Tip redakcii
 

Stále to bolí! Hovorí Dara Rolins o obrovskej životnej strate 

Speváčka sa zdôverila so svojím trápením a prezradila aj to, čo už so svojím telom nemieni nikdy urobiť.

11. marca 2018, 13:00
Speváčku stále bolí strata najbližšej priateľky.

Speváčku stále bolí strata najbližšej priateľky.

Autor: Michal Šebeňa

Stali ste sa ambasádorkou projektu AVON Fandíme ženám. Tým, že ste speváčka, ste skôr zvyknutá, že sa fandí vám. Viete držať palce iným ženám?

Som pyšná na to, že som ženou. Ženy, ktoré majú podobné názory, prejav a vyznanie, zo srdca a s vášňou podporujem. Projekt s touto ideou mi do života vstúpil v správny moment a je mi cťou byť jeho súčasťou. Napokon, pre každého umelca, ktorého osloví kozmetická značka, je to pocta. Znamenie, že niečo s ním je v poriadku. (Smiech.)

Čím to je, že ženy vám veria, že ste na ich strane?

Je zrejmé, že fandím ženám. Je to taký začarovaný kruh – asi vycítia, že je to z mojej strany úprimné, že to nie je póza. Vykalkulované ťahy a pohnútky veľmi rýchlo prejavia, prevalia, to je raz-dva vonku. Ľudia nie sú hlúpi a myslím, že okamžite vedia čítať medzi riadkami. Vnímam to tak, že moja sila, taká stálosť, je v tom, že som k ľuďom úprimná. Viem napísať a priznať aj veci, ktoré ma bolia, ktoré sú mi nepríjemné, ktoré mi chýbajú, ktoré ma trápia, z ktorých som smutná. Rovnako tak sa dokážem úprimne podeliť aj o všetky šťastné momenty. Asi v tom je to kúzlo.

Dara Rolins sa podelila o INTÍMNY zážitok, ktorý dopadol inak, ako jej priateľ očakával. A TOTO prezradila o Rytmusovi

Kampaň štartuje na Medzinárodný deň žien. Máte vy svoj ženský ideál?

Myšlienka je označiť ženu, ktorá je pre nás inšpiratívna. Nie je podmienka, že musí byť iba jedna, lebo ja ich mám niekoľko. Žijem v ženskom svete. Medzi tými ženami bude určite moja sestra alebo Dominika Cibulková, Zuzka Šebová, niekoľko mojich blízkych kamarátok, ktoré sú extrémne ľudské napriek tomu, že sú slávne, úspešné, pod tlakom. Bude ich veľa.

Počas tlačovky ku kampani ste nejaký časť „prekecali“ s vizážistkou Luciou Sládečkovou. Pýtali ste od nej rady týkajúce sa líčenia, alebo ste už po toľkých rokoch od vizážistov všetko odpozerali?

Začali sme deťmi, lebo mne uniklo, že je mamičkou. Takže sme si museli povedať dojmy a ukázať fotky detí. Potom celkom prirodzene skĺzla reč na ženské záležitosti týkajúce sa mejkapu. Vrátila som sa z Bali výrazne hnedá – na jednej straneto vyzerá dobre, ale je to komplikované pre kameru a foťáky. Tak sme sa bavili, čo používať a ako tieňovať, aký moment na tvári uprednostniť a čo práve, naopak, utlmiť, akými odtieňmi.

FOTO: No mohli si priať krajšiu SVADOBNÚ družičku? Darina dcéra Lola žiarila šťastím

Máte nejaký trik na to, aby vám vydržalo krásne opálenie čo najdlhšie?

To neviem. Už teraz vidím na bielom uteráku, keď sa utriem, že tam ostáva hnedá. No nič, pomôže len zmierenie. Potom to treba kamuflovať dobrými mejkapmi a domaľovávať.

Už vás Lucia niekedy líčila? Je známa svojským štýlom, sedí vám?

Robila so mnou na videoklipe Nálada. Lucid je veľmi kreatívna, ja som skôr umiernenejšia a keď, tak sa odvážim viac na kamere, v klipe. No v civile si netrúfnem, lebo ja sama toto umenie veľmi neovládam.

Nový chlap? Elena Podzámska dala dlhým vlasom zbohom a rozhovorila sa o vzťahoch

Ste typ, ktorý si dá poradiť, alebo vizážistom do ich roboty „kecáte“?

Určite si dám poradiť. V týchto veciach som stále veľmi neskúsená, idem si v tom svojom modeli, vždy hovorím – namaľuj ma na Darču. (Smiech.)

Máte niečo také „svoje“, za čo vizážistov sekírujete?

Mám. Málokedy spolupracujem s niekým úplne novým, samozrejme, sú však momenty, keď v rámci termínu, miesta, robím aj ústupky. Vtedy musíme vyskúšať niekoho nového. Netrúfnem si však veľmi experimentovať, lebo mám zložitú tvár, aj keď sa to nezdá. V pohybe, keď rozprávam na kameru alebo javisku, je to dobré, ale keď sa ten obraz zastaví, vylezú von moje nezrovnalosti. Nie som modelka, mám prerobený nos, ktorý nie je dokonalý tak, ako som si celý život priala. Z určitého uhla vyzerá okej, z iného presne naopak. Tiež nemám dvadsať rokov, takže v tvári sú už momenty, ktoré v kontexte s rečou a mimikou pôsobia prirodzene a ľudsky, ale fotka a kamera sú prísne, dokážu vytiahnuť veci, ktoré si človek pri zrkadle ani neuvedomí.

Spomínate nespokojnosť s nosom, plánujete ho dať ešte vylepšiť?

Nie, kdeže! To už mám za sebou, už nechcem nič. Len pokoj. Myslím, že ľudia si už na mňa zvykli aj s mojimi chybami, takže už to nebudem riešiť.

Komička Evelyn zostala v poriadnych rozpakoch. TOMUTO mužovi že má tykať?

Takže nie ste v tomto smere samoľúba žena, ktorá musí vyzerať dokonale.

Ja sa mám rada. Dostala som sa do štádia, keď už mám na sebe rada aj chyby a nedostatky. Dokážem si uvedomiť svoje prednosti, ktoré má každá žena, len sa musí dostať do bodu, aby si povedala, že majú omnoho väčšiu váhu ako mínusy.

A aké sú teda vaše prednosti?

Rozhodne charakter, schopnosť komunikácie, pripútanie pozornosti nie tým, ako vyzerám, ale ako sa správam, celkový obraz prejavu. Myslím, že žena by mala pochopiť, že to je o kombinácii a súhre týchto vecí a nie o tom, či je dokonalá vo vzhľade, výzore, váhe, oblečení, vlasoch, rúži… Jednoducho všetko musí fungovať, aby vznikla iskra. To je moja silná stránka, že si to viem uvedomiť a už dávno neriešim povrchnosti.

Ľahko sa vám to hovorí, keď vyzeráte dokonalo.

Ale kdeže, ja si každé ráno pri zrkadle hovorím – juj, ako ti to dnes svedčí. (Smiech.) Aj napriek tomu, že nie každý deň je dokonalý. Dokonalá si pripadám po dovolenke, lebo som vyspaná, oddýchnutá, rysy v tvári sa nejak ináč tvária. A som spokojná aj na duši.

Vrátili ste sa z mesačnej dovolenky na Bali, takže ste tam veľa oddychovali?

Najmä som veľa spala, zdravo jedla a cvičila jogu a mala dlhé rozhovory s Laurou. To sú veci, ktoré mi veľmi chýbajú v bežnom živote.

VIDEO: Dcére Maroša Kramára niečo chýba. A TAKTO to dala najavo

K Bali patrí joga, ale máte svalnaté telo, takže zrejme makáte aj vo fitku...

Do fitka absolútne nechodím. Dva roky som ho nevidela. Mám doma bežiaci pás, na ktorom však kráčam, lebo nenávidím behať. Pri behu mi všetko skáče. (Smiech.) Nerobí to proste dobre môjmu telu. Evička (Darina zosnulá manažérka a najbližšia priateľka, pozn. red.) milovala beh, tá behala všade. Kdekoľvek sme boli, nosila si tenisky a z každého hotela vybehla. Ráno sa nezačalo inak než jej povestným behom.

Napriek tomu, aké ste si boli blízke, nenakazila vás touto aktivitou?

Dvakrát som s ňou bola a zistila som, že mi to naozaj nesvedčí. A takto som sa dostala k joge. Neexistuje recept pre každého. Robím to, čo funguje na moje telo, na moju myseľ, dušu. Cvičenie nesmie byť úmorné. Chcem si ísť ráno zacvičiť s pocitom, že sa tam teším, a keď sa to skončí, že som úplne odrovnaná. Ale keď ležím na tej podložke, vravím si – to je pocit, únava, milujem to. Po regulárnom fitku, kde som išla tvrdé váhy alebo box, to bolo super, ale bola som potom mŕtva. Mala som pocit, že už som v tom štádiu, keď začínam starnúť. Hovorím si – aha, už je to tu, mne už ubúda sila, nevládzem, som unavená. Na javisku som potom nestíhala. Až vtedy som pochopila, že to je o uchopení tela inak.

Svalstvo je teda pozostatok návštev fitka spred rokov?

Nie. Divili by ste sa, aká je joga náročná. Extrémne! Nezažila som nič, čo by mi dalo takú prácu dostať sa do tých pozícií a kontrolovane, pomaly, vykonávať všetky tie pohyby. Pri joge sa mi začala viac tvarovať postava a svaly, vidím, ako to naskakuje, rysuje sa, je to šľachovité, či už chrbát, ruky, trup, brucho. Jogu odporúčam, na všetko – na upokojenie mysle a zároveň na vytvarovanie tela.

FOTO: Herečka Milena Minichová prichytená v zahraničí. Neuveríte, kam chcela vojsť s päťmesačnou dcérou

Ktorý typ jogy robíte?

Ashtanga jogu.

Skúšali ste aj hot jogu?

Nie, nemám to rada. Som pri tom nervózna.

Partner Rytmus pricestoval na Bali za vami. Tiež cvičil?

Nie, kdeže! Odpočíval, spal, opaľoval sa. Patrik má iné tempo, on je iný rytmus než ja. (Smiech.)

Spomenuli ste Evu. Od jej úmrtia uplynul už viac ako rok, prešiel už najväčší žiaľ?

Veľmi ťažko sa mi o tom hovorí. Na rovinu, už pri tom, ako ste formulovali otázku, je mi do plaču, neviem sa s tým zmieriť. Je to, akoby sa to stalo pred mesiacom a veľmi mi chýba. Nechcem sa o nej baviť, neviem to ešte stále spracovať. Chýba v mojom svete…

Tehotná? TOTO hovorí Natália Puklušová o tom, či čaká dieťa!

Spomenuli ste dlhé debaty s Laurou na Bali. Môžete prezradiť, čo rieši takmer desaťročné dievčatko?

Neprezradím nič, lebo to sú naše témy, naše rozhovory, súkromie. (Úsmev.) Som nadšená, že sme sa dostali do štádia, keď ma Laura berie ako parťáka. Nie je to pozícia len dcéra – matka, ale dokážeme fungovať ako kamarátky. To je úlet, z toho normálne nedýcham, keď sa dejú tieto momenty.

Keby mala Laura Instagram, označili by ste ako inšpiratívnu ženu aj ju?

Je rozhodne pre mňa jednou z inšpiratívnych žien, no skôr moje malé žieňa. Aj keď nohy má už rovnako dlhé ako ja, vyzerá, že bude odo mňa vyššia. Neviem teda po kom, asi po mne. Jej otec Matěj nie je vyslovene výška. (Smiech.)

Kto vás inšpiroval, keď ste boli dieťa? Mali ste idol?

Whitney Houston, od detstva ma sprevádzala. Okrem Mariky Gombitovej bola mojím vzorom, speváckym, aj tým, ako vyzerala a prezentovala sa na javisku. Všetko na nej bolo dokonalé a už ako dieťa ma dokázala dostať do stavov extázy. Uvedomovala som si, čo všetko dokáže so mnou hudba urobiť, až ma to občas vyľakalo. A dodnes mi to ostalo. Je to môj svet, moja bublina, v ktorej sa dokážem totálne stratiť, upokojiť, zase nájsť a veľmi som rada za to, že v hudbe a v prostredí nôt viem plávať a že dokážem precítiť s inými muzikantmi tie ich prežitky. Veľmi veľa to pre mňa znamená. V toľkých momentoch ma hudba dokáže dostať naspäť na hladinu, aj keď mi je smutno, keď niekoho stratím, keď sa mi stane niečo, čo moju dušu zraní. Vždy sa mám kam akoby schovať. Je to úplná terapia. Milujem, že to hudba dokáže, že to takto funguje roky. Taká istota.

Prišla na PÁNA: Pozrite sa, ako sa obliekla na párty milenka Táňa Pauhofová!

Púšťate si vtedy smutné melódie?

Nie, to už je potom jedno, aký svet nôt ma obklopuje. Dokážem sa v hudbe stratiť a zase nájsť.

Na čom fičíte aktuálne?

Teraz v aute počúvame nového Justina Timberlaka, s Laurou sa nám veľmi páči a tiež Maroon 5, ku ktorým som sa vrátila po dlhom čase. Úplne ma okúzlil ich nový album, prvé dve pesničky z neho sa stali symbolom našej dovolenky na Bali. Každý, kto nasadol k nám do auta, zvolal – bože, dievčatá, už prepnite niekoho iného! (Smiech.) Dávali sme to celú dovolenku.

Pribrala: Jarmila Lajčáková-Hargašová si do Ameriky odniesla kilá navyše. Vieme prečo!

FOTO: Známa moderátorka sa bude vydávať. Netradičná svadba má trvať 3 dni

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Zuzane Marošovej sa televízne ani divadelné ponuky nehrnú. Neuveríte, čím sa živí

Niekedy je možno dobré, keď nemáme na ružiach ustlané – myslí si Zuzana Marošová...
 

Aj keď si dopraje luxus, na toto sa Dominika Cibulková ešte neodhodlala!

Zdá sa, že úspešná tenistka je márnotratná, no na kúpu vysnívaného šperku...
 

Zimným športom holduje len hŕstka Slovákov. Aj v zime skôr behajú

Lyže a korčule sú už len symbolom zimy a nie jej skutočnou súčasťou. Prieskum...
 

LUNÁRNY KALENDÁR: Piatok prináša radosť zo života a praje aj láske...

Počas úspešnej nedele sa vám ľahko vydarí všetko potrebné.
 

Vaše diétne tipy

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 
 
Stále to bolí! Hovorí Dara Rolins o obrovskej životnej strate 
Jana Raganová