Tip redakcii
 

Kvôli bazénu prestavala celý dom! Monika Beňová nám ukázala vynovenú záhradu podľa feng šuej

Exkluzívne na návšteve u europoslankyne. Ktoré miesto v záhrade je jej najobľúbenejšie?

19. augusta 2017, 06:00
Bazénom si splnila dlhoročný sen.

Bazénom si splnila dlhoročný sen.

Autor: Michal Šebeňa

Najprv sa jej začalo rúcať dlhoročné manželstvo s Fedorom Flašíkom, potom sa pustila do ozajstného rúcania a prestavby domu aj záhrady. Dnes europoslankyňa žiari spokojnosťou a má dôvod – jej záhrada je nádherná a nikomu sa z nej nechce odísť.

Nahnevaná Monika Beňová sa chce súdiť. Čo ju tak rozzúrilo?

Samé zmeny

„Najprv som chcela len bazén, bol môj sen. Rekonštrukcia domu sa zviezla popri ňom,“ smeje sa politička. Z pôvodnej záhrady ostali len solitérne stromy, musela vymeniť trávniky, ktoré boli po prestavbe celé zničené. „A tak som dala urobiť aj zvyšok záhrady, ktorú rozdeľoval plot medzi dvomi pozemkami. Ten som dala vybúrať. Dala som vysadiť kvety, lebo všetko je tu pekné zelené, ale nebolo nič, čo by kvitlo. Mám krásne magnólie, ktoré však odkvitajú už v apríli. Zväčšila som terasu, aby bola pohodlnejšia,“ vymenúva Monika zmeny.

Vydá sa opäť? Rozvedená Monika Beňová prezradila svoje plány

Relaxuje v sieti

krem bazéna dominuje záhrade aj obrovská hojdacia sieť. „Tá musí byť! Je úžasné ľahnúť si a pozerať do neba, totálny relax. Kto nemá hojdaciu sieť, ten nevie, o čo prichádza. Chcela som si ju dať medzi stromy, ale nemám tu žiadne také, medzi ktoré by sa dala natiahnuť, tak som musela kúpiť celú konštrukciu.“ V sieti sa hojdá každý deň, keď má možnosť, ale bazén nevyužíva denne. „To skôr syn s priateľkou, ale aj kamaráti si veľmi radi zaplávajú, keď prídu cez víkend,“ hovorí.

Vedľa bazéna púta pozornosť biela skala. „Odporučila mi ju pani, ktorá sa venuje feng šuej. Kameň váži 1,3 tony, bol problém doviezť ho sem. Od plota ho niesli štyria chlapi, gúľali ho na valčekoch a potom ho asi tri hodiny stavali z ležiacej polohy. Majsterka feng šuej mi povedala, že pre dom je dôležité, aby bol opretý o pohorie, skalu, aby mal stabilitu. A keďže sme na rovine, vyriešila to skalou z mramoru,“ vraví.

Martin Šmahel prezradil, ako by mala vyzerať jeho láska. Kritériá sú jasné

Vypne hlavu

Na starostlivosť o zeleň má Monika pána, ktorý jej chodí pomáhať s kosením. V skleníku má dnes už len bylinky. Odkedy sa dozvedela o kontaminovanej podzemnej vode vo Vrakuni, koreňovú ani listovú zeleninu nepestuje. „Máme studňu, ktorú sme používali od detstva, keď tu mali moji rodičia ešte len záhradu. Skládka vznikla niekedy v osemdesiatych rokoch, takže je to kontaminované už dlhšie. Dúfam, že sa to už bude konečne riešiť. Pripravujem žalobu, lebo nie je možné, že minister nám pošle nejaké listy, aby sme nepoužívali podzemnú vodu. O tej skládke predsa vedia dlho, vedeli o nej aj predchádzajúci ministri,“ tvrdí odhodlane.

Sajfa to trochu prehnal. Pozrite sa, aké foto z dovolenky zverejnil

Predtým europoslankyňa pestovala mrkvu, petržlen, kaleráb, zeler, reďkovky, uhorky, jahody. Pre kontaminovanú vodu nechala už len paradajky a papriky a v skleníku bylinky. „Polievam ich vodou z domu, ten je napojený na mestský vodovod. Teším sa z toho mála, pre mňa je relax na chvíľku sa povŕtať v zemi. Človek trochu vypne hlavu.“

FOTO: Tri obľúbené polohy celebrít. Nevedia ako inak zaujať, všetky sú na jedno kopyto

Pohoda feng šuej

Celkovo všade cítiť pohodu, čo Monika pripisuje feng šuej. „Tá pani vypočítala presné dátumy na každý úkon v dome a záhrade. Všetko má svoj rytmus, musí sedieť s vašimi číslami. Preto sa rekonštrukcia natiahla na osem mesiacov, lebo sme mali prestoje a museli čakať na tie správne dátumy. Fakt to perfektne funguje, cítiť to tu. Architektovi sa síce jej návrhy vôbec nepáčili, museli sme napríklad presúvať vchodové dvere o dvadsať centimetrov. Stálo to však za to.“

Od vynovenia domu a záhrady spozorovala Monika aj zvýšenú frekvenciu návštev. „Každý víkend mi priatelia píšu, čo robím, nenápadne sa pozývajú a návštevy tu potom spokojne sedia a nechce sa im ísť domov,“ smeje sa, ale priznáva, že je to príjemné. „Celý týždeň som preč, takže stretnúť sa s priateľmi je fajn. Rada varím, väčšinou sem chodia na jedlo. Nemám nič proti grilovačke, ale celé leto sa nedajú jesť grilované kurence a párky, takže rada varím klasické jedlá. Doviedla som to do štádia, že aj keď idem k niekomu na návštevu, navarím a zoberiem to tam,“ vraví so smiechom.

FOTO: Módna maniačka ukázala, čo nosí v luxusnej kabelke!

Prsia na špacírke: Pozrite sa, ktoré české dámy ukázali svetu obsah podprseniek!

Čítajte viac

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 
 

pluska správy

Jedovatá burina: Pozor na lastovičník, môže vážne poškodiť oči!

Lastovičník vás zbaví nielen bradavíc, ale aj kliešťov a vošiek. Narábajte...
 

(Ne) sympatický darebák: Film o Escobarovi je príťažlivý nielen pre mužov, ale aj pre ženy

To, že ženy priťahujú zlí chlapci, dokumentuje aj príbeh novinárky, ktorá...
 

Tento módny prvok na outfite z vás spraví BOHYŇU leta!

Topy a šaty s odhalenými plecami toto leto jednoznačne musíte mať!
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Kvôli bazénu prestavala celý dom! Monika Beňová nám ukázala vynovenú záhradu podľa feng šuej
Jana Raganová