Tip redakcii
 

Parochňa nalepená v rozkroku, piercing v bradavkách a komplet potetovaná. Viete kto to je?

Predsa jedna z najpopulárnejších hrdiniek v dejinách literatúry. Práve o nej vyšla nová kniha.

24. septembra 2017, 15:00
Švédsku herečku Noomi Rapaceovú katapultovala Liz medzi hviezdy.

Švédsku herečku Noomi Rapaceovú katapultovala Liz medzi hviezdy.

Autor: Profimedia.sk

 Obaja predsa všetko prežijú. Salanderová dokonca smrť vlastného stvoriteľa, lebo hoci je Stieg Larsson (†50) už takmer trinásť rokov po smrti, o jeho knižnej hrdinke stále vychádzajú nové knižky. Veď tomu, kto sa len trošku zaujíma o literatúru, Milénium určite neuniklo. Trojdielnej knižnej série, v ktorej sú hlavnými hrdinami investigatívny novinár a dievča s vytetovaným drakom, sa predalo osemdesiatšesť miliónov výtlačkov! A je to pár dní, čo sa do kníhkupectiev dostal nový diel.

Posmrtná sláva

Bohužiaľ, autor Milénia Stieg Larsson si  slávu vôbec neužil. Pretože sa jej nedožil. Novinár špecializujúci sa na extrémizmus, umrel náhle v roku 2004 na infarkt. A tak sa nikdy nedozvedel, že vďaka príbehu, čo zanechal v počítači, sa o štyri roky stane najpredávanejším autorom beletrie na svete! V jeho pozostalosti sa totiž našli tri hotové krimiromány. Hneď prvý – Muži, ktorí nenávidia ženy, spôsobil senzáciu. Rovnako ako nasledujúce Dievča, ktoré sa hralo s ohňom a Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda.

Ide to aj bez neho

V notebooku zostal rozpísaný aj štvrtý diel, vraj asi dvesto strán, a nápady na piate a šieste pokračovanie. Dokopy ich chcel napísať desať! Možno sa mu to splní. Na trhu sú už ďalšie dve knižky s pokračovaním Lisbethiných príbehov. Román Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti napísal David Lagercrantz, ktorého oslovili, aby pokračoval v písaní Milénia po Larssonovej smrti. Popasoval sa s tým skvele, knihy sa takisto predalo šesť miliónov. A tak pred pár dňami vyšla ďalšia: Muž, ktorý hľadal svoj tieň. V deň celosvetovej premiéry ju začali predávať aj na Slovensku.

Bondov prepadák

  Lisbeth sa dočkala aj sfilmovania. S veľkým ohlasom sa stretla televízna trojdielna verzia, v ktorej ju stvárnila Noomi Rapaceová (37). A vznikol aj veľkofilm, kde si rolu novinára Blomkvista zahral Daniel Craig (49). Dokonca súhlasil, že kvôli role investigatívneho novinára priberie, aby nepripomínal agenta 007. Rátalo sa, že po prvej knihe sa sfilmujú aj ďalšie dve, no prekvapujúco bol film divácky prepadák, a tak z ďalšieho nakrúcania zišlo. Pre niekoho však napriek tomu znamenal film jednoznačný úspech. Pre predstaviteľku Lisbeth Rooney Marovú (32), ktorá získala nomináciu na Oscara.

Hviezda s pírsingom

Zaslúženú nielen preto, lebo si musela na lono lepiť ružovú parochňu pubického ochlpenia a v bradavkách nosiť pírsingy ako jej hrdinka. Krehká kráska ukázala, že je herečka chameleón a zahrá hocičo. Zakrátko mala na konte aj ďalšiu nomináciu, za rolu lesbickej milenky Cate Blanchettovej v dráme Carol.

Dnes má nielen hviezdne roly, ale aj priateľa, ktorým je jeden z najpozoruhodnejších hercov strednej generácie Joaquin Phoenix (42). Po prvý raz sa stretli pri práci v roku 2013 na ľúbostnej sci-fi dráme Ona. O tom, že ich vzťah nie je len profesionálny, sa šepkalo dlhší čas, no až tento rok, na festivale v Cannes, po prvý raz verejne priznali svoju lásku.

Exkluzívne: Dara Rolins nám porozprávala o vzťahu k svojim osudovým mužom

Milujete Adelu a je vám sympatická? Tu je pravda o tom, ako sa správa mimo kamier!

Je to anjel plný testosterónu, vraví Lucie Bílá o novom milencovi. Nevadí jej, že ho ukradla inej žene?!

Neuveríte! Toto všetko podstupujú ženy, aby sa premenili na ľudské hračky

Autor: br

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Nedotknuteľní sú späť! Tento príbeh vraj stojí za to vyrozprávať odznovu

Do kín sa vrátila jedna z najúspešnejších filmových komédií. Po Francúzoch...
 

Karla Lagerfelda (†85) ženy milovali, hoci vedel byť protivný. URAZIL aj sestru vojvodkyne Kate

Legendárny návrhár zomrel v súkromnej nemocnici v Paríži.
 

VIDEO: Kyprá trénerka Michelle nevedela zaujať fanúšikov. Potom prišiel útok prasaťa a...

...zdalo sa, že modelka vo vypasovaných bikinách prežije horor.
 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Parochňa nalepená v rozkroku, piercing v bradavkách a komplet potetovaná. Viete kto to je?
br