Tip redakcii
 

MÓDNA POLÍCIA: Rozgajdaná košeľa, prvoplánový motýlik a sexi misske takmer spadli šaty

„Od ľudí pohybujúcich sa v politike sa očakáva, že by mohli ovládať etiketu,“ hovorí štylistka.

12. februára 2019, 10:30

Autor: Emil Vaško

Plesová sezóna sa ani zďaleka nekončí a aj známe tváre vymetajú jeden tanečný parket za druhým. Aj uplynulý víkend poniektorí vyrazili za noblesnou zábavou, len k tomu zabudli prispôsobiť oblečenie. Tentoraz pochybili najmä páni. S rozgajdanou košeľou sa predsa na ples nechodí. Konali sa hneď dva pomerne významné plesy – Medický ples a Ples východniarov. Dlhoročný organizátor súťaží krásy Jozef Oklamčák stihol byť na obidvoch. Ani jeho outfit nepatril k tým najserióznejším, ale v jeho prípade sa dá prižmúriť oko, pretože jediné, čo bolo mimo konvencií, bola farba jeho obleku. Horšie v hodnotení štylistky Andrey Ziegler dopadli páriky, ktoré by mali byť tip-top. Podľa etikety sa nezvládol obliecť partner poslankyne Janky Cigánikovej, podnikateľ Daniel Bittó, ktorý sa zviditeľnil svojou účasťou v reality šou Vyvolení. Prekvapivo aj europoslanec Eduard Kukan odignoroval pravidlá. S manželkou sa zladil až príliš prvoplánovo. Je však milé, že chceli dať zrejme jasne najavo, že k sebe patria.

Zábavu si užíval aj exminister a súčasný europoslanec, ktorý sa snažil zladiť s manželkou. Podľa módnej štylistky to je síce pekná myšlienka, ale netreba to preháňať. Podľa etikety by mal muž prísť na ples v smokingu a s čiernym motýlikom. „Takéto ladenie je príliš prvoplánové. Dá sa to aj inak, napríklad vreckovkou v náprsnom vrecku, ktorá môže mať farebný akcent partnerkiných šiat,“ hovorí štylistka.

Jozef Oklamčák začal sobotňajší večer na Medickom plese, potom bežal za „svojimi“ východniarmi. Pochádza totiž zo Sobraniec a ešte sa stihol vrátiť medzi lekárov. Jeho outfit pútal pozornosť všade a zaujal aj štylistku Andreu Ziegler. „Podľa správnosti by mali mať páni na plese čierny smoking s čiernym motýlikom a čiernymi lakovanými topánkami. Oceňujem, že technicky dodržal princípy etikety. Má lakované topánky, košeľu so zdobenými gombíkmi, motýlika. Akurát nemá smoking, ale oblek s vestou. Červenú farbu si asi adoptoval a je pre neho typická. V jeho prípade sa asi dá prižmúriť oko,“ hovorí s úsmevom.

U poslankyne sme zvyknutí, že púta pozornosť oblečením. Nepatrí k typom žien, ktoré obľubujú konzervatívne kostýmy. Podľa všetkého, ani jej partner Daniel Bittó nepatrí k zástancom príliš upätej módy, no niekedy je lepšie, keď sa pravidlá týkajúce obliekania dodržiavajú. „Pánovi chýba zapnutá košeľa a motýlik. Takto sa na ples nechodí. Je to formálna spoločenská príležitosť. Od ľudí pohybujúcich sa v politike, teda od jeho partnerky, sa očakáva, že by mali tieto základné princípy ovládať. Mohla mu poradiť,“ myslí si Andrea Ziegler.

Autor: ma

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Najprv mu zjedli päťročného brata, potom jedol ženy a deti on. Popravili ho na Valentína

Štrnásty február nie je len sviatok zaľúbených. Ako satisfakciu si ho pripomínajú...
 

MÓDNA POLÍCIA: Erika Judínyová si prepchala kabelku, Twiinsky bez nápadu a zase v tom istom

Slovenské celebrity sa vedia dobre baviť, ale aj pekne nahodiť.
 

Nebudete sexy, ale neprechladnete. TIETO nohavičky vám doprajú komfort aj v mraze

Ženská bielizeň si rozumie aj s drsnou klímou.
 

FOTO Česko-Slovenský ples: Celeste sa nevhodne odhalila a Tereza Kerndlová úplná katastrofa

Slovenky verzus Češky na spoločnom plese bojovali aj s nevkusom ale najmä...
 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
MÓDNA POLÍCIA: Rozgajdaná košeľa, prvoplánový motýlik a sexi misske takmer spadli šaty
ma