Tip redakcii
 

Martina Šimkovičová sa chystá na rozvod a delenie luxusnej vily. Realitný maklér ju nepotešil

Poslankyňa by mala v januári opäť skúsiť, aké je prepieranie intímnych problémov pred sudcom. Čaká ju vojna o deti a majetok?

03. januára 2018, 15:00

Autor: Julius Dubravay

Presne pred štyrmi rokmi zažívala rodina Šimkovičovcov veľkú eufóriu. Týždeň pred Vianocami totiž priviedla na svet vtedy ešte moderátorka svoje tretie dieťa. Štyridsaťdvaročná mamička rodila cisárskym rezom, a tak nemohol byť manžel Igor (43) pri nej. „Keď porodila, išiel som tam. Hneď mi ju dali, je úplne krásna, po mamine,“ chválil sa dcérkou Sofiou médiám hrdý otecko. Prešli štyri roky a Vianoce mali u Šimkovičovcov trpkú príchuť, rodina je v troskách. Samotná Martina Šimkovičová (46) potvrdila, že kríza v jej manželstve trvá už dva roky. Odkázala nám však, že sa o svojej situácii nebude vyjadrovať.

Prominentný lekár vyrazil priateľke dych. Tieto slová si nechal na posledný deň v roku

Na prvom mieste sú pre ňu deti a citlivú vec si vyrieši s manželom. Ten už vraj podľa denníka Plus JEDEN DEŇ aj podal žiadosť o rozvod a dokonca sa v jeho živote údajne objavila aj iná žena. Zdá sa, že manželstvo by zachránil už iba zázrak. Nezlepí ho ani hypotéka, ktorá visí nad partnermi ako Damoklov meč. Tí si totiž v eufórii dopriali naozaj obrí luxusný dom. Teraz sa ho potrebujú vzdať.

Nešetrili na sebe

Ich vila v rakúskej obci Prellenkirchen síce nemá osobitnú miestnosť pre psy, akú si dal navrhnúť do svojho megalomanského domu v Záhorskej Bystrici bývalý Šimkovičovej šéf Pavol Rusko, ale sú v nej iné vymoženosti. Okrem šiestich izieb napríklad šatník s rozlohou sedemnásť štvorcových metrov, celoročne využiteľná vírivka na terase alebo keramický bazén s protiprúdom, farebným podsvietením a masážnymi vodopádmi. Budúci náročný majiteľ tohto sídla sa poteší aj príprave na saunový svet. Za dom však musí vysoliť poriadny balík – realitka ho už dlhšie predáva za 865-tisíc eur.

Vilu si obzrelo už viac záujemcov, zatiaľ však nikto neodišiel s kľúčmi. Majitelia takýchto luxusných domov sa musia vyzbrojiť trpezlivosťou, podľa realitného makléra môžu čakať na kupcu aj tri roky. Podľa našich informácií sa administratívy okolo predaja domu ujal od začiatku Igor Šimkovič, ktorý ho ponúkol realitnej kancelárii.

PREKVAPENIE: Daniela Peštová a jej bozk pod vianočným imelom. Dlhé blonďavé vlasy sú PREČ!

Chválila jeho humor

Tesne po svadbe v roku 2005, keď si vtedajšia redaktorka športového spravodajstva v Markíze brala bývalého automobilového pretekára a podnikateľa s autami, sa vyjadrila, čo je v manželstve najdôležitejšie. Vtedy to bol pre ňu zmysel pre humor. Manželia by sa mali vedieť navzájom doberať a smiať sa spolu. Samozrejme, nesmie chýbať tolerancia, porozumenie a pochopenie. Taký bol recept na dobré manželstvo vtedy tridsaťštyriročnej mamy štrnásťročnej Petry z predchádzajúceho vzťahu a spoločného dvojročného Marka.

Prekvapoval ju

Smiech sa zo vzťahu zjavne vytratil. O Igorovi kedysi hovorila v superlatívoch, imponovalo jej, že ju dokáže prekvapiť, páčila sa jej jeho veselá povaha, bezstarostnosť, ale prízvukovala, že je k rodine zodpovedný.

Možno si pamätáte, ako ju počas Let’s Dance v roku 2010 chodil podporovať do hľadiska v rôznych prevlekoch – raz prišiel v bláznivej parochni. „Každý týždeň má inú tému a ja obdivujem, že si nájde čas vymyslieť nejakú ,haluz‘ a príde ma podporovať napriek tomu, že je totálne vyťažený. Teší ma, keď partner rozmýšľa, ako mi urobiť radosť,“ povedala. Najväčšiu radosť by jej zrejme teraz urobil, keby sa korektne dohodli na rozdelení majetku aj na starostlivosti o deti Marka (10) a Sofiu (4).

Parlament ju uživí

Prvý Martinin rozvod so študentskou láskou sa naťahoval dva roky. Otehotnela ešte počas štúdia na vysokej škole a aj keď sa vzali a pokúšali sa spolu žiť v prerobenom staršom dome, nevyšlo to.

Jej prvorodená dcéra Petra už skončila vysokú školu, ale tak ako vtedy o ňu, Martina sa bude musieť teraz postarať o dve neplnoleté deti a vytvoriť im domov. Azylový dom poslankyni parlamentu rozhodne nehrozí, slušný príjem má zabezpečený, aj keby dlho čakala na vyrovnanie.

Za minulý rok priznala príjem z verejnej funkcie 20 064 eur. Ak bude chcieť v parlamente sedieť aj v ďalšom volebnom období, bude sa však musieť spojiť s niektorou zo strán. Ako nezaradená nemá šancu.

Môže uvažovať o návrate k tomu, čo jej roky išlo, teda k moderovaniu? Z dobre informovaného zdroja v Markíze sme sa dozvedeli, že v tejto televízii, z ktorej musela odísť aj pre statusy proti utečencom, má zatiaľ dvere zavreté. Časy, podmienky a ľudia na postoch sa však menia, a tak sa môže stať všeličo.

 

Autor: Katarína Čulenová

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Idete na párty a oči máte ako v ohni? 5 tipov ako si poradiť s alergickým zápalom spojiviek

Chystáte sa na jarný či letný večierok a máte začervenané a opuchnuté oči...
 

Vybrali sa do kina - hovorkyňa, modelka a jogínka. Ktorej to najviac seklo?

Áno, v kinosále je síce tma, ale pred ňou ešte môžete zasvietiť.
 

VIDEO: Študentka Karin skúma účinky hliníka na telo. Je všade okolo nás a môže spustiť rakovinu

Karin Iková (19) dospela k zarážajúcim výsledkom. Jej príbeh je však zaujímavý...
 

VIDEO: Milión eur. Mrazivá pieseň k výročiu vraždy Jána Kuciaka

"Sú takí, ktorých nekúpiš, nie je ich veľa, ale sú - martýri v každom storočí,...
 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Martina Šimkovičová sa chystá na rozvod a delenie luxusnej vily. Realitný maklér ju nepotešil
Katarína Čulenová