda, že sme sa Karlom takto neskoro stretli, možno by sme si ešte niekde zahrali spolu.“ Na svojho rozprávkového manžela nedá herečka dopustiť: „On je obrovský profesionál a veľmi skromný človek. Vizitkou veľkých ľudí je, že sa nemusia zviditeľňovať hlučnosťou, škandálmi, ale svojou prácou.“

Dopadlo to dobre

A ako sa s Karlom Gottom bozkávalo? „Musela ho to naučiť Ivanka, lebo videla, že buď mal zábrany, alebo to pred kamerou ešte nikdy nerobil. Aj keď je o ňom známe, že je lámač ženských sŕdc, takže v súkromí s tým určite nikdy problém nemal, ale pred štábom je to iné. Dopadlo to však veľmi dobre, som spokojná,“ povedala so smiechom. Na vysvetlenie – na nakrúcaní bola prítomná celá Gottova rodina: okrem speváka si v rozprávke zahrali obe jeho dcéry, no a manželka Ivana je jednoducho jeho anjel strážny. O manžela, ktorého onkologická choroba ohrozila na živote, má strach. Potreba byť mu nablízku je prirodzená.

Mala trému

Kamila Magálová rozhodne spievať vie, jej Roxana z muzikálu Cyrano z predmestia je nezabudnuteľná, rovnako hviezdi aj v hre Je úžasná, hoci tu musí spievať naschvál príšerne. Ale pred naspievaním dueta s Gottom mala trému. „Prišla som do štúdia k Michalovi Davidovi a bola som dosť nervózna. Predsa len, spolupracovať s takým velikánom… S Karlom sme si predtým len párkrát podali ruky na spoločenských akciách. Hovorila som si, že ho budem zdržiavať, navyše som dlho nespievala,“ spomína.

„Moju časť dueta som nahrala sama, za dvadsať minút. Myslela som, že to budeme ešte neskôr cibriť, ale Michal mi povedal, že mu to stačí. Potom sme sa stretli s Karlom už len raz v štúdiu, aby sme trafili do niektorých pasáží a bolo. Ja sa pýtam: Zistili ste, že už nič lepšie zo mňa nevytlačíte? A oni na to, že je to v poriadku. Viete, keď vám to povie Michal David a pochváli vás aj Karel Gott, je to skvelé. Keď som Karlovi povedala, že som po vypočutí dueta mala zimomriavky, zareagoval: To je moc dobře," hovorí.

Už je obrnená

Herečka je milovníčkou klasických rozprávok, kde víťazí dobro nad zlom a ľudia sa milujú až do smrti, čo v realite vždy nebýva. Napokon, vyskúšala si to na vlastnej koži. V slovenčine ešte používame slovo rozprávka na vyjadrenie klamstva alebo podliezania. Takže ako reaguje v bežnom živote na ľudí, ktorí jej evidentne hovoria rozprávky? „S takými sa ja nestretávam. Po istom čase a skúsenostiach už mám na to nos. Keď si s niekým podám ruku alebo sa mu pozriem do očí, viem, či je to moja krvná skupina, alebo nie. A keď nie, idem okamžite od toho, lebo ja si nedám vycicať energiu od niekoho negatívneho. Viem to odhadnúť. Určite sa stalo, že ma nejakí ľudia sklamali v živote, o tom ten život je. Ale o to som teraz rozumnejšia a viem sa proti tomu obrniť,“ hovorí.

Bez lásky je ťažko

V duete s Karlom Gottom spieva herečka o večnej láske medzi mužom a ženou, o vzájomnej podpore dvoch ľúbiacich sa ľudí. Na otázku, či si myslí, že je to len rozprávková záležitosť a či vychováva vnučku Marušku v opatrnosti s ideálmi alebo, naopak, vo viere lásky na celý život, odpovedala: „Láska by nikdy nemala vymiznúť zo života človeka a ak sa to stane, je z toho len trápenie, choroba, nešťastie a, žiaľ, aj nenávisť a agresivita! Preto treba hľadať a získavať si lásku po celý pozemský život, nielen v rozprávkach.“

Autor: Katarína Čulenová

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Marilyn Manson, ktorý fajčil ľudské kosti a pil kyselinu, má päťdesiat a je na smiech

Sám sa nazýval Antikristom, propagoval drogy, na pódiu sa obnažoval, močil...
 

Spoznali by ste v tejto nevkusnej tučnej dáme bývalý sexsymbol? Takto Angeliku zničili muži

Obe zostali v jej tieni, napriek tomu jedna na ňu spomína s úsmevom a druhá...
 

Objavili sme retro fotky Podzámskej. Ako to tá žena len robí?

Elena Podzámska oslávila siedmeho januára štyridsaťsedem rokov, no z...
 

Dvesto eur je strop, ktorý by Lucia Bugalová „vysolila“ za kabelku!

Herečka a speváčka mala kedysi šatník plný kabeliek. Dnes je to inak......
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Kamila Magálová nekompromisne odpíli zo svojho života niektorých ľudí. Silné slová o LÁSKE
Katarína Čulenová