Tip redakcii
 

ODPORNÉ! O zvrhlostiach filmového producenta prehovorila ďalšia herečka: "Chytil ma pod krk a masturboval."

Kanadská herečka Erika Rosenbaumová (37) sa rozhodla, že sa pridá k hlasom ostatných zneužitých kolegýň z filmovej brandže.

14. októbra 2017, 06:00
Nicole Kidmanová s producentom kedysi - dnes vyzýva ženy a mladé herečky k tomu, aby si na seba dávali pozor.

Nicole Kidmanová s producentom kedysi - dnes vyzýva ženy a mladé herečky k tomu, aby si na seba dávali pozor.

Autor: Getty Images

Škandál vypukol minulý týždeň, keď denník New York Times priniesol článok o tom, že vplyvný producent Harvey Weinstein  desaťročia zneužíval svoje postavenie na to, aby sexuálne obťažoval alebo napádal ženy. 
Nepríjemné skúsenosti s týmto "nebezpečným predátorom" ako ho opísala herečka Ema Thompsonová (38), mali aj také hviezdy ako Gwyneth Paltrowová (45) či Ashley Juddová (49 ). Ashley priznala, že producent jej v hoteli núkal masáž a chcel aby sa na neho pozerala ako sa sprchuje. 

Herečka Rose McGowanová, ktorá si zahrala v roku 1966 vo filme Vreskot, uverejnila na sociálnej sieti svoju fotografiu v roku 1997 s textom: "Dievča, ktoré zranila obluda..." 

Prehovorila aj Angelina Jolieová (42): "Mala som s Harveyom Weinsteinom v mladosti zlé skúsenosti a preto som sa rozhodla, že s ním nikdy nebudem pracovať a budem varovať ostatných."

Treba s tým skoncovať

Gwyneth Paltrowová, ktorá si zahrala aj vo filme Zamilovaný Shakespeare, produkovanom práve Weinsteinom, povedala, že si ju raz zavolal do hotelového apartmánu. Mala dvadsaťdva rokov. Navrhol jej, aby ho pomasírovala. Úplne skamenela, ale odmietla. Producent ju upozornil, aby mlčala.  "Očakávalo sa odo mňa, že zachovám tajomstvo. Ale teraz sme v bode, kedy ženy musia vyslať jasný odkaz, že sa to skončilo," vyhlásila pred pár dňami.

Nie je jediný

Emma Thompsonová povedala, že netušila, že producent tak dlho obťažoval ženy, ale ani ju to neprekvapilo. Pre BBC uviedla: "V Hollywoode existovalo veľa mužov ako on. Keď som mala dvadsať rokov musela som sa veľmi snažiť, aby som udržala jazyky starcov čo najďalej od mojich úst..." Weinsteina nazýva zločincom.

Zahanbená

Erika Rosenbaumová priznala, že producent ju obťažoval trikrát. Prvýkrát sa s ním stretla pred pätnástimi rokmi v LA, chcel si podiskutovať o jej kariére. Chcel sa stretnúť v hoteli a tiež ju požiadal o to, aby mu dala masáž chrbta. V strachu o to, aby si nezničila kariéru to urobila: "Bolo to ako v zlom filme. Odchádzala som zmätená a zahanbená. Spomenula aj to, ako ju chytil za krk a  pred zrkadlom masturboval. Pre BBC povedala: "Robil to a pozeral sa mi pri tom do očí..." 

Medzi producentovými obeťami je aj herečka a modelka Cara Delevingneová (25). Tiež sa s ním ocitla v hotelovej izbe, kde ju povzbudzoval k tomu, aby pobozkala inú ženu. Odmietla a keď sa pokúsila odísť, bránil jej v tom: "Stál pred dverami a pokúšal sa ma pobozkať na pery." Podarilo sa jej ujsť.

Zničil jej kariéru

Zoznam obťažovaných žien rozšírila aj herečka Sophie Dixová (48), ktorej stretnutie s Weinsteinom zničilo kariéru. Keď sa s ním stretla, mala dvadsaťdva rokov. Bola očarená, keď ju pozval do reštaurácie. "Bola som naivná... víno tieklo potokom a v istom momente ma producent poprosil, či by som si s ním nepozrela v izbe hotela Savoy niektoré scény z filmu, s ktorými si nevie dať rady. Súhlasila som. V izbe si obnažil chrbát a chcel masáž, začal zo mňa strhávať šaty," spomína pre The Guardian. Kričala nie a utiekla sa schovať do kúpeľne. Po chvíľke izba stíchla a tak sa odvážila otvoriť dvere. Uvidela Weinsteina ako stojí rovno pred ňou a masturbuje. Okamžite dvere zabuchla. Ušla až vtedy, keď prišla do izby chyžná... 

Sophie si túto skúsenosť nenechala pre seba, porozprávala ju svojim známym. Po čase jej zatelefonoval producentov človek a dôrazne ju žiadal, aby "prestala trepať hlúposti." Producent jej zavolal osobne na Vianoce. Ospravedlnil sa s tým, že by pre ňu rád niečo urobil. "Možno mal na mysli peniaze, ale už som sa to nedozvedela, lebo som jeho pomoc odmietla. Bolo to strašné, vyľakala som sa. Bola som sama doma. Ten telefonát bol akoby ďalším aktom násilia, ešte jedna trauma..." hovorí. Herečka po tejto udalosti už nedostala ponuky na filmovanie. Pracovala len pre televíziu a písala scenáre. Jej filmová kariéra bola zničená... "Žiadna iná udalosť v mojom živote mi nepriniesla toľko škody," uzavrela.

Nezniesla to

Zoznam ponížených žien je oveľa dlhší a scenáre sa približne opakujú... Znechutenie a rozčarovanie z toho, čo sa prevalilo o jej mužovi, nevydržala Weinsteinova manželka Georgina Chapmanová (41) a opustila ho. Vzala aj ich dcéru (7) a syna (4). Manželmi boli od roku 2007.
Prečítajte si aj:

Autor: kač

video

 


 

 
 

pluska správy

VIDEO Na nedeľu ako stvorený: Koláč z 3 surovín bude milovať celá rodina!

Ani u vás sa víkend nezaobíde bez chutného koláča ku káve? Z tohto receptu...
 

VIDEO Na nedeľu ako stvorený: Koláč z 3 surovín bude milovať celá rodina!

Ani u vás sa víkend nezaobíde bez chutného koláča ku káve? Z tohto receptu...
 

Mariah Carey zase nezvládla výber outfitu! Kolegyne Gwen Stefani alebo Pink jej môžu dať lekciu štýlu

Pripravujete si už šatník na jar? Vojenskú zelenú z minulého roku si ešte...
 

NEUVERÍTE, čo si na seba Božidara Turzonovová nechcela obliecť

Božidara Turzonovová (75) bola vždy krásna a nikdy na seba nechcela upozorniť...
 

Ruky preč od tváre! Jednoduché pravidlo pomôže vyhnúť sa TOMUTO problému

Chrípkové vírusy ešte nepovedali posledné slovo, oplatí sa urobiť všetko...
 

Vaše diétne tipy

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....