Tip redakcii
 

Nečakané priznanie! Emil Horváth prehovoril o intímnostiach s kolegyňou!

Populárny herec spomína na Búrlivé víno aj na milostný zážitok s Emíliou Vášáryovou.

15. júla 2017, 13:00
Roky je členom SND.
V predstavení Štyria na
kanape si zahral vtipnú
scénu s kolegyňou Petrou
Polnišovou.

Roky je členom SND. V predstavení Štyria na kanape si zahral vtipnú scénu s kolegyňou Petrou Polnišovou.

Autor: Július Dúbravay

Herca vídame v úlohe skúseného vinára, vdovca Ivana Dolinského, už niekoľko rokov. Jeho postava je rozporuplná – predstavuje morálne hodnoty, akým sa dnes neprikladá veľká vážnosť, no jeho dobrota miestami hraničí so stratou zdravého rozumu. Člen SND s tým však nemá problém.

„Neľutujem, že som sa na to dal. Moja postava je veľmi zaujímavá. I keď, minule som sa tak zamyslel, že deväť nakrútených sérií mi vzalo viac ako päť rokov života. Nikdy som si to takto neuvedomoval, pretože popri nakrúcaní Vína som robil aj iné veci, či už v divadle, alebo v televízii. Je to fakt dlhý čas a po takom dlhom čase sa zo svojou postavou úplne zosúladíte,“ vysvetľuje herec, prečo si Dolinského obľúbil.

Ignoruje sa

Emil Horváth nepatrí k hercom, ktorých Búrlivé víno vyšvihlo na vrchol. Slávny bol už dávno predtým. Dokonca si presne pamätá, kedy si to uvedomil po prvý raz. V Prahe na Václaváku, keď sa ľudia začali za ním obzerať. Obzeral sa aj on, kto známy za ním kráča. Nikoho tam nevidel a uvedomil si, že to on je ten, ktorý púta pozornosť. Dnes však prízvukuje, že na popularite si nezakladá a málokedy sa na seba aj pozerá.

„Nemám čas na to, aby som si sadol k televízii a pozeral Búrlivé víno. My to robíme pre divákov a nie pre seba. Počas kariéry som veľa svojich vecí nevidel a už asi ani neuvidím. Potreboval by som na to ešte jeden život,“ žartuje.

Objímanie s Milkou

Zaujímavé roly dostával od prvého ročníka vysokej školy. Len počas štúdia herectva nakrútil šesť filmov, medzi nimi aj legendárnu snímku Peter a Lucia podľa románu Romaina Rollanda. Partnerkou mu bola Emília Vášáryová.

„Najväčší problém nám robili milostné scény, lebo obaja sme boli takí chudí, že keď sme ležali na sebe, objímali sme sa kosťami,“ spomína so smiechom. Škola mu však priniesla inú lásku. Počas štúdia sa totiž spoznal s herečkou Vierou Richterovou, ktorá je už viac ako štyridsať rokov jeho manželkou. Pár začali tvoriť až po škole. Dokopy ich dali postavy Rómea a Júlie, ktoré získali v divadle v Martine.

Gén šťastnej rodiny

Manželia majú syna Tomáša, ktorý však hereckú šnúru prerušil a nevydal sa v šľapajach mamy, otca a starého otca. „Náš syn si zvolil úplne inú profesiu. Je literárnym vedcom zameraným na poľštinu a myslím, že je to tak dobre. Ja by som mu herectvo neodporúčal, podobne ako môj otec mne. Zároveň som mu však vždy umožňoval slobodnú voľbu, a tak si vybral to, čo chcel. S manželkou sme boli tolerantní a v našej rodine prevládala harmónia,“ pýši sa.

A dodáva, že za harmóniu, čo u nich doma panuje, vďačí rodičom. „Moji rodičia mali krásne manželstvo, spokojné deti a všetko okolo toho. Mám taký pocit, že je to genetický kód, a rodinný príklad je nesmierne dôležitý,“ hovorí zamyslene.

Synovo tajomstvo

Herec má po sedemdesiatke, no je vo skvelej forme. Dôkazom sú aj jeho temperamentné herecké výkony. Jeho recept je jednoduchý. „Uvedomujem si, koľko mám rokov. Na nič sa nehrám. Kedysi som sa bicykloval a často chodil na turistiku. Teraz to už tak nie je. Myslím, že mi pomáha vnútorný pokoj, pretože spokojnosť v živote je veľmi dôležitá,“ tvrdí.

Pokojného ho vraj poznajú aj doma. Jeho manželka dokonca hovorí, že mu tam chýba humor. Herec popri hraní aj režíruje a práve na to sa vyhovára. „Asi preto, lebo humor vyčerpám v práci, už mi naň neostáva doma sila. No rád nás rozosmieva náš syn Tomáš. Očividne podedil herecký talent, ale využíva ho len na zabavenie svojich najbližších,“ uzatvára s úsmevom.

Hana Gregorová si pri sebe rovesníka už nevie predstaviť. Jej slová sa starším mužom páčiť nebudú

FOTO: Ktorým kráskam sa darí vyhrávať súboj s časom a ktoré sú naopak na smiech?

Fanúšikovia sa o ňu boja! Klebetí sa, že Lenka Filipová má rakovinu

Aňa Geislerová a Milka Vášáryová milovali rovnakého muža!

Autor: Gréta Klimkovská

video

 


 

 
 

pluska správy

Američanka kupovala sladkosti. Za TOTO dostane odškodné 40 miliónov!

Prechádzala obchodným centrom a ucítila ranu!
 

FOTO: Holý zadok a líca naliate tukom! Objavili sme retro fotky štýlového Rytmusa

Patrik Vrbovský je rokmi čoraz viac sexi. Žeby mali na neho vplyv krásky,...
 

Najvyššia daň za adrenalín! Po tragédii v Česku sa natíska otázka: je geocaching bezpečný?

Geocacheri hľadajú na rôznych miestach v mestách či v prírode schované...
 

Princ Harry je na zožratie. Pozrite si tieto fotografie a skúste povedať, že nebude skvelým otcom!

Jeho starší brat princ William má už troch potomkov, rad je teraz na Harrym....
 

Bola parfumérsky génius. Bohužiaľ, predčasne ju zabila rakovina

Tak, ako existuje haute couture v obliekaní, existuje svet haute parfumerie....
 
 
Nečakané priznanie! Emil Horváth prehovoril o intímnostiach s kolegyňou!
Gréta Klimkovská