Dátum: Nedeľa 01.03.2015 Dnes oslavuje: Albín Zajtra: Anežka

Práve číta: 14215

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Prezlečená za otca

Zdroj: IVANA MANDÁKOVÁ 28. august 2008, 08:00

Dcéra Janka Lehotského Ela musela byť v detstve na karnevale prezlečená za svojho slávneho otca. Mama ju síce od mediálneho tlaku uchránila, no ona sa napriek tomu rozhodla študovať herectvo.

V osemnástich odišla Ela do Prahy a dnes chodí domov iba na prázdniny. Otázka, či by sa nechcela vrátiť na Slovensko a trochu využívať protekciu svojho známeho otca, ju na chvíľu zaskočí. Nie preto, že by nad tým nikdy nerozmýšľala, práve naopak. „Viete, že sme o tom práve dnes s otcom hovorili? Možno by to bolo fakt trochu jednoduchšie…“ zamýšľa sa blondínka, ktorá sa síce výzorom podoba na mamu, no umelecké sklony zdedila po oboch rodičoch. „Nikdy nás s bratom k umeniu špeciálne neviedli. Aj keď mama vyštudovala architektúru a otec je hudobník, nevieme ani poriadne kresliť či hrať na hudobnom nástroji. Ja som síce kedysi v ľudovej škole umenia povymetala všetky krúžky, no Jurka to akosi minulo,“ hovorí s úsmevom o svojom mladšom bratovi, ktorý nedávno zaznamenal na filmovom festivale v Cannes mimoriadny režisérsky úspech za film Slepé lásky.

Tehotná s umelým bruchom


Herečka Ela Lehotská je síce na Slovensku neznáma, no nedávno účinkovala v Česku v dvoch filmoch so Zdenou Studenkovou a pracuje hlavne na zahraničných produkciách.
V týchto dňoch sa aj u nás dostáva do kín film František je děvkař, v ktorom dostala už hlavnú úlohu. Aj tá však mohla nakoniec dopadnúť úplne inak.
„Hneď druhý natáčací deň som zistila, že som v druhom stave. Vôbec by to síce neprekážalo, pretože aj vo filme som osemdesiat percent tehotná, no bála som sa toho, aby mi nebolo zle... ale aj tak bolo,“ spomína Ela. Keďže jej úloha bola hotová za tridsať dní, na jej ploché brucho museli nakoniec dávať umelé „tehotenské“.
Na to si už sympatická herečka zvykla. Päťmesačný Ludovic je jej tretie dieťa a ako tvrdí, ani on, ani dve staršie dievčatá ju o kariéru ani o prácu neukrátili. „Všetko sa dá zvládať v pohode, ak to človek aj tak berie. Len čo by som z toho začala robiť problém, tak by problém aj vznikol. Deti ma určite nikdy v práci neobmedzovali, práve naopak,“ zamýšľa sa.

Slávu nepotrebuje


To, že Ela Lehotská nie je herečkou, ktorá by zapĺňala titulné stránky novín, neľutuje. Všetko berie triezvo a s pokorou. „Mne osud dáva šance, ktoré sú pre mňa adekvátne. Občas síce idem aj na konkurz a pýtam sa sama seba, prečo v tých seriáloch nie som... Potom si poviem, že moja cesta je úplne iná. Moje stupienky sú asi trošku pomalšie, ale sú napasované pre mňa. Aby to bolo odniekiaľ niekam,“ hovorí herečka ako z múdrej knihy a ďalej nahlas rozmýšľa: „Nemám ambíciu stať sa slávnou, možno aj preto, že už som to pri otcovi zažila. To, že ho ľudia na ulici poznávali, potriasali mu ruky, zdravili ho, to nie je nič, čo by mňa motivovalo.“
Ela síce vďaka mame, ktorá ju spolu s bratom od mediálneho sveta chránila, nezažila odvrátenú stanu popularity, no napriek tomu si svoje súkromie prísne stráži. Tabu je aj téma manželstva. „Viem, že k tomuto povolaniu patrí aj určitá prezentácia, no rovnako ako moja mama nás, aj ja by som od toho rada uchránila svoje deti. „Párkrát sa ma už pýtali, či by som ich nepriniesla na nakrúcanie, no myslím si, že deti by mali mať predovšetkým detstvo. Neuznávam ich účinkovanie v reklamách či vo filmoch. Iste, že ich to baví, veď je to pre ne zábava, hra... Ale práve na to sú rodičia, aby im určili mantinely,“ myslí si trojnásobná mama.

Známejší než rodičia?


Sama ako decko zažila, čo je to mať známeho rodiča. „Ja som bola také zlaté naivné dieťa, ktoré to nijako zvlášť nevnímalo, no podpisy učiteľkám od otca, to bolo na bežnom poriadku,“ smeje sa. Najviac sa však baví pri spomienke na karneval, kde ju donútili byť „Jankom Lehotským“. „Bol to trapas. Ja som bola otec, s fúzmi aj gitarou, a spolužiačka bola akože Marika Gombitová,“ spomína na úsmevnú príhodu.
Tá jej ako jedna z mála utkvela v pamäti v súvislosti s otcovou slávou.  
„Brali sme to tak, že je to jeho práca. Mama nás nejako inštinktívne ubránila. Boli sme mimo, no zároveň sme obaja s bratom zostali v tej brandži,“ vysvetľuje Ela a rozmýšľa nad tým, ako sa dnes karta obrátila. Čochvíľa bude možno Janko Lehotský nosiť podpisy kamarátom od svojich detí. „Minule som išla s otcom po ulici a keď som videla, že k nemu prichádza taká staršia pani, išla som trochu bokom. Vedela som, že mu bude hovoriť, ako je rada, že ho vidí. No ona sa začala pýtať na Jurka. Otec zostal chvíľu zaskočený, nedal na sebe nič znať, no videla som, že je veľmi pyšný,“ hovorí Ela, ktorá s bratom udržiava pravidelný nočný telefonický kontakt. Spoločné dielo sa zatiaľ realizovať nechystajú, možno až po čase, keď už vyštudovanú herečku divadlo prestane baviť. Juraj totiž spolupracuje hlavne s nehercami.

Osud


Sympatická mladá žena však nevylučuje, že je to v budúcnosti reálne. Momentálne síce hosťuje v divadle Na Zábradlí, no keďže je na voľnej nohe, venuje sa aj iným aktivitám. „V minulosti som zabŕdla do hotelierstva, teraz sa zaoberám realitami aj produkciou. A či sa to popri herectve dá? „Keď nad tým človek veľmi nešpekuluje, tak áno. Vždy keď idete do niečoho nového, netreba si to veľmi plánovať a prežívať to. Vtedy totiž nastúpi strach, obavy a sebavedomie ide úplne preč,“ podotkne. Aj preto je zrejme jednou z mála herečiek, ktorá má síce divadlo rada, no život bez neho si vie hravo predstaviť. „Myslím si, že by som vedela robiť čokoľvek iné a to, že hrám divadlo, je len šťastná súhra osudu. Skutočný život ma totiž baví oveľa viac.“   

 

Otestujte sa

Ste flegmatička? Odpovedzte na pár otázok a my vám to s istotou prezradíme

Ste od prírody flegmatička alebo vás vyvedie z rovnováhy každá nepríjemná...
 

Viete povedať nie aj pri peniazoch? Náš test vám to prezradí

Snažíte sa ľuďom okolo vás za každých okolností vyhovieť alebo máte stanovené...
 

Ako ste na tom so stravovaním prezradí test: Jete dostatočne zdravo?

Dbáte o to, čo vložíte do svojich úst, alebo jedlo považujete skôr za samozrejmosť...
 
 

Horoskop

Pluska video

Víťazkou Miss Media v Miss Universe SR sa stala finalistka č. 3 Veronika Šebákova

Naj z glancu

Očami muža

Mám paniku zo svadby

Ak si myslíte, že mať na sebe oblek je niečo hrozné, tak skúste niekedy ísť do práce v kroji. Radí Vlado Voštinár.
 

Pluska správy

5 signálov, že málo pijete: Prejavuje sa to aj na vašom výzore!

Priberania, vrásky, aj zápach z úst môžu byť príčinami, že si cez deň dávate...
 

Nastavte svoje telo na spotrebný režim: Bez raňajok neschudnete

To, či priberáte, chudnete, alebo si udržiavate stabilnú hmotnosť, závisí...
 

Babia hora má dve tváre: Počasie dokáže príjemný výlet razom zmeniť

Príjemný výlet na vrchol Babej hory sa pri nepriazni počasia môže rýchlo...
 

Hviezdne vojny našich a zahraničných krások: Ktorá vyhráva módny súboj?

Známe dámy slovenského a českého šoubiznisu sme v módnom okienku konfrontovali...
 

Bobrom odzvonilo: Holenie intímnych partií zlepšuje pocity pri sexe!

Je nám jasné, že zarastený trend je dávno za nami, aj bez toho, aby niekto...