Tip redakcii
 

VIDEO: Čoho sa to fanúšikovia dožili? Gott spieval s Farnou o umelom KĹBE a Marešovi poriadne stiahol hrdlo

Maestro si vychutnal návrat do obrovskej pražskej haly. A diali sa veľké veci!

13. júna 2018, 22:00
Leošovi Marešovi sa splnil sen.

Leošovi Marešovi sa splnil sen.

Autor: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Karel Gott môže byť spokojný, v utorok užil obrovský aplauz vo vypredanej pražskej O2 Aréne. Vrátil sa do nej vo veľkom štýle po štyroch rokoch, počas ktorých zabojoval o život s ochorením lymfatických uzlín. Koncert bol podľa mnohých fantastický, hoci sa miestami nedalo prepočuť, že maestrov hlas už neutiahne každý tón. Spevák bol plný emócií ešte aj na druhý deň - na sociálnej sieti sa poďakoval všetkým za podporu a napísal tiež: "Ďakujem aj všetkým, ktorí ste mi doniesli darčeky a kvety, mám ich všade okolo seba, kochám sa a spomínam na včerajší koncert."

Nešetril humorom

Karel Gott sršal počas večera humorom a vytiahol hneď dva zlaté klince - zaspieval si s Ewou Farnou a Leošom Marešom. Nešlo však o štandardné songy.

S Ewou Farnou zaspieval paródiu na hit Čau lásko, ktorý premenoval na Čau mládí. "Sú texty, ktoré strácajú aktuálnosť a tým pádom aj vierohodnosť. Dobrý spevák by sa mal s tým so cťou vysporiadať," povedal. Z nádherného romantického duetu bolo pripomenutie, že už to nie je čo to bývalo a často to bol smiech cez slzy.  "Ukrutně pršelo, lékař mně na rontgen zval, pak se ten zázrak stal, nový kloub do kyčle dal... V ledvinách kamínky, záchvat tě celou noc bral... ráno jsi pomalu vstal. Čau mládí, čau mládí, ty jediné nejdrahší, nejsladší nashledanou...Kdykoliv zaprší, slyším jak slábne mi dech. Až se zas potkáme, už mne na pokoji nech..." zaznelo v pesničke.

Prekvapil Mareša

Na pódiu sa s maestrom objavil aj Leoš Mareš, obaja v štýlových kožuchoch. Moderátor čerstvo skončenej SuperStar priznal, že bol zaskočený a poctený.

Pred 16 rokmi totiž napísal text o rýchlom plynutí času a mal sen, že by refrén k nemu bola pieseň Být stále mlád, ktorú by spieval Karel Gott. "Vtedy som za ním samozrejme nešiel. Hanbil som sa a vedel som, že chlapec v kožuchu s takým prianím pôsobil dosť trápne," zaspomínal si na instagrame.
Odrazu v roku 2010 počul z rádia nemeckého rapera Bushida ako rapuje a Gott mu spieva refrén Für immer jung.  "Stiahlo sa mi hrdlo. Nieee to bol predsa môj nápad už v roku 2002," priznal s tým, že príbeh skladby Být stále mlád sa pre neho definitívne skončil. Lenže po 8 rokoch mu Karel Gott zavolal  a pozval ho na svoj koncert. "Myslel som si, že mi ponúka vstupenky niekam na tribúnu a bol som za ne šťastný. Keď mi vysvetlil, že by chcel so mnou na pódiu urobiť nejakú pesničku, stiahlo sa mi hrdlo podruhýkrát. Spomienka na dávny nápad vytryskla ako gejzír. .... a Karel súhlasil," vyznal sa Leoš Mareš Šestnásť rokov starý sen sa stal skutočnosťou.

Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň “Být stále mlád” a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Styděl jsem se a věděl jsem, že by kluk v kožichu s takovým přáním působil dost trapně. Ten nápad jsem zaplašil, ale moje slova už existovala, tak jsem je využil na svém druhém albu. Píseň se jmenovala “Už jsme zase starší” Když už jsem na to dávno zapomněl, tak jsem najednou roce 2010 uslyšel z rádia německého rapera Bushida jak rapuje a KAREEEEL GOOOOT mu zpívá refrén “Für immer jung” Stáhlo se mi hrdlo. “Nééé to byl přece můj nápad už v roce 2002” Myslel jsem si, že se tím příběh skladby “Být stále mlád” pro mě definitivně uzavřel a už se nikdy nestane skutečností. Uběhlo dalších osm let a letos mi Karel Gott zavolal a pozval mě na svůj koncert v O2 Aréně. Myslel jsem si, že mi nabízí vstupenky někam na tribunu a byl jsem za ně šťastný. Když mi vysvětlil, že by chtěl se mnou na podiu udělat nějakou písničku, stáhlo se mi hrdlo podruhé. Vzpomínka na dávný nápad vytryskla jako gejzír. .... a Karel souhlasil. Dnes se v O2 Aréně můj šestnáct let starý sen stal skutečností. Děkuju MISTŘE Jen Váš, Leoš z Berouna

Príspevok, ktorý zdieľa Leoš Mareš (@leosmares),

Autor: kač

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Misska Katarína Očovanová: Má perfektný trik na dokonalú blond hrivu!

Finalistka Miss Slovensko 2018 Katarína Očovanová (21) venuje zovňajšku...
 

Nápad za milión. Firma opatruje dovolenkárom deti na Liptove a v Tatrách

Zuzana Čatlochová (27) si postavila hlavu, nechala školu a rozbehla biznis,...
 

FOTO: Kamila Magálová opäť vyráža dych. Keď vstúpila do divadla, tak...

... vyzerala od hlavy po päty fantasticky. Herečka prijala pozvanie na...
 

Šokujúce zákulisie nového seriálu odhalené! O tomto divák ani len netuší...

Rozbité autá, zmoknutí a lietajúci herci, plazenie sa pod zemou či tajomstvo...
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
VIDEO: Čoho sa to fanúšikovia dožili? Gott spieval s Farnou o umelom KĹBE a Marešovi poriadne stiahol hrdlo
kač