Tip redakcii
 

VIDEO: Revolúcia v make upe! Zahoďte púder a líčka si nechajte vytetovať.

Profesionálny tetovač Jaroslav Nosko (39) vám ušetrí čas a vytetuje vám farbu na líca na mieru. Mali by ste na to odvahu?

17. marca 2017, 13:00
S výsledkom je
Ingrid spokojná.

S výsledkom je Ingrid spokojná.

Autor: Tony Štefunko

Lícenka je malý mejkapový zázrak, hovoria vizážisti. Stačí si ráno trošku prifarbiť líčka a tvár hneď pôsobí sviežejšie. Nie vždy je na to pri rannom strese čas, navyše, často sa stane, že líca nie sú nalíčené rovnako.

Preto sa tetovač Jaro Nosko pred štyrmi rokmi rozhodol, že popri tetovaní obočia, liniek a pier chce skúsiť niečo, čo ešte na žiadnej žene nevidel – permanentný mejkap na zvýraznenie lícnych kostí. Vymyslel si techniku, ako simulovať púder, a dnes už skrášlil vyše päťsto žien. Úprava jedného líca stojí od osemdesiat do stopädesiat eur. Išli by ste do toho?

Desať ihiel naraz

Aj keď si väčšina žien nevie predstaviť, ako je možné rovnomerne a prirodzene vytetovať farbu na líca, Jaro v tom nevidí problém. Tvrdí, že pre človeka, ktorý vie tieňovať, je to veľmi jednoduché. „Keďže po líci prechádzam desiatimi ,skákajúcimi‘ ihlami naraz, najdôležitejšie je, aby som si dal ruku do pravého uhla a oprel si ju o tvár. Vtedy mikromilimetrové ihličky ťahám rovnako hlbokými pohybmi. Idú minimálne do kože, takže to vôbec nie je bolestivé,“ vysvetľuje princíp.

Dodáva, že veľa žien sa ho pýta, ako je možné, že tetovanie obočia bolí a líc nie. „Ide len o to, že na rozdiel od obočia , do ktorého ide ihla kolmo, do líca ide bokom,“ vysvetľuje.

 

Líca na päť rokov

Celý proces trvá približne štyridsať minút. Môže sa stať, že bude potrebná aj korekcia, ktorá trvá maximálne desať minút, a už sa len upravia menšie nedostatky. Napriek tomu, že ihly idú pod kožu len minimálne, tetovanie vydrží takmer päť rokov. „Trvácnosť je zaručená, pretože sú to testované permanentné farby na pokožku. Samozrejme, sú rôzne odtiene, preto ich vždy musím namiešať na mieru danej pleti. Napríklad blondínke so svetlou tvárou môžem dať svetlohnedú s kvapkou ružovej farby. Naopak, tmavšej žene určite niečo výraznejšie. Stalo sa mi však, že ma zákazníčky nepočúvali, boli tvrdohlavé a nedopadlo to najlepšie,“ posťažoval sa Jaro.

Chcete byť trendy nalíčená a ohúriť okolie? Toto sú hity prichádzajúcej jari

Menej je viac

Neraz si vraj zákazníčky ani po niekoľkominútovom presviedčaní nedali povedať a trvali na tom, že to chcú mať čo najvýraznejšie. „Tetoval som potom proti svojej vôli a vyzeralo to gýčovo. Potom to chcú opravovať, keď im manželia doma povedia, že vyzerajú lacno. Ale taká je doba, ľudia si neuvedomujú, že menej je niekedy viac. Nemôžem však nič urobiť, ak sú to plnoleté zákazníčky,“ konštatuje. Zároveň dodáva, že ak majú menej než osemnásť rokov, objedná ich iba v sprievode dospelého.

Máte zničené mihalnice a neviete čo s nimi? Toto je recept na ich rast a posilnenie

Autor: ŠARM/ Gr
 


 

 
 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...