Tip redakcii
 

VIDEO: Čoho sa to fanúšikovia dožili? Gott spieval s Farnou o umelom KĹBE a Marešovi poriadne stiahol hrdlo

Maestro si vychutnal návrat do obrovskej pražskej haly. A diali sa veľké veci!

13. júna 2018, 22:00
Leošovi Marešovi sa splnil sen.

Leošovi Marešovi sa splnil sen.

Autor: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Karel Gott môže byť spokojný, v utorok užil obrovský aplauz vo vypredanej pražskej O2 Aréne. Vrátil sa do nej vo veľkom štýle po štyroch rokoch, počas ktorých zabojoval o život s ochorením lymfatických uzlín. Koncert bol podľa mnohých fantastický, hoci sa miestami nedalo prepočuť, že maestrov hlas už neutiahne každý tón. Spevák bol plný emócií ešte aj na druhý deň - na sociálnej sieti sa poďakoval všetkým za podporu a napísal tiež: "Ďakujem aj všetkým, ktorí ste mi doniesli darčeky a kvety, mám ich všade okolo seba, kochám sa a spomínam na včerajší koncert."

Nešetril humorom

Karel Gott sršal počas večera humorom a vytiahol hneď dva zlaté klince - zaspieval si s Ewou Farnou a Leošom Marešom. Nešlo však o štandardné songy.

S Ewou Farnou zaspieval paródiu na hit Čau lásko, ktorý premenoval na Čau mládí. "Sú texty, ktoré strácajú aktuálnosť a tým pádom aj vierohodnosť. Dobrý spevák by sa mal s tým so cťou vysporiadať," povedal. Z nádherného romantického duetu bolo pripomenutie, že už to nie je čo to bývalo a často to bol smiech cez slzy.  "Ukrutně pršelo, lékař mně na rontgen zval, pak se ten zázrak stal, nový kloub do kyčle dal... V ledvinách kamínky, záchvat tě celou noc bral... ráno jsi pomalu vstal. Čau mládí, čau mládí, ty jediné nejdrahší, nejsladší nashledanou...Kdykoliv zaprší, slyším jak slábne mi dech. Až se zas potkáme, už mne na pokoji nech..." zaznelo v pesničke.

Prekvapil Mareša

Na pódiu sa s maestrom objavil aj Leoš Mareš, obaja v štýlových kožuchoch. Moderátor čerstvo skončenej SuperStar priznal, že bol zaskočený a poctený.

Pred 16 rokmi totiž napísal text o rýchlom plynutí času a mal sen, že by refrén k nemu bola pieseň Být stále mlád, ktorú by spieval Karel Gott. "Vtedy som za ním samozrejme nešiel. Hanbil som sa a vedel som, že chlapec v kožuchu s takým prianím pôsobil dosť trápne," zaspomínal si na instagrame.
Odrazu v roku 2010 počul z rádia nemeckého rapera Bushida ako rapuje a Gott mu spieva refrén Für immer jung.  "Stiahlo sa mi hrdlo. Nieee to bol predsa môj nápad už v roku 2002," priznal s tým, že príbeh skladby Být stále mlád sa pre neho definitívne skončil. Lenže po 8 rokoch mu Karel Gott zavolal  a pozval ho na svoj koncert. "Myslel som si, že mi ponúka vstupenky niekam na tribúnu a bol som za ne šťastný. Keď mi vysvetlil, že by chcel so mnou na pódiu urobiť nejakú pesničku, stiahlo sa mi hrdlo podruhýkrát. Spomienka na dávny nápad vytryskla ako gejzír. .... a Karel súhlasil," vyznal sa Leoš Mareš Šestnásť rokov starý sen sa stal skutočnosťou.

Před 16 lety jsem napsal text o tom, jak ten čas letí. Bylo mi dvacet šest a měl jsem sen, že by refrén k němu byla píseň “Být stále mlád” a že by ho zpíval Karel Gott. Tenkrát jsem za ním samozřejmě nešel. Styděl jsem se a věděl jsem, že by kluk v kožichu s takovým přáním působil dost trapně. Ten nápad jsem zaplašil, ale moje slova už existovala, tak jsem je využil na svém druhém albu. Píseň se jmenovala “Už jsme zase starší” Když už jsem na to dávno zapomněl, tak jsem najednou roce 2010 uslyšel z rádia německého rapera Bushida jak rapuje a KAREEEEL GOOOOT mu zpívá refrén “Für immer jung” Stáhlo se mi hrdlo. “Nééé to byl přece můj nápad už v roce 2002” Myslel jsem si, že se tím příběh skladby “Být stále mlád” pro mě definitivně uzavřel a už se nikdy nestane skutečností. Uběhlo dalších osm let a letos mi Karel Gott zavolal a pozval mě na svůj koncert v O2 Aréně. Myslel jsem si, že mi nabízí vstupenky někam na tribunu a byl jsem za ně šťastný. Když mi vysvětlil, že by chtěl se mnou na podiu udělat nějakou písničku, stáhlo se mi hrdlo podruhé. Vzpomínka na dávný nápad vytryskla jako gejzír. .... a Karel souhlasil. Dnes se v O2 Aréně můj šestnáct let starý sen stal skutečností. Děkuju MISTŘE Jen Váš, Leoš z Berouna

Príspevok, ktorý zdieľa Leoš Mareš (@leosmares),

Autor: kač

video

 


 

 
 

pluska správy

Petra Polnišová dokázala to, čo jej kolegovia nie. Takéto veci sa po rozchode podaria iba málokomu

Petra Polnišová (42) s bývalým partnerom Matthieuom Darrasom (38) dokázali...
 

Prezradila tajomstvo: Zuzana Kocúriková začala svoju kariéru poriadnym TRAPASOM

Na prijímacích pohovoroch na herectvo zaskočila komisiu zloženú z najznámejších...
 

Šokujúce slová lekára: Ako extrémna horúčava zabíja každú bunku nášho tela

Viete, ako správne poskytnúť prvú pomoc pri prehriatí organizmu? Studenou...
 

Otestujte sa: Pretvarujete sa?

Poznáte to. Všetky tie masky, ktoré si nasadzujeme v rôznych situáciách,...
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
VIDEO: Čoho sa to fanúšikovia dožili? Gott spieval s Farnou o umelom KĹBE a Marešovi poriadne stiahol hrdlo
kač