Tip redakcii
 

Usmieva sa, ale... Čo trápi charizmatického trénera z reality šou Extrémne premeny?

Aj som si poplakal – hovorí Maroš Molnár (44).

11. septembra 2017, 11:00

Autor: Michal Šebeňa

Vyše dvadsať rokov sa venuje trénovaniu vrcholových športovcov, preto vôbec neprekvapilo, že kasting na slovenskú reality šou Extrémne premeny vyhral na celej čiare. Tvorcov slovenskej verzie Extrémnych premien určite zaujalo aj to, že Maroš akoby z oka vypadol Chrisovi Powellovi, ktorý je hlavou americkej šou o chudnutí. „Možno to bol zámer, no je pravda, že zopár vecí máme spoločných. Napríklad obaja máme tetovania na prstoch,“ smeje sa Maroš Molnár, ktorého s Chrisom spája aj zopár vizuálnych znakov. Charizmatický „americký“ úsmev, svaly, výška aj odhodlanie pomáhať obéznym ľuďom byť krajší či zdravší.

Adela po troch mesiacoch od svadby bojuje s malou komplikáciou. S čím má problém?

Nechce kopírovať!

Slovenský Chris Powell doteraz pracoval len s vyrysovanými športovcami a o obéznych ľuďoch toho až tak veľa nevedel. Všetko sa však zmenilo a svoje medzery v tomto smere dohnal. Čiastočne ho donútil nový džob, na druhej strane si chcel aj doplniť vedomosti. „Začal som si študovať materiály o obéznych ľuďoch, informoval som sa o nich z rôznych smerov. Mal som síce nejaké svoje poznatky, no potreboval som si ich podložiť odbornými výskumami,“ ozrejmil nám slovenský klon Chrisa Powella, ktorý vníma tento projekt ako dokonalú šancu na posun vo svojej trénerskej kariére.

Hoci sa na Chrisa vizuálne podobá, priznáva, že ho za žiadnych okolností nechce kopírovať, a svojho amerického kolegu si v akcii na obraze pozrel dokonca len dvakrát. Chce ísť vlastnou cestou. To je preňho priorita číslo jeden. „Chrisa s manželkou obdivujem a skladám pred nimi klobúk, že sa na podobný projekt podujali. Nerád som však ovplyvňovaný niekým iným a určite nechcem kopírovať ich slovník či reakcie. Mám vlastný štýl, ktorý niekedy nemusí každému vyhovovať, no skrátka som taký. Jediné, čo som si prečítal, bola Chrisova kniha,“ priznáva Maroš, ktorý je šťastný, že sa s hviezdou amerických Extrémnych premien stretol osobne už dvakrát. Občas si však vymenili aj e-maily na trase Slovensko – USA s radami ohľadne šou.

Kollárove matky detí: Niektoré si užívali leto na luxusných dovolenkách, Balúchová v nafukovacích bazénikoch!

Aj si poplače

Ako sa nováčik cítil pred televíznymi kamerami? Bolo to náročné alebo sa toho chopil ako pravý profesionál? „Začiatky, aby som si neuvedomoval prítomnosť kamery, boli ťažké. Mal som z toho chvíľku stres, no ľudia okolo šou ma podporovali a postupne chválili moje zlepšenia. Úprimne, z Extrémnych premien mám veľmi dobré pocity, pretože pomáhame ľuďom, ktorí našu pomoc naozaj potrebujú,“ hovorí, no jedným dychom dodáva, že jedna vec ho predsa len ťaží na srdci. A to, že nemôže naraz pomáhať viacerým obéznym ľuďom... Hoci Maroš navonok pôsobí ako skala, či už fyzicky, alebo psychicky, opak je pravda. Boli chvíle, keď nedokázal svoje emócie držať na uzde a či chcel, alebo nie, musel sa im poddať. „Za normálnych okolností neplačem, no počas nakrúcania sa stretávam so silnými príbehmi, ktoré mi neraz vtisnú do očí slzy. Otázne je však to, ako sa so svojím novým ja vyrovnajú ľudia zo šou a či sa udržia v novej získanej forme,“ polemizuje Maroš.

V hororovej situácii nestráca optimizmus: TAKTO sa Zuzana Belohorcová s rodinou pripravuje na hurikán Irma!

Dcéra sa teší

A čo hovorí na vychádzajúcu hviezdu jeho manželka a dve ratolesti? „Moja osemročná dcéra sa z toho, samozrejme, teší a dvadsaťjedenročný syn sa nijako nevyjadruje. Určite je však na mňa pyšný. No a čo sa týka manželky Zuzany, ktorá so mnou pracuje ako trénerka, je opatrnejšia. Je náročné a ťažké skĺbiť všetko dokopy...“ priznáva úprimne Maroš, ktorý však verí, že Extrémne premeny im nenabúrajú rodinnú pohodu. Predsa len, s manželkou sú spolu od vysokoškolských čias, keď jeden vedľa druhého drali lavice v študijnom odbore biológia a telesná výchova. Ich vzťah má teda pevné dvadsaťštyriročné základy. „Obavy by mala asi každá jedna žena, no tá moja sa nemá čoho obávať!“ A hoci rodina Molnárovcov aktuálne žije Extrémnymi premenami a športom, deti sa v tomto smere na rodičov nepodali. „Syn študuje architektúru a dcéra sa venuje baletu,“ smeje sa.

Autor: Michala Juťková Cabanová
 


 

 
 

pluska správy

Nielen sex ale i posilňovňa: 3 polohy, za ktoré sa vám poďakuje aj vaša postava

Prepadli ste joge? Pozície, ktoré zvládate na hodinách skúste aj za dverami...
 

VIDEO: Kim Kardashianová musela schovať bradavky. Neuveríte, čo ju k tomu prinútilo

Najznámejšia členka rodinného klanu, ktorý žije z predaja svojho súkromia,...
 

ROZHOVOR s DAROU ROLINS: Musela som si upratať emócie

Nikdy som Laure nehľadala ocka. Toho má. A ako otec bol Matěj od začiatku,...
 

Vaše diétne tipy

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať....
 

Máte radi husté polievky a omáčky? Vyskúšajte namiesto múkovej zápražky sliz

Hľadáte ideálnu diétnu potravinu? Uvarte si okru.
 

Čitateľky, ktoré chudli so Šarmom: Opäť majú chuť žiť!

Naše čitateľky Martina Konfederáková (38) a Anna Krupská (57) po dvojmesačnom...
 

Podovolenkový detox: Nápoj z 2 surovín prečistí črevá a naštartuje trávenie

Prehnali ste to s dobrotami počas dovolenky? Vráťte telo do normálu pomocou...
 

Špecialistka na zdravú výživu Tina Zlatoš Turnerová radí: Hladovka je prospešná!

Niektorí špecialisti na zdravú výživu tvrdia, že by sme mali jesť päťkrát...