Tip redakcii
 

Vieme, čo nezvyčajné robí v kúpeľni televízny šéfkuchár Gabo Kocák. Vďaka tomu dokonca zachránil nakrúcanie!

Netradičnú procedúru mu poradila celebritná vizážistka Blanka Blanárová, ktorá vám na stránkach Šarmu zvykne dávať tipy, ako na mejkap a vlasy. Nám odhalila svoj kúpeľňový rituál.

17. februára 2017, 18:00
Gabo Kocák vás učí pripravovať rôzne špeciality.

Gabo Kocák vás učí pripravovať rôzne špeciality.

Autor: Robo Hubač

Živí sa krásou, ale sama si nepotrpí na množstvo produktov v kúpeľni. Líčidlá v nej ani neskladuje. Zato v kúpeľni trávi kopec času kúpaním vo vani. Tam si pomáha aj pri ochorení. „Sprchu neobľubujem, naozaj veľmi rada sa kúpem. Niekedy si aj trikrát za deň napustím vaňu, obzvlášť v zime - zohrievam sa tak. Do kúpeľa si dávam penu, alebo soľ, prípadne vonné oleje. A s vaňou súvisí aj môj recept ako sa dať do formy, keď na vás niečo lezie," prezradila Blanka.

5 dôvodov, prečo mať doma vždy poruke škoricu

Okúpte sa v citrónoch

Na jej ozdravnú procedúru potrebujete dve kilá citrónov, ktoré narežete na kolieska, dáte do vane a napúšťate vodu zhruba do štvrtiny. „Stačí toľko, aby citróny pustili šťavu. Sadnite si do vane a s kolieskami citrónu šúchajte telo. Ja tam vydržím dvadsaťpäť minút. Keď pokožka sčervenie, je to znak toho, že citrón je v tele. Po kúpeli sa už nesprchujem, nech citróny ostanú na pokožke. Má to aj vedľajší efekt - krásne vonia celý byt. Ak si v tom kúpeli dáte aj čaj, najlepšie zázvorový a potom si hneď ľahnete do postele, do rána ste zdraví!"

Cesnakový sirup vás postaví na nohy

Zachránila kuchára

Jej citrónovú procedúru si vyskúšal aj známy kuchár Gabo Kocák. „Natáčali sme 15 minútového kuchára a na Gaba niečo liezlo. Poradila som mu tento kúpeľ. Bol síce prekvapený, ale napokon si ho urobil a hneď bol fit. Na druhý deň sme mohli pokračovať v natáčaní. Odvtedy to aj on každému radí. Je to osvedčená kúra," prisahá vizážistka.

Aké sú jej ďalšie kúpeľňové a kozmetické vychytávky, sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Šarm.

Autor: ŠARM/Jana RAGANOVÁ