Tip redakcii
 

Ligotavé jazyky aj vagíny. Módu trblietok doviedli niektoré ženy až do krajnosti. Čo na to lekári?

Móda dnes diktuje ligotajte sa! Áno, takto nastajlovaná žena nemá o mužskú pozornosť núdzu. Sú tu však aj riziká - estetické aj zdravotné.

19. septembra 2017, 15:40

Autor: Profimedia.sk

Telové mlieka, trblietavé rúže, lícenky, očné tiene a vlasové spreje s trblietkami ponúkajú dnes aj exkluzívne kozmetické značky. S opálenou pokožkou a zdravými vlasmi dokážu zázraky.  Pri tomto druhu dekoratívnej kozmetiky však platí - menej je viac. Bohužiaľ, mnohé ženy sa naopak ligotavého dizajnu nevedia nasýtiť.

Disko gule

Čo hrozí, keď to s trblietkami preženiete? Ak máte plus štyridsať, môžu vám pridať vek a zvýrazniť vrásky. Ak máte váhu plus dvadsať, môžete sa zmeniť na chodiacu diskotékovú guľu. Trblietavá móda svedčí preto najmä mladším ročníkom. A tie s ňou aj odvážne experimentujú. Občas je to na dobro veci, občas ide o zdravie.

Ligotavé odrasty

Dobrý nápad je zakryť si za pomoci trblietok odrastené vlasy. Z nedostatku je razom cnosť a vaša neupravená hlava vyzerá ako z kaderníckeho salónu. Stačí trblietky premiešať so stylingovým gélom a opatrne rozotrieť prstami či štetcom centimeter až dva na odrasty. Módne blogerky však zašli oveľa ďalej.  

 

Jazykový extrém

Trblietky si dávajú napríklad na jazyk. Tento trend vzišiel vlastne z omylu, keď sa jednej blogerke pri maľované pier dostali trblietky aj do úst. Nezotrela ich, naopak, nafotila sa na Instragram a dievčatá po celom svete to začali opakovať.

Lekári si však klopkajú na čelo. Trblietky nie sú určené na jedenie! Vyrábajú sa z plastov, kovov a chemikálií, môžu preto spôsobiť tráviace problémy, nevoľnosť, dokonca upchať črevá. Tiež spustiť alergickú reakciu. A keď opuchne jazyk, je to veľký problém. Tu už ide o život! 

 

Sladká tam dole

Na hrane je aj skrášľovanie genitálií. Na trhu sú totiž kapsule do vagíny, ktoré genitáliám dodajú ligot a sladkú príchuť. Gynekológovia sa však chytajú za hlavu. Výsledkom intímneho body paintingu môžu byť nepríjemné infekcie, ktoré často vedú až k neplodnosti!
Pre experimentátorky, ktoré to aj tak chcú vyskúšať, existuje ale jedna relatívne zdravá cesta. Používať na zdobenie intímnych partií a jazyka vegánske šminky, ktoré sú netoxické a prírodné. Alebo jedlé ozdôbky, ktoré využívajú cukrári.

Máte zničené mihalnice a neviete čo s nimi? Toto je recept na ich rast a posilnenie

Máte tučné brucho? Choďte na rannú prechádzku. Slnko medzi ôsmou a deviatou ráno dokáže vytopiť tuk!

Tragický osud Pretty woman, zahynula na motorke

Speváčka Dara Rolins: Aj ona to robí!

Autor: br
 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Šokujúce priznanie z Extrémnych premien: Jána už unesie aj výťah

Paradoxne, obezita priniesla do života Jána Hodoňa (39) popularitu aj...
 

Máte po 40tke? 5 najčastejších chýb, prečo ženy v tomto veku nevedia schudnúť

Snažíte sa bez úspechu? Možno robíte niektorú z týchto chýb. Prehodnoťte...
 

4 nepriatelia štíhlej línie: TIETO potraviny už viac neraňajkujte

Raňajkujete či vôbec? To, čím odštartujete deň môže do veľkej miery ovplyvniť...
 

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať....
 

Máte radi husté polievky a omáčky? Vyskúšajte namiesto múkovej zápražky sliz

Hľadáte ideálnu diétnu potravinu? Uvarte si okru.