Tip redakcii
 

Usmieva sa, ale... Čo trápi charizmatického trénera z reality šou Extrémne premeny?

Aj som si poplakal – hovorí Maroš Molnár (44).

11. septembra 2017, 11:00

Autor: Michal Šebeňa

Vyše dvadsať rokov sa venuje trénovaniu vrcholových športovcov, preto vôbec neprekvapilo, že kasting na slovenskú reality šou Extrémne premeny vyhral na celej čiare. Tvorcov slovenskej verzie Extrémnych premien určite zaujalo aj to, že Maroš akoby z oka vypadol Chrisovi Powellovi, ktorý je hlavou americkej šou o chudnutí. „Možno to bol zámer, no je pravda, že zopár vecí máme spoločných. Napríklad obaja máme tetovania na prstoch,“ smeje sa Maroš Molnár, ktorého s Chrisom spája aj zopár vizuálnych znakov. Charizmatický „americký“ úsmev, svaly, výška aj odhodlanie pomáhať obéznym ľuďom byť krajší či zdravší.

Adela po troch mesiacoch od svadby bojuje s malou komplikáciou. S čím má problém?

Nechce kopírovať!

Slovenský Chris Powell doteraz pracoval len s vyrysovanými športovcami a o obéznych ľuďoch toho až tak veľa nevedel. Všetko sa však zmenilo a svoje medzery v tomto smere dohnal. Čiastočne ho donútil nový džob, na druhej strane si chcel aj doplniť vedomosti. „Začal som si študovať materiály o obéznych ľuďoch, informoval som sa o nich z rôznych smerov. Mal som síce nejaké svoje poznatky, no potreboval som si ich podložiť odbornými výskumami,“ ozrejmil nám slovenský klon Chrisa Powella, ktorý vníma tento projekt ako dokonalú šancu na posun vo svojej trénerskej kariére.

Hoci sa na Chrisa vizuálne podobá, priznáva, že ho za žiadnych okolností nechce kopírovať, a svojho amerického kolegu si v akcii na obraze pozrel dokonca len dvakrát. Chce ísť vlastnou cestou. To je preňho priorita číslo jeden. „Chrisa s manželkou obdivujem a skladám pred nimi klobúk, že sa na podobný projekt podujali. Nerád som však ovplyvňovaný niekým iným a určite nechcem kopírovať ich slovník či reakcie. Mám vlastný štýl, ktorý niekedy nemusí každému vyhovovať, no skrátka som taký. Jediné, čo som si prečítal, bola Chrisova kniha,“ priznáva Maroš, ktorý je šťastný, že sa s hviezdou amerických Extrémnych premien stretol osobne už dvakrát. Občas si však vymenili aj e-maily na trase Slovensko – USA s radami ohľadne šou.

Kollárove matky detí: Niektoré si užívali leto na luxusných dovolenkách, Balúchová v nafukovacích bazénikoch!

Aj si poplače

Ako sa nováčik cítil pred televíznymi kamerami? Bolo to náročné alebo sa toho chopil ako pravý profesionál? „Začiatky, aby som si neuvedomoval prítomnosť kamery, boli ťažké. Mal som z toho chvíľku stres, no ľudia okolo šou ma podporovali a postupne chválili moje zlepšenia. Úprimne, z Extrémnych premien mám veľmi dobré pocity, pretože pomáhame ľuďom, ktorí našu pomoc naozaj potrebujú,“ hovorí, no jedným dychom dodáva, že jedna vec ho predsa len ťaží na srdci. A to, že nemôže naraz pomáhať viacerým obéznym ľuďom... Hoci Maroš navonok pôsobí ako skala, či už fyzicky, alebo psychicky, opak je pravda. Boli chvíle, keď nedokázal svoje emócie držať na uzde a či chcel, alebo nie, musel sa im poddať. „Za normálnych okolností neplačem, no počas nakrúcania sa stretávam so silnými príbehmi, ktoré mi neraz vtisnú do očí slzy. Otázne je však to, ako sa so svojím novým ja vyrovnajú ľudia zo šou a či sa udržia v novej získanej forme,“ polemizuje Maroš.

V hororovej situácii nestráca optimizmus: TAKTO sa Zuzana Belohorcová s rodinou pripravuje na hurikán Irma!

Dcéra sa teší

A čo hovorí na vychádzajúcu hviezdu jeho manželka a dve ratolesti? „Moja osemročná dcéra sa z toho, samozrejme, teší a dvadsaťjedenročný syn sa nijako nevyjadruje. Určite je však na mňa pyšný. No a čo sa týka manželky Zuzany, ktorá so mnou pracuje ako trénerka, je opatrnejšia. Je náročné a ťažké skĺbiť všetko dokopy...“ priznáva úprimne Maroš, ktorý však verí, že Extrémne premeny im nenabúrajú rodinnú pohodu. Predsa len, s manželkou sú spolu od vysokoškolských čias, keď jeden vedľa druhého drali lavice v študijnom odbore biológia a telesná výchova. Ich vzťah má teda pevné dvadsaťštyriročné základy. „Obavy by mala asi každá jedna žena, no tá moja sa nemá čoho obávať!“ A hoci rodina Molnárovcov aktuálne žije Extrémnymi premenami a športom, deti sa v tomto smere na rodičov nepodali. „Syn študuje architektúru a dcéra sa venuje baletu,“ smeje sa.

Autor: Michala Juťková Cabanová

video

 


 

 
 

pluska správy

Dlho nevydržali: TIETO hollywoodske krásky majú za sebou najkratšie manželstvá!

Tak, ako rýchlo sa zaľúbili, rovnako rýchlo sa rozišli. Ktorá celebritná...
 

Herečka Milka Vášáryová si odbehla do luxusného obchodu. Pozrite, čo nakupovala a ako ju predavačky obskakovali!

Donedávna tvrdila, že nákupom sa už vyhýba, ale tentoraz zjavne mala chuť...
 

VIDEO: Dojemný vzťah Nasti Kuzminovej a jej sestry. TOTO ste o jej osude netušili

Naša zlatá biatlonistka má s oboma svojimi súrodencami skvelý vzťah. Obaja...
 

O kom v seriáli OTECKOVIA uvažovali namiesto hercov? Museli byť štyria a veľmi pekní

Asi iba ťažko si vieme predstaviť, že v dennom slovenskom seriáli by sa zrazu...
 

Nekvitne vám? Neuveríte, vďaka akému triku vaša orchidea nahodí nové puky!

Patríte medzi milovníčky týchto nádherných kvetov? Vieme, vďaka ktorej...
 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...