Tip redakcii
 

Meryl Streepová v Hviezdnych vojnách? Znie to nepravdepodobne, ale je to tak!

V pokračovaní kultového sci-fi by sa mala v úlohe princeznej Leily objaviť najväčšia hviezda Hollywoodu.

19. apríla 2018, 00:01
Meryl Streepová je jedna z najváženejších hereckých osobností. Čo sa týka výberu hereckých príležitostí, nie je však žiadna suchárka.

Meryl Streepová je jedna z najváženejších hereckých osobností. Čo sa týka výberu hereckých príležitostí, nie je však žiadna suchárka.

Autor: Profimedia.sk

Sága Star Wars sa možno dočká posily. Na internete už dlhší čas prebieha petícia za obsadenie Meryl Streepovej (68), a keďže producenti veľmi pozorne načúvajú publiku a v snahe získať sledovanosť urobia maximum, uskutočnili sa s hviezdou už aj nejaké predbežné rokovania.

Boli kamarátky

Keď koncom roka 2016 náhle zomrela herečka Carrie Fisherová († 59), špekulovalo sa, čo bude s jej najznámejšou postavou, princeznou Leilou. Niečo ešte stihla natočiť sama Carrie a filmári rozmýšľali, že by ju oživili digitálne, ale napokon od tohto plánu upustili. O Meryl sa začalo uvažovať, lebo bola kamarátka so zosnulou Fisherovou. Nie náhodou to bola práve ona, ktorá jej prečítala na pohrebe slávnostný príhovor. S Carrie ich totiž spájalo hlboké priateľstvo, ktoré sa datuje od začiatku 90. rokov. Konkrétne od čias prípravy filmu Pohľadnice z Hollywoodu, kde námet a scenár príbehu napísala Carrie Fisherová. Meryl si zahrala postavu Suzanny Valovej, ktorá bola založená na životných skúsenostiach jej priateľky.

Padali rôzne mená...

Meryl vďaka priateľke dobre poznala zákulisie práce okolo Hviezdnych vojen, takže teoreticky by nemal byť až taký problém vcítiť sa do úlohy slávnej sci-fi princeznej. Navyše, Leila desaťročia slúži ako predloha silnej, emancipovanej a uvedomelej ženy a to všetko sú vlastnosti, ktoré má aj oscarová rekordmanka. Angažovanie herečky do Hviezdnych vojen by zároveň bolo veľkým oblúkom. Pri pôvodnom výbere hlavných hrdinov v sedemdesiatych rokoch bola totiž Meryl jednou z adeptiek na rolu Leily.

Súperila s Jane Fondovou a Carrie Fischerovou. Pre tú sa tvorcovia napokon rozhodli kvôli jej mladému veku, navyše, chceli menej „okukanú“ herečku a Streepová bola už v tom čase áčkovou hviezdou. Mimochodom, z podobných príčin sa do užšieho výberu nedostali napríklad David Hasselhoff či Leonardo DiCaprio. A aktuálny držiteľ Oscara Gary Oldman odstúpil pre nezhody po prvom kastingu. Pikantné je, že relatívne neznámy Harrison Ford v záverečnej fáze príprav porazil v boji o rolu Hana Sola Sylvestra Stallona a Kurta Russella.

Zahrá všetko

Vráťme sa však k dnes azda najslávnejšej herečke na svete. Vedeli ste, že Meryl, ktorá o rok oslávi sedemdesiatku, je vzdialenou príbuznou Williama Penna, zakladateľa Pennsylvánie, a s manželom toho roku po štyroch dekádach oslávia tzv. rubínovú svadbu? Meryl sa teší veľkej vážnosti, je známa perfekcionistka, má dvadsiatku nominácií na Oscara a aj niekoľko víťazných sošiek. No obdivuhodná je aj v tom, ako sa táto seriózna dáma dokáže adaptovať do akéhokoľvek žánru a zvládať aj bizarné polohy ako v komédii Smrť jej pristane, kde hrala karikatúru herečky. Divákov vie nahnevať i rozplakať, nikdy nie je Meryl Streepovou, ale vždy sa stáva postavou, ktorú hrá. Či už je Kramerovou, ktorá bojuje s Dustinom Hoffmanom o dieťa, alebo tvrdou Margaret Thatcherovou v snímke Železná lady, veselou a optimistickou hipisáčkou v strednom veku vo filmovom muzikáli Mamma mia, obrovskou kuchárskou legendou v snímke Julia a Julia, alebo najfalošnejšou opernou speváčkou sveta.

Má na seba patent

V súkromí sa však za postavy neskrýva. Nebojí sa verejne vynadať prezidentovi Trumpovi hneď po tom, ako si prevezme cenu za celoživotné dielo a nedávno sa dokonca rozhodla svoje meno zaregistrovať na patentový úrad. Meryl chce mať exkluzívne práva na používanie svojho mena v živých, televíznych či vo filmových vystúpeniach. Nechce, aby bol internet plný jej dvojníčok, ktoré sa za ňu vydávajú, alebo aby akýkoľvek výrobca hodil jej podpis na flakón pochybnej voňavky.

Viac fotografií si pozriete TU!

Autor: Katarína Wagnerová

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Tomáš Maštalír žiari šťastím. Takto ste herca ešte nevideli!

Vždy uzavretý herec sa na premiére filmu Trhlina usmieval na každého, koho...
 

Plačeme, že rakoviny pribúda, ale svoje deti proti nej neočkujeme. Už nám na to dá aj štát!

Za modernejšiu vakcínu si ešte stále treba priplatiť. Ale aj dvojvalentná...
 

Utrápenej Dáde Patrasovej hrozí BASA. Už je známe, koľko promile mala za volantom

Herečka, ktorá bojovala s mužovou milenkou, môže ísť natvrdo sedieť.
 

Zlata Adamovská vraj prijala rolu vo filme Ženy v behu, aby sa zbavila nadbytočných kíl

Filmovačka namiesto fitka a diéty. Nová česká komédia zlepšila kondičku...
 

VIDEO: Mejkap na celú noc - takto si spravíte dokonalú vizáž na ples. Vydrží až do rána!

Chytáte sa na ples? Poradíme vám, ako na to, aby sa vám mejkap neroztiekol...
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Meryl Streepová v Hviezdnych vojnách? Znie to nepravdepodobne, ale je to tak!
Katarína Wagnerová