Tip redakcii
 

Odstavená doprava, rozpadnutá krčma a spotení herci! Taká je skutočná Horná Dolná

Toto ste na obraze nemali šancu vidieť.

08. septembra 2018, 13:00
Na pľaci to bolo rušné.

Na pľaci to bolo rušné.

Autor: Emil Vaško

Spolu s fotografom sme vyrazili z Bratislavy už o siedmej ráno. Náš cieľ bol jasný – vidieť detaily nakrúcania obľúbeného seriálu Horná Dolná. Aj tak sme na tom boli lepšie ako herci, ktorí musia sedieť v maskérni už o šiestej ráno. Keď sme dorazili do Novej Lehoty, malebnej dedinky pri Piešťanoch, štáb už mal za sebou prvé klapky a pripravovali sa ďalšie obrazy. Hoci v dedine bol ešte relatívny ranný pokoj, ako naschvál, presne na ostrú začal niekto z domácich píliť na cirkulárke.

Za pár minút to vyriešila asistentka režisérov, keď cez vysielačku vyslala poslov poprosiť Lehoťana, aby prestal pracovať. Nebol jediný, kto sa musel prispôsobiť filmárom. Počas natáčania v dedine nefunguje ani doprava, lebo z každého smeru je uzavretý vstup. Napriek tomu sa našiel domáci, ktorý začal cúvať z dvora, čo opäť narušilo nakrúcanie. To, čo však rušilo suverénne najviac, boli horúčavy.

Spotení herci aj maskérky

Hoci bolo dopoludnie, herci sa potili a maskérky lietali s kozmetickými kufríkmi hore-dole, len aby ako-tak zachránili vizáž účinkujúcich. Marta Sládečková (60), ktorá pod slnečníkom čakala na záber, sa neustále utierala, keďže ostré slnko jej dráždilo oči a tiekli jej slzy. O nič lepšie na tom nebol ani Marek Majeský (46), ktorý sa ako farár musel potiť v dlhom čiernom rúchu. Nečudo, že po pár obrazoch boli herci a celý štáb unavení a doplnili si sily občerstvením, ktoré si rozložili v tieni na dvore u jedného z domácich. Ten sa medzi nimi prechádzal ako medzi starými známymi len v trenkách a so všetkými vtipkoval.

Na prvý pohľad bolo vidieť, že dedina si filmárov vzala za svojich. Peter Brajerčík (31) sa v pauze posťažoval Braňovi Bystrianskemu (46), ktorý od septembra pribudol medzi účinkujúcich, že aj keď ho vianočka s lekvárom zasýtila, pre neho to bolo veľmi sladké. Braňo sa hneď ponúkol, že skúsi vypýtať od dedinčanov domácu klobásu. Evidentne už medzi domácich zapadol aj on.

Maskérňa v garáži

Aj keď populárny seriál karikuje dedinskú atmosféru, realita je oveľa horšia než to, čo diváci vidia na obrazovkách. Priestory, ktoré štáb využíva na nakrúcanie, sú v zúfalom stave. Krčma, kde herečka Zuzana Kubovčíková Šebová (36) ako krčmárka Terezka čapuje pivo a chodí vo vysokých podpätkoch, nám vyrazila dych. Rozbitú podlahu a opadané steny divák v záberoch nemá šancu postrehnúť, no herci si ich pri natáčaní užívajú v plnej „kráse“.

Lepšie nevyzerá ani maskérňa. Na nóbl priestory môžu herecké hviezdy zabudnúť. Zo začiatku využívali garáž jedného z dedinčanov, no ani po presune do priestorov obecného úradu sa nedá hovoriť o luxuse. Zdá sa však, že herečky sa uspokojili s tým, čo majú. Z maskérne, nie príliš noblesnej, aj tak vychádzajú ako hviezdy.

Autor: Gr

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Objavili sme retro fotky Podzámskej. Ako to tá žena len robí?

Elena Podzámska oslávila siedmeho januára štyridsaťsedem rokov, no z...
 

Dvesto eur je strop, ktorý by Lucia Bugalová „vysolila“ za kabelku!

Herečka a speváčka mala kedysi šatník plný kabeliek. Dnes je to inak......
 

FOTO: Smrť si nevyberá! TIETO tragické udalosti a nešťastia v Tatrách nikto nechápe

V našich veľhorách zahynulo viac ako tisíc dvesto ľudí.
 

TOTO je najslávnejšie miesto celebritných nerestí: Drogy, sex a nedeľné gay párty

Radi tam chodili všetci, ktorí v šoubiznise niečo znamenali.
 

FOTO: Evelyn po prežúrovanej noci. Pozrite sa, čo vytiahla na svetlo božie!

Komička opäť dokázala, že nemá s ničím problém.
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Odstavená doprava, rozpadnutá krčma a spotení herci! Taká je skutočná Horná Dolná
Gr