Tip redakcii
 

Vôňa lolitiek: Tento elixír vášne a nevinnosti zamotá hlavu každému mužovi

Pamätáte si, ako Jeremyho Ironsa ničila vášeň k predčasne vyspelému dievčaťu? Odvtedy je Lolita symbolom slastného hriechu.

29. júna 2018, 14:00
Jeremy Irons v osídlach Lolity.

Jeremy Irons v osídlach Lolity.

Autor: Archív

Žena, ktorá používa nevhodný parfum, nemá budúcnosť. Túto vetu vraj s obľubou hovorievala Coco Chanel, autorka dodnes komerčne najúspešnejšieho parfumu Chanel No 5. Jej slová sa však stali mottom aj inej Parížanky. Módnej návrhárky Josiane Maryse Pividalovú. Že ste o nej ešte nepočuli? Áno, je to možné. Ale jej umelecké meno Lolita Lempicka ste určite zaregistrovali.

Hriešne dievčatká

Toto meno vlastne preslávili tri ženy. Vo svete módy a vôní ho presadila Josaine. Pre svet výtvarného umenia je pojem Tamara de Lempicka, poľská maliarka, čo tvorila v Paríži v štýle art déco. Najznámejšia Lolita je však literárna postava z rovnomenného románu Vladimira Nabokova o ničivej vášnivej láske zrelého muža a veľmi mladého dievčaťa. Kniha bola aj sfilmovaná v hlavnej role s Jeremym Ironsom, ktorého zničí vášeň k predčasne vyspelej dvanástke. Vďaka hriešnej detskej hrdinke sa odvtedy ujal pojem lolitky pre dievčatá, často ešte pod zákonom, z ktorých však sexepíl strieka ako gejzír a muži pri nich prichádzajú o rozum.

Rafinované

Značka Lolita Lempicka, samozrejme, nie je zameraná na neplnoleté tínedžerky. Stavia na dievčenskej hravosti a zmyselnosti, ktorú však vlastnia aj dospelé ženy. Jej šaty často pripomínajúce negližé sú zvodné a nevinné zároveň, plné romantiky, ale aj erotickej príťažlivosti a pristanú ako mladým dievčatám, tak dámam. Značku si obľúbili najslávnejšie francúzske herečky ako Charlotte Gainsbourg, Vanessa Paradis, Laetitia Casta či Valérie Kaprisky.

Skvapalnená slasť

Značka Lolita Lempicka má síce šaty, bielizeň, kolekciu mobilných telefónov, no ťažiskom sa časom stali voňavky, ktorých inšpiráciou sú aj slávne rozprávky Kráska a zviera, Alenka v krajine zázrakov, Malá morská víla… Šíri sa z nich aróma fialiek, mandlí, vanilky, kokosu, čokolády, ale aj rosy, machu, lesa, teda prostredia, kde verím, že poletujú víly. A také sú aj flakóny, pre ktoré je typický tvar jablka poznania, vďaka ktorému ženy spoznali slasť hriechu, ale aj morskej perly zo sveta malej morskej víly, ktorá sa pre lásku rozplynula v penu. Nie náhodou na ne robila reklamu herečka Elle Fanning (20), ktorá je stelesnením typickej lolitky.

Autor: br

video

 


 

 

 
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Vôňa lolitiek: Tento elixír vášne a nevinnosti zamotá hlavu každému mužovi
br