Tip redakcii
 

Rozvádzajúca sa Alena Heribanová: Bude nútená vrátiť sa z Rakúska domov?

Manželia čakajú na vybavenie formalít, ktoré definitívne ukončia štyridsaťročný vzťah.

27. septembra 2017, 18:00

Autor: Michal Šebeňa

Ja sa nechcem rozvádzať. Ja nechcem, aby boli všade moje fotky. Nechcem, aby všade písali, že sa rozvádzame...“ Týmito slovami prosí hlavná hrdinka knihy Ružový trojuholník svojho manžela, aby nepodával žiadosť o rozvod. Je totiž známou celebritou a vôbec nepotrebuje škandál. Je ochotná prijať všetky mužove podmienky. Cíti dvojitú vinu – najskôr ho podviedla, a keď to zistil, sľúbila mu, že s milencom skončí. No neurobila to. Treba dodať, že aj podvedený manžel má svoj tajný hriech...

Dano Heriban alias Brmbalík z Hornej Dolnej priznal hriech z mladosti. Robili ste toto aj vy?

Jozef Heriban (64), ktorý vydal spomínaný román pred siedmimi rokmi, netají, že jeho postavy nesú aj autobiografické prvky. Pri každej knihe tak aj týmto šteklil fantáziu čitateľov. A možno aj dvíhal adrenalín známej partnerke. „V knihe bolo všetko, čo som očakávala... Iba by som v tomto období nechcela byť pani Heribanovou. Čitateľ bude hľadať paralelu s jeho životom. Dajme tomu, že v knihe je pätnásť percent reálnych zážitkov a pocitov pána Heribana, aj tak bude čitateľ fantazírovať, ktoré obrazy sú reálne,“ napísala na internete jedna čitateľka zasa v čase, keď vyšiel jeho román Intimita vlkov (2008).

Ako priatelia

Alena Heribanová (62) si v každom prípade zachovávala status dámy so zmyslom pre diplomaciu. Potvrdila ho aj vo chvíli, keď sme sa jej opýtali na ukončenie manželstva takmer po štyridsiatich rokoch. „Ospravedlňujem sa, ale takúto citlivú súkromnú záležitosť nemôžem riešiť s novinármi. Ďakujem za pochopenie,“ napísala nám.

Jozef Heriban potvrdil, že žiadosť o rozvod podal po vzájomnej dohode . Dôvody prirodzene zahmlieval: „Je to dlhodobejšia záležitosť a nedokázali sme vyriešiť našu krízu, takže toto je naše rozhodnutie,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ. Na všetkom sa dohodli: „Budeme ďalej žiť spolu ako priatelia,“ dodal s tým, že žijú v jednej domácnosti.

Žijú aj nežijú, rozhodne nemusia na seba narážať každé ráno… Týmto boľavým obdobím, ktoré definitívne uzavrelo sériu pokusov o lepenie už nezlepiteľného vzťahu, si každý prechádza na inom mieste.

FOTO VNÚTRI: Saganov návod na šťastný život. Pozrite sa na tento záber s manželkou

Alena Heribanová trávi väčšinu času vo Viedni, kde už štyri roky šéfuje Slovenskému inštitútu. Bývanie má zatiaľ zabezpečené v diplomatickej štvrti. Jej ešte stále manžel býva v rodinnom dome neďaleko lesoparku Železná studnička, kde prežili manželia veľa rokov. Sídli tam aj firma, ktorú kedysi spolu zakladali. Dnes ju vlastní spisovateľ s dcérami Tamarou a Barbarou. Moderátorka z nej vystúpila krátko predtým, ako ju zamestnalo ministerstvo zahraničných vecí.

Zásadné riešenie bytovej otázky dvojicu teraz teda trápiť nemusí, prakticky ju rieši zatiaľ štát.  „Riaditeľka Slovenského inštitútu Viedeň Alena Heribanová je v stálej štátnej službe ako vedúci zamestnanec a má uzavretú pracovnú zmluvu s MZVaEZ SR.  Zatiaľ neuvažujeme o zmene na pozícii riaditeľa Slovenského inštitútu vo Viedni,“ napísali nám z ministerstva zahraničných vecí. 

ROZVOD manželov Heribanovcov: Čakali s definitívnym rozhodnutím, kým sa stane TOTO?

Roztrúsení po svete

Heribanovci, ktorí vždy vystupovali navonok ako usporiadaná šťastná rodina. Dcéry Tamara a Barbara mali vždy dobré zázemie.  Pred pár rokmi pri otázke, či sa nebála, že sa jej rodičia niekedy rozvedú, staršia Tamara odpovedala: „Boli obdobia, keď to vo vzťahu nebolo celkom ružové, ale to je asi prirodzené. Predovšetkým naši vždy vedeli, že kým so sestrou nebudeme dospelé, k extrémnym rozhodnutiam nepríde, ani keby čo bolo. Je len na ľuďoch, či sa rozhodnú odísť alebo bojovať. Paradoxne však niekedy práve odchodom a rozvodom zachránia ľudia posledné črepiny vzťahu.“

Dcéry dospeli, založili si rodiny, porodili deti a stalo sa... Tamara aj Babsy rodičov milujú. Tamara je však v tomto čase príliš ďaleko - jej manžel, úspešný fotograf Branislav Šimončík, má totiž teraz veľa práce v Lisabone, kde už pár rokov fotí pre módne magazíny. Tamara s dcérou Emilkou sú tam s ním, rodina je tak pokope... Jozef Heriban má tak fyzicky najbližšie len k Babsy, ktorá mu pred mesiacom porodila vnučku Izabelku.

FOTO: Na chalupe u Janka Kurica. Dom si zariadili recyklovaným nábytkom

Bude román o rozvode?

Od ľudí z blízkosti rozvádzajúcej sa dvojice sme sa dozvedeli, že sa naozaj snažili dať vzťah dokopy. Vyčerpaní teda rezignovali. Bude teraz zaujímavé sledovať, či začne Jozefa Heribana „svrbieť“ umelecké pero. Uvidíme, či a ako sa „vypíše“ z tejto životnej skúsenosti. 

Autor: kač

video

 


 

 

 
 

pluska správy

MÓDNA POLÍCIA z krstu parfému: Ada Straková zase bodovala, Soňa Müllerová ukázala, čo je štýl a ostatné....

...nula bodov. Teda aspoň väčšina prítomných dám si na outfite veľmi záležať...
 

Za kožuch vysolila desaťtisíce Dominika Cibulková aj TIETO známe dámy!

Tenistka opäť naplno prejavila lásku k móde – kožuchom z norky za štyridsaťtisíc...
 

FOTO: Herci z Oteckov si užili víkend bez partneriek, Didiana šalela na parkete a Fedora Flašíka ani nespoznáte

Mediálny golfový turnaj v Tatranskej Lomnici si naša smotánka nedala ujsť....
 

Šokujúci dôvod, prečo ho frajerka nechcela! Robo Papp mal čo robiť, kým zbalil novú lásku

Veronika si speváka nevšímala, dnes sú po uši zaľúbení.
 

Vaše diétne tipy

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 

TOTO sú Darine recepty na štíhlosť. Jedzte ako ona a budete mať krivky ako ona

Dara Rolins je nesmierne disciplínovaná a je to aj vidieť. Ženy ju obdivujú...
 

Maslo, z ktorého schudnete: Odhaľte tajomstvo tehotnej mozzarelly

Hebká burrata, vrzgajúce halloumi a nadýchaná ricotta. Neviete, čo s nimi?...
 

Chcete mať dokonalé krivky ako Lucia Mokráňová? Tu sú jej triky ako na to!

„Slovo nedá sa neexistuje! Všetko ide a nemusíte z domu vystrčiť ani nos....
 
 
Rozvádzajúca sa Alena Heribanová: Bude nútená vrátiť sa z Rakúska domov?
kač