Tip redakcii
 

Rozvádzajúca sa Alena Heribanová: Bude nútená vrátiť sa z Rakúska domov?

Manželia čakajú na vybavenie formalít, ktoré definitívne ukončia štyridsaťročný vzťah.

27. septembra 2017, 18:00

Autor: Michal Šebeňa

Ja sa nechcem rozvádzať. Ja nechcem, aby boli všade moje fotky. Nechcem, aby všade písali, že sa rozvádzame...“ Týmito slovami prosí hlavná hrdinka knihy Ružový trojuholník svojho manžela, aby nepodával žiadosť o rozvod. Je totiž známou celebritou a vôbec nepotrebuje škandál. Je ochotná prijať všetky mužove podmienky. Cíti dvojitú vinu – najskôr ho podviedla, a keď to zistil, sľúbila mu, že s milencom skončí. No neurobila to. Treba dodať, že aj podvedený manžel má svoj tajný hriech...

Dano Heriban alias Brmbalík z Hornej Dolnej priznal hriech z mladosti. Robili ste toto aj vy?

Jozef Heriban (64), ktorý vydal spomínaný román pred siedmimi rokmi, netají, že jeho postavy nesú aj autobiografické prvky. Pri každej knihe tak aj týmto šteklil fantáziu čitateľov. A možno aj dvíhal adrenalín známej partnerke. „V knihe bolo všetko, čo som očakávala... Iba by som v tomto období nechcela byť pani Heribanovou. Čitateľ bude hľadať paralelu s jeho životom. Dajme tomu, že v knihe je pätnásť percent reálnych zážitkov a pocitov pána Heribana, aj tak bude čitateľ fantazírovať, ktoré obrazy sú reálne,“ napísala na internete jedna čitateľka zasa v čase, keď vyšiel jeho román Intimita vlkov (2008).

Ako priatelia

Alena Heribanová (62) si v každom prípade zachovávala status dámy so zmyslom pre diplomaciu. Potvrdila ho aj vo chvíli, keď sme sa jej opýtali na ukončenie manželstva takmer po štyridsiatich rokoch. „Ospravedlňujem sa, ale takúto citlivú súkromnú záležitosť nemôžem riešiť s novinármi. Ďakujem za pochopenie,“ napísala nám.

Jozef Heriban potvrdil, že žiadosť o rozvod podal po vzájomnej dohode . Dôvody prirodzene zahmlieval: „Je to dlhodobejšia záležitosť a nedokázali sme vyriešiť našu krízu, takže toto je naše rozhodnutie,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ. Na všetkom sa dohodli: „Budeme ďalej žiť spolu ako priatelia,“ dodal s tým, že žijú v jednej domácnosti.

Žijú aj nežijú, rozhodne nemusia na seba narážať každé ráno… Týmto boľavým obdobím, ktoré definitívne uzavrelo sériu pokusov o lepenie už nezlepiteľného vzťahu, si každý prechádza na inom mieste.

FOTO VNÚTRI: Saganov návod na šťastný život. Pozrite sa na tento záber s manželkou

Alena Heribanová trávi väčšinu času vo Viedni, kde už štyri roky šéfuje Slovenskému inštitútu. Bývanie má zatiaľ zabezpečené v diplomatickej štvrti. Jej ešte stále manžel býva v rodinnom dome neďaleko lesoparku Železná studnička, kde prežili manželia veľa rokov. Sídli tam aj firma, ktorú kedysi spolu zakladali. Dnes ju vlastní spisovateľ s dcérami Tamarou a Barbarou. Moderátorka z nej vystúpila krátko predtým, ako ju zamestnalo ministerstvo zahraničných vecí.

Zásadné riešenie bytovej otázky dvojicu teraz teda trápiť nemusí, prakticky ju rieši zatiaľ štát.  „Riaditeľka Slovenského inštitútu Viedeň Alena Heribanová je v stálej štátnej službe ako vedúci zamestnanec a má uzavretú pracovnú zmluvu s MZVaEZ SR.  Zatiaľ neuvažujeme o zmene na pozícii riaditeľa Slovenského inštitútu vo Viedni,“ napísali nám z ministerstva zahraničných vecí. 

ROZVOD manželov Heribanovcov: Čakali s definitívnym rozhodnutím, kým sa stane TOTO?

Roztrúsení po svete

Heribanovci, ktorí vždy vystupovali navonok ako usporiadaná šťastná rodina. Dcéry Tamara a Barbara mali vždy dobré zázemie.  Pred pár rokmi pri otázke, či sa nebála, že sa jej rodičia niekedy rozvedú, staršia Tamara odpovedala: „Boli obdobia, keď to vo vzťahu nebolo celkom ružové, ale to je asi prirodzené. Predovšetkým naši vždy vedeli, že kým so sestrou nebudeme dospelé, k extrémnym rozhodnutiam nepríde, ani keby čo bolo. Je len na ľuďoch, či sa rozhodnú odísť alebo bojovať. Paradoxne však niekedy práve odchodom a rozvodom zachránia ľudia posledné črepiny vzťahu.“

Dcéry dospeli, založili si rodiny, porodili deti a stalo sa... Tamara aj Babsy rodičov milujú. Tamara je však v tomto čase príliš ďaleko - jej manžel, úspešný fotograf Branislav Šimončík, má totiž teraz veľa práce v Lisabone, kde už pár rokov fotí pre módne magazíny. Tamara s dcérou Emilkou sú tam s ním, rodina je tak pokope... Jozef Heriban má tak fyzicky najbližšie len k Babsy, ktorá mu pred mesiacom porodila vnučku Izabelku.

FOTO: Na chalupe u Janka Kurica. Dom si zariadili recyklovaným nábytkom

Bude román o rozvode?

Od ľudí z blízkosti rozvádzajúcej sa dvojice sme sa dozvedeli, že sa naozaj snažili dať vzťah dokopy. Vyčerpaní teda rezignovali. Bude teraz zaujímavé sledovať, či začne Jozefa Heribana „svrbieť“ umelecké pero. Uvidíme, či a ako sa „vypíše“ z tejto životnej skúsenosti. 

Autor: kač

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Na slovenskom vidieku sa na amerických gangstrov hrajú desaťroční gauneri. TOTO si o nich myslí rómsky kápo

Agresiu nikto nepácha preto, že je chudobný - tvrdí Václav Kappel.
 

FOTO: Lakatošovej čerstvá misska ukázala mamu. Stačí jeden pohľad a je to jasné

Dvadsiaty ročník Miss Universe Slovakia bol úplne vynovený. Či k lepšiemu,...
 

Vojna u Bičanovcov pokračuje: Je to hrozné, manželia jednoducho nedokážu nájsť spoločnú reč

Počas rozvodového konania Bičanovcov síce padol verdikt rozvedení, no...
 

OTESTUJTE SA: Tvoria slová svet?

Považujete myšlienky a slová za tvorivé? Prikladáte im náležitú dôležitosť...
 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
Rozvádzajúca sa Alena Heribanová: Bude nútená vrátiť sa z Rakúska domov?
kač