Tip redakcii
 

Xena alebo princezná? Kristína Kövešová musela čeliť vyhrážkam muža nakazeného HIV

Mladík pozitívny na HIV ju chcel dopichať nakazenou ihlou. Vtedy sa Kristína Kövešová (34) bála chodiť sama domov.

16. júla 2017, 10:00
Kristínin pracovný
outfit sa diametrálne
líši od toho, ako sa
oblieka v súkromí.

Kristínin pracovný outfit sa diametrálne líši od toho, ako sa oblieka v súkromí.

Autor: Michal Šebeňa

Z Kristíny sa zo dňa na deň stala celebrita. Na stránky novín a do hlavných správ sa však nedostala pre vzťah so zámožným mužom, ale pre naháňanie zlodejov.

Pomsta nebezpečných

Televízna reportérka približuje divákom životy ľudí, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Ide jej pri tom o život. Často totiž ukáže prstom na drogového dílera alebo vyruší zlodejov priamo pri čine a posunie ich do rúk policajtom. Ale chlapci zo šikmej plochy to nemienia nechať len tak a s babou, ktorá im kazí kšefty, si chcú vybaviť účty. „Napríklad Richard, pozitívny na HIV, ma chcel dopichať nakazenou ihlou. Všade rozhlasoval, že si ma nájde. Vtedy som sa neodvážila ísť domov sama. Nahnevalo ho, že som odhalila jeho spôsob pomsty. S mladými dievčatami mal totiž nechránený sex a chcel ich nakaziť nebezpečným vírusom,“ spomína Kristína.

Ani dílerom drog sa nepáči jej odvaha chodiť do Pentagonu a poukazovať na to, ako predávajú drogy. „Jeden z nich ma držal pod krkom,“ priznáva s tým, že sa ich napriek tomu nebojí. Prednedávnom ju ohrozoval zbraňou muž na odpočívadle pri čerpacej stanici. Aj on skončil v policajných putách, ale už je opäť vonku, a to aj napriek tomu, že v registri trestov má znásilnenie, vydieranie a posedel si aj vo väznici v Leopoldove!

Iná Adela

Kristína začínala ako redaktorka, najprv robila len ankety. Presne tak kedysi začínala naša najlepšia moderátorka Adela Banášová. Kristína sa však neplánuje stať hviezdou televíznych šou. Jej javiskom sa stala ulica a respondentmi jej obyvatelia – bezdomovci, zlodeji, narkomani, prostitútky a najnovšie aj organizovaný zlodejský gang, ktorý sužuje európske metropoly.

Práve reportážami o nich sa okolo nej najviac roztočil kolotoč záujmu. Divákov aj nebezpečných bosov. Kvôli Kristíne museli šéfovia organizovanej skupiny profesionálnych zlodejov a žobrákov posťahovať svojich „zamestnancov“ z bratislavských ulíc. Netrvalo však dlho a prišli nové tváre, ktoré dovtedy okrádali turistov v inom hlavnom meste. „Jedného dňa pôjdem bosovi zaklopať na dvere, samozrejme, s políciou,“ hovorí Kristína s úsmevom.

Slabá kondička

Reportérka tvrdí, že sa nebojí utekať za grázlami, ktorí nemajú zábrany pred ničím. Problém je len vtedy, keď jej dôjde dych. „Minule mi napadlo, že by som sa mala venovať fyzickej kondícii. Keď som totiž dobehla jednu zlodejku a chcela začať robiť rozhovor, bola som taká zadychčaná, že som sa jej nemohla nič opýtať. Našťastie, aj ona bola na tom rovnako, tak sme sa najskôr obe vydýchali a potom sme sa začali opäť naháňať,“ spomína Kika jednu z mála vtipných príhod a so smiechom dodáva: „Čudujem sa, koľko som v poslednom čase nabehala a neschudla som ani deko. Vidíte, napríklad v tomto sa mi nedarí.“

Hrozba pre kriminálnikov

Naháňačky, konfrontácie, bitky, to všetko musia s Kristínou zvládať aj kameramani. „Tí, čo so mnou idú do terénu, to nemajú vždy jednoduché. Niekedy hodiny niekoho sledujeme, inokedy sa snažíme pristihnúť kriminálnikov priamo pri čine, beháme za zlodejmi… Mám kameramanov, s ktorými rada robím, sú to skutoční profesionáli a sme zohratý tím,“ približuje život v teréne. Pozná aj čarovné slovíčko, ktoré zaberá, keď ide do tuhého. Jej „respondenti“ sa síce boja kamery a medializácie, ale ešte viac policajtov. Nikto s nimi nechce mať žiadne opletačky, preto keď Kika vysloví slovo policajt, situácia na ulici sa začne upokojovať.

Treba kričať

Má aj iné finty: spôsobovať rozruch. „Keď sa mi vyhrážal na pumpe muž so zbraňou, začala som nahlas rozprávať, aby ma počuli aj ľudia naokolo. Stále som sa ho pýtala, či má zbrojný preukaz a kričala, že má zbraň, nech zavolajú políciu. Toho sa zľakol a utiekol. Viete, takíto ľudia nechcú na seba zbytočne upozorňovať. Keď som v konfrontácii so zlodejmi sama a začnú byť agresívni, hovorím, že ideme na políciu. Poviem, že muži zákona sú hneď vedľa v uličke. Je to skôr psychologický ťah. V každom prípade, treba kričať a spôsobovať rozruch, to sa im nepáči. Chcú byť nenápadní a nie centrom záujmu, navyše, keď kričíte, je väčšia pravdepodobnosť, že príde polícia.“

Xena alebo princezná?

Na prvý pohľad Kristína vôbec nevyzerá ako typ ženy, ktorý bude preliezať cez drogové brlohy, ležať v zákopoch na Ukrajine alebo sa biť na ulici so zlodejským gangom. Priznáva, že sa rada pekne a žensky oblieka. Vysoké opätky, šaty a mejkap jednoducho patria k nej. „Viem, že pôsobím ako cica, ale naozaj mám v aute vždy hodené aj tenisky a gumáky. Na všetko som pripravená. Už sa mi veľakrát stalo, že som išla ako dáma a volali mi, že na hlavnej stanici je nejaký podvodník, tak som tam bežala.“ V súkromí má však svoj princeznovský svet. „Mám byt ladený do bielej, všade anjelov. Rada upratujem, varím, nie som párty typ, nepoznám bratislavské podniky. Teda ak sa v nich niečo neudeje a nejdem tam robiť reportáž,“ smeje sa Kika.

Ružová kabelka

Keď vidíte Kristínu, ako uteká za bulharskou zlodejkou, ktorá po nej hádže kamene, máte pocit, že toto dievča veru chlapa nepotrebuje. Lenže opak je pravda. „Nie som feministka, verím na osud, čo má prísť, to príde. Muža beriem ako ochrancu a myslím si, že sa má postarať o ženu a ona mu má vytvoriť teplo domova. Presne takto to chcem robiť aj ja. Nechcem si s mužom merať sily. Každý máme v živote svoju rolu a žena má ostať ženou,“ myslí si.

Neprekonateľnú potrebu cítiť sa žensky mala aj vtedy, keď sa vrátila z ukrajinských zákopov. „Robili sme reportáž priamo z vojnovej oblasti a boli sme v prvej bojovej línii. Mala som maskáče, baganče, plazila som sa po zemi. To mi neprekáža. Lenže keď sa to skončí, mám zase chuť byť upravená, nežná žena. Moja prvá cesta viedla do obchodu na letisku, kde som vo výklade zbadala ružovú kabelku. Okamžite som si ju musela kúpiť. Potrebovala som jednoducho vyrovnať energie.“

Autor: Martina Korbašová

video

 


 

 
 

pluska správy

Lunárny kalendár: Rešpektujte svoje pocity, nálady a ak si chcete založiť firmu, smelo do toho

Všetko, čo vo štvrtok začnete, robte vedome, dotiahnite do konca a neprerušujte...
 

Dcéra Anky Šiškovej Tereza Nvotová zabodovala s Mečiarom, zavolá aj Ficovi?

Svoj dokument o Mečiarovi ponúka režisérka zadarmo. O kom bude jej ďalší...
 

V štýle celebrít: Jarná pásikománia

Niektoré trendy k jarnej sezóne jednoducho patria. Ako nosiť pásiky tento...
 

Ide o 10-tisíce eur. Lacko zo SuperStar ešte stále nemá peniaze, ktoré pre neho ľudia vyzbierali

Laci Angyal (17) už nemusí nosiť stále to isté oblečenie a nového bytu sa...
 

Vaše diétne tipy

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 
 
Xena alebo princezná? Kristína Kövešová musela čeliť vyhrážkam muža nakazeného HIV
Martina Korbašová